Beypazarı 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Beypazarı sonuçlarında CHP %60,2 ile birinci, AK Parti %31,2 ile ikinci; fark 29,0 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 18,2 puan üstünde. 78 mahalle ve köy arasından 63'ünde CHP önde. CHP en güçlü Karaşar Mahallesi (%91,8); AK Parti en güçlü Akçalı Mahallesi (%75,0). Katılım %86,9 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Beypazarı 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Beypazarı, Ankara, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Beypazarı | Ankara | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 19.045 | %60,2 | %60,5 | %42,0 | +18,2 |
| AK Parti | 9.862 | %31,2 | %31,7 | %36,4 | −5,3 |
| İYİ Parti | 1.441 | %4,6 | %0,9 | %3,4 | +1,2 |
| Yeniden Refah | 702 | %2,2 | %3,1 | %6,1 | −3,9 |
| Zafer Partisi | 186 | %0,6 | %1,5 | %1,9 | −1,3 |
| DEM Parti | 79 | %0,2 | %0,8 | %5,1 | −4,8 |
| Saadet | 70 | %0,2 | %0,4 | %1,0 | −0,8 |
| HAK-PAR | 44 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| YTP | 43 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Memleket | 25 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| DEVA Partisi | 22 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| ANAP | 20 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DSP | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKP | 13 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| AB Parti | 10 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 8 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,2 |
| Millet | 6 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Ocak | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Beypazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 156 | 37.914 | 32.961 | %86,9 | 31.618 | 1.343 |
Beypazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acısu Mahallesi | CHP | %57,1 | %35,7 | %98,0 | 102 |
| Adaören Mahallesi | CHP | %52,1 | %37,9 | %97,8 | 185 |
| Akçakavak Mahallesi | CHP | %62,9 | %31,4 | %97,3 | 75 |
| Akçalı Mahallesi | AK Parti | %21,9 | %75,0 | %94,1 | 34 |
| Aşağıgüney Mahallesi | CHP | %62,5 | %33,3 | %108,7 | 23 |
| Ayvaşık Mahallesi | CHP | %60,4 | %30,3 | %84,5 | 5.545 |
| Bağözü Mahallesi | CHP | %61,1 | %35,6 | %101,1 | 90 |
| Başağaç Mahallesi | CHP | %63,0 | %29,1 | %85,9 | 5.665 |
| Başören Mahallesi | CHP | %49,2 | %39,0 | %100,0 | 61 |
| Batça Mahallesi | CHP | %44,4 | %44,4 | %107,7 | 26 |
| Beytepe Mahallesi | CHP | %63,4 | %30,4 | %81,9 | 254 |
| Boyalı Mahallesi | CHP | %49,3 | %42,7 | %101,2 | 82 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %54,2 | %32,2 | %87,7 | 648 |
| Çakıloba Mahallesi | CHP | %66,2 | %26,5 | %100,0 | 142 |
| Çantırlı Mahallesi | AK Parti | %38,6 | %53,8 | %100,0 | 133 |
| Dağşeyhler Mahallesi | CHP | %60,5 | %20,9 | %104,5 | 44 |
| Dereli Mahallesi | AK Parti | %36,1 | %56,6 | %76,1 | 113 |
| Dibecik Mahallesi | CHP | %60,8 | %32,7 | %98,3 | 172 |
| Dibekören Mahallesi | CHP | %65,9 | %29,5 | %104,3 | 47 |
| Dikmen Mahallesi | CHP | %66,3 | %28,3 | %95,5 | 177 |
| Doğançalı Mahallesi | CHP | %56,7 | %23,3 | %83,3 | 36 |
| Doğanyurt Mahallesi | CHP | %81,5 | %13,0 | %109,8 | 51 |
| Dudaş Mahallesi | CHP | %43,7 | %27,6 | %91,7 | 109 |
| Fasıl Mahallesi | CHP | %51,9 | %38,7 | %100,9 | 106 |
| Gazipaşa Mahallesi | CHP | %52,3 | %35,1 | %97,7 | 301 |
| Geyikpınarı Mahallesi | CHP | %78,6 | %17,9 | %112,0 | 25 |
| Gürsöğüt Mahallesi | CHP | %60,6 | %27,4 | %93,3 | 297 |
| Hacıkara Mahallesi | CHP | %60,8 | %30,9 | %83,6 | 11.162 |
| Harmancık Mahallesi | AK Parti | %37,7 | %49,3 | %100,0 | 70 |
| Haydarlar Mahallesi | CHP | %79,4 | %17,6 | %103,0 | 33 |
| Hırkatepe Mahallesi | CHP | %58,8 | %30,7 | %97,5 | 122 |
| İncepelit Mahallesi | CHP | %59,6 | %29,0 | %100,0 | 201 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %66,5 | %27,1 | %83,6 | 353 |
| Kabaca Mahallesi | CHP | %70,3 | %21,2 | %99,2 | 127 |
| Kabalar Mahallesi | CHP | %52,4 | %34,5 | %104,8 | 83 |
| Kaplan Mahallesi | CHP | %50,0 | %39,1 | %97,9 | 47 |
| Kapullu Mahallesi | CHP | %58,4 | %34,4 | %97,4 | 308 |
| Karacaören Mahallesi | CHP | %62,9 | %31,8 | %95,1 | 144 |
| Karaören Mahallesi | CHP | %71,6 | %27,0 | %104,0 | 75 |
| Karaşar Mahallesi | CHP | %91,8 | %4,9 | %71,0 | 386 |
| Kargı Mahallesi | CHP | %56,9 | %39,7 | %101,7 | 59 |
| Kayabükü Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %46,5 | %100,7 | 134 |
| Kerbanlar Mahallesi | CHP | %53,0 | %36,1 | %96,6 | 89 |
| Kırbaşı Mahallesi | CHP | %74,8 | %22,5 | %92,0 | 610 |
| Kırşeyhler Mahallesi | CHP | %59,3 | %29,9 | %91,6 | 262 |
| Kızılcasöğüt Mahallesi | CHP | %56,8 | %39,1 | %94,7 | 263 |
| Kozağaç Mahallesi | CHP | %52,9 | %39,2 | %100,0 | 56 |
| Kozalan Mahallesi | CHP | %61,1 | %27,6 | %98,1 | 208 |
| Köseler Mahallesi | CHP | %90,9 | %9,1 | %57,9 | 38 |
| Köst Mahallesi | AK Parti | %34,4 | %51,0 | %98,1 | 105 |
| Kurtkovan Mahallesi | AK Parti | %29,4 | %58,8 | %111,8 | 17 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %57,0 | %32,5 | %83,4 | 3.205 |
| Kuyucak Mahallesi | CHP | %55,4 | %36,9 | %100,6 | 162 |
| Kuyumcutekke Mahallesi | CHP | %57,4 | %35,4 | %97,3 | 219 |
| Macun Mahallesi | CHP | %46,5 | %43,9 | %96,6 | 291 |
| Mahmutlar Mahallesi | CHP | %62,3 | %32,0 | %98,5 | 200 |
| Mençeler Mahallesi | AK Parti | %38,6 | %50,0 | %109,1 | 44 |
| Mikail Mahallesi | CHP | %77,4 | %14,5 | %89,9 | 69 |
| Nuhhoca Mahallesi | CHP | %73,3 | %21,7 | %101,7 | 59 |
| Oymaağaç Mahallesi | CHP | %58,5 | %38,8 | %94,7 | 245 |
| Rüstempaşa Mahallesi | CHP | %66,4 | %26,5 | %81,5 | 336 |
| Saray Mahallesi | CHP | %64,8 | %29,6 | %55,3 | 141 |
| Sarıağıl Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %51,1 | %114,3 | 42 |
| Sekli Mahallesi | CHP | %73,4 | %17,7 | %89,7 | 233 |
| Sopçaalan Mahallesi | AK Parti | %40,8 | %52,1 | %101,4 | 71 |
| Tacettin Mahallesi | AK Parti | %46,7 | %48,4 | %94,2 | 345 |
| Tahir Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %58,1 | %96,5 | 201 |
| Uruş Mahallesi | CHP | %74,1 | %22,4 | %74,7 | 237 |
| Uşakgöl Mahallesi | CHP | %72,0 | %24,7 | %98,0 | 98 |
| Üreğil Mahallesi | CHP | %49,0 | %34,5 | %90,8 | 305 |
| Yalnızçam Mahallesi | CHP | %54,4 | %36,0 | %100,0 | 140 |
| Yeşilağaç Mahallesi | CHP | %60,8 | %33,0 | %95,8 | 313 |
| Yıldız Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %50,8 | %104,8 | 63 |
| Yiğerler Mahallesi | CHP | %78,5 | %18,1 | %100,0 | 152 |
| Yoğunpelit Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %46,5 | %91,6 | 226 |
| Yukarıgüney Mahallesi | CHP | %72,5 | %17,5 | %108,1 | 37 |
| Yukarıulucak Mahallesi | AK Parti | %43,0 | %48,1 | %96,5 | 143 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %68,2 | %19,8 | %84,6 | 842 |
İlgili sonuçlar