Gebizli Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Gebizli Mahallesi sonuçlarında CHP %55,3 ile birinci, AK Parti %34,1 ile ikinci; fark 21,1 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 13,3 puan üstünde. CHP oy oranında Muratpaşa ilçesindeki 55 mahalle ve köy arasında 31'inci sırada. 20 sandık, 6.962 kayıtlı seçmen. Katılım %72,1 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Gebizli Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Gebizli Mahallesi, Muratpaşa, Antalya, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyGebizli MahallesiMuratpaşaAntalya30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP2.686%55,3%57,4%48,7%42,0+13,3
AK Parti1.658%34,1%33,3%40,0%36,4−2,3
DEM Parti179%3,7%2,5%3,1%5,1−1,4
Zafer Partisi88%1,8%2,4%1,7%1,9−0,1
İYİ Parti80%1,6%1,6%2,7%3,4−1,7
Yeniden Refah52%1,1%0,9%1,2%6,1−5,0
Saadet23%0,5%0,3%0,4%1,0−0,5
BTP18%0,4%0,4%0,3%0,2+0,2
TKP17%0,3%0,3%0,2%0,1+0,2
DEVA Partisi12%0,2%0,1%0,2%0,3−0,0
Bağımsızlar11%0,2%0,3%0,2%0,2+0,0
EMEP9%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
HÜDA PAR6%0,1%0,1%0,1%0,4−0,3
DP5%0,1%0,1%0,6%0,2−0,1
Vatan Partisi5%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DSP3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet3%0,1%0,0%0,1%0,1−0,0
Milli Yol2%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
AB Parti1%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
AP1%0,0%0,0%0,1%0,0+0,0
HAK-PAR1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
TKH1%0,0%0,1%0,0%0,0−0,0
Gebizli Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
206.9625.021%72,14.861160

Muratpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler