Muratpaşa Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Muratpaşa Mahallesi sonuçlarında CHP %49,1 ile birinci, AK Parti %37,0 ile ikinci; fark 12,1 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 7,1 puan üstünde. CHP oy oranında Muratpaşa ilçesindeki 55 mahalle ve köy arasında 46'ncı sırada. 28 sandık, 9.611 kayıtlı seçmen. Katılım %73,0 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Muratpaşa Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Muratpaşa Mahallesi, Muratpaşa, Antalya, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyMuratpaşa MahallesiMuratpaşaAntalya30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP3.345%49,1%57,4%48,7%42,0+7,1
AK Parti2.522%37,0%33,3%40,0%36,4+0,6
DEM Parti428%6,3%2,5%3,1%5,1+1,2
Zafer Partisi150%2,2%2,4%1,7%1,9+0,3
İYİ Parti116%1,7%1,6%2,7%3,4−1,7
Yeniden Refah71%1,0%0,9%1,2%6,1−5,1
Saadet45%0,7%0,3%0,4%1,0−0,4
BTP26%0,4%0,4%0,3%0,2+0,2
DEVA Partisi17%0,2%0,1%0,2%0,3−0,0
TKP12%0,2%0,3%0,2%0,1+0,0
EMEP12%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
DSP11%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
HÜDA PAR10%0,1%0,1%0,1%0,4−0,2
Vatan Partisi8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Bağımsızlar7%0,1%0,3%0,2%0,2−0,1
TKH7%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
DP6%0,1%0,1%0,6%0,2−0,1
AB Parti4%0,1%0,0%0,1%0,0+0,0
Millet4%0,1%0,0%0,1%0,1−0,0
AP4%0,1%0,0%0,1%0,0+0,0
HAK-PAR4%0,1%0,0%0,0%0,1−0,0
Milli Yol2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Muratpaşa Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
289.6117.014%73,06.811203

Muratpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler