Güvenlik Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Güvenlik Mahallesi sonuçlarında CHP %55,4 ile birinci, AK Parti %33,8 ile ikinci; fark 21,6 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 13,4 puan üstünde. CHP oy oranında Muratpaşa ilçesindeki 55 mahalle ve köy arasında 29'uncu sırada. 32 sandık, 10.944 kayıtlı seçmen. Katılım %73,7 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Güvenlik Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Güvenlik Mahallesi, Muratpaşa, Antalya, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyGüvenlik MahallesiMuratpaşaAntalya30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP4.366%55,4%57,4%48,7%42,0+13,4
AK Parti2.662%33,8%33,3%40,0%36,4−2,6
DEM Parti232%2,9%2,5%3,1%5,1−2,1
Zafer Partisi227%2,9%2,4%1,7%1,9+1,0
İYİ Parti150%1,9%1,6%2,7%3,4−1,5
Yeniden Refah79%1,0%0,9%1,2%6,1−5,1
Saadet27%0,3%0,3%0,4%1,0−0,7
BTP27%0,3%0,4%0,3%0,2+0,2
TKP26%0,3%0,3%0,2%0,1+0,2
Bağımsızlar15%0,2%0,3%0,2%0,2+0,0
DEVA Partisi14%0,2%0,1%0,2%0,3−0,1
EMEP14%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
DSP7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DP5%0,1%0,1%0,6%0,2−0,1
HÜDA PAR4%0,1%0,1%0,1%0,4−0,3
AP3%0,0%0,0%0,1%0,0+0,0
TKH3%0,0%0,1%0,0%0,0−0,0
Milli Yol3%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Millet2%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
Güvenlik Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3210.9448.068%73,77.874194

Muratpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler