Dörtyol 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Dörtyol sonuçlarında AK Parti %43,8 ile birinci, CHP %43,3 ile ikinci; fark 0,6 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 7,4 puan üstünde. 15 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kapılı Mahallesi (%82,5); CHP en güçlü Kışlalar Mahallesi (%47,3). Katılım %79,2 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Dörtyol 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Dörtyol, Hatay, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Dörtyol | Hatay | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 30.122 | %43,8 | %44,5 | %36,4 | +7,4 |
| CHP | 29.735 | %43,3 | %44,2 | %42,0 | +1,3 |
| DEM Parti | 2.458 | %3,6 | %1,1 | %5,1 | −1,5 |
| Yeniden Refah | 1.321 | %1,9 | %2,6 | %6,1 | −4,2 |
| Zafer Partisi | 1.275 | %1,9 | %1,3 | %1,9 | −0,1 |
| Saadet | 987 | %1,4 | %0,8 | %1,0 | +0,4 |
| İYİ Parti | 937 | %1,4 | %1,8 | %3,4 | −2,0 |
| BTP | 353 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,3 |
| TİP | 306 | %0,4 | %2,0 | %0,1 | +0,3 |
| AP | 209 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,3 |
| DSP | 158 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Memleket | 147 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| DEVA Partisi | 118 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| EMEP | 99 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 98 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 92 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| YTP | 74 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| AB Parti | 68 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| TKH | 48 | %0,1 | %0,3 | %0,0 | +0,0 |
| HAK-PAR | 38 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 37 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Abp | 37 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 29 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Dörtyol seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 281 | 91.224 | 72.214 | %79,2 | 68.746 | 3.468 |
Dörtyol mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altınçağ Mahallesi | AK Parti | %53,7 | %38,2 | %86,3 | 4.371 |
| Çatköy Mahallesi | AK Parti | %70,0 | %24,8 | %100,5 | 222 |
| Çaylı Mahallesi | CHP | %41,7 | %45,0 | %77,8 | 7.057 |
| Kapılı Mahallesi | AK Parti | %82,5 | %13,7 | %94,1 | 203 |
| Karakese Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %35,6 | %81,3 | 4.414 |
| Kışlalar Mahallesi | CHP | %42,4 | %47,3 | %78,6 | 6.595 |
| Konaklı Mahallesi | AK Parti | %55,2 | %36,2 | %88,9 | 764 |
| Kuzuculu Mahallesi | AK Parti | %45,4 | %45,0 | %85,8 | 8.016 |
| Numune Evler Mahallesi | CHP | %40,9 | %47,1 | %76,1 | 18.430 |
| Ocaklı Mahallesi | AK Parti | %41,0 | %41,0 | %76,0 | 8.634 |
| Özerli Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %40,8 | %76,0 | 8.706 |
| Sanayi Mahallesi | CHP | %43,1 | %45,1 | %76,9 | 4.588 |
| Yeniyurt Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %35,7 | %88,7 | 2.742 |
| Yeşil Mahallesi | CHP | %40,0 | %45,2 | %78,3 | 8.924 |
| Yeşilköy Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %42,1 | %80,1 | 7.558 |
İlgili sonuçlar