Hekimhan 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Hekimhan sonuçlarında CHP %55,8 ile birinci, AK Parti %31,3 ile ikinci; fark 24,5 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 13,8 puan üstünde. Yeniden Refah 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %9,4 (+3,3 puan). 65 mahalle ve köy arasından 43'ünde CHP önde. CHP en güçlü Başkınık Mahallesi (%96,9); AK Parti en güçlü Delihasanyurdu Mahallesi (%78,3). Katılım %86,3 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hekimhan 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Hekimhan, Malatya, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Hekimhan | Malatya | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 7.565 | %55,8 | %37,3 | %42,0 | +13,8 |
| AK Parti | 4.242 | %31,3 | %49,0 | %36,4 | −5,1 |
| Yeniden Refah | 1.278 | %9,4 | %9,4 | %6,1 | +3,3 |
| İYİ Parti | 89 | %0,7 | %0,5 | %3,4 | −2,7 |
| Bağımsızlar | 62 | %0,5 | %1,5 | %0,2 | +0,3 |
| Zafer Partisi | 58 | %0,4 | %0,4 | %1,9 | −1,5 |
| TİP | 32 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| EMEP | 30 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| DEM Parti | 25 | %0,2 | %0,5 | %5,1 | −4,9 |
| HÜDA PAR | 25 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| ANAP | 24 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| SOL Parti | 20 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| YTP | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 14 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| BTP | 13 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| TKP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Memleket | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Abp | 7 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| DP | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| HAK-PAR | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| Ocak | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Hekimhan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 92 | 16.370 | 14.120 | %86,3 | 13.551 | 569 |
Hekimhan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akmağara Mahallesi | CHP | %83,6 | %5,7 | %90,2 | 163 |
| Aksütlü Mahallesi | AK Parti | %40,8 | %50,8 | %99,3 | 134 |
| Aşağısazlıca Mahallesi | CHP | %95,4 | %3,3 | %94,5 | 163 |
| Bağyolu Mahallesi | CHP | %44,8 | %41,2 | %88,8 | 375 |
| Bahçedamı Mahallesi | CHP | %77,2 | %5,3 | %89,4 | 66 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %50,1 | %31,5 | %79,1 | 804 |
| Ballıkaya Mahallesi | CHP | %78,2 | %15,7 | %83,4 | 247 |
| Basak Mahallesi | CHP | %96,2 | %0,9 | %91,1 | 380 |
| Başkavak Mahallesi | CHP | %88,6 | %10,1 | %87,9 | 91 |
| Başkınık Mahallesi | CHP | %96,9 | %1,8 | %86,0 | 193 |
| Beykent Mahallesi | CHP | %92,1 | %5,0 | %89,9 | 119 |
| Boğazgören Mahallesi | CHP | %79,0 | %14,0 | %80,6 | 124 |
| Budaklı Mahallesi | CHP | %81,7 | %12,9 | %87,4 | 111 |
| Çanakpınar Mahallesi | CHP | %86,2 | %4,6 | %87,7 | 106 |
| Çimenlik Mahallesi | AK Parti | %26,7 | %50,5 | %85,8 | 127 |
| Çulhalı Mahallesi | CHP | %93,6 | %0,9 | %97,4 | 115 |
| Davulgu Mahallesi | CHP | %89,3 | %3,6 | %93,4 | 61 |
| Delihasanyurdu Mahallesi | AK Parti | %17,5 | %78,3 | %56,5 | 271 |
| Dereköy Mahallesi | CHP | %96,3 | %1,9 | %98,2 | 55 |
| Deveci Mahallesi | AK Parti | %18,2 | %70,9 | %101,8 | 55 |
| Dikenli Mahallesi | AK Parti | %15,0 | %73,2 | %84,1 | 201 |
| Dikili Mahallesi | AK Parti | %25,5 | %43,1 | %87,1 | 62 |
| Dumlu Mahallesi | AK Parti | %14,6 | %67,1 | %87,1 | 194 |
| Dursunlu Mahallesi | CHP | %68,0 | %18,2 | %91,1 | 429 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %45,5 | %37,2 | %84,8 | 237 |
| Girmana Mahallesi | CHP | %55,0 | %32,0 | %89,3 | 944 |
| Güçlü Mahallesi | AK Parti | %14,8 | %72,5 | %92,1 | 265 |
| Güvenç Mahallesi | CHP | %91,2 | %1,8 | %100,9 | 114 |
| Güzelyayla Mahallesi | AK Parti | %21,9 | %60,3 | %98,0 | 153 |
| Güzelyurt Mahallesi | CHP | %56,8 | %32,2 | %81,0 | 1.271 |
| Hacılar Mahallesi | CHP | %84,9 | %5,5 | %91,2 | 91 |
| Hasançelebi Mahallesi | CHP | %88,3 | %1,9 | %83,5 | 522 |
| Haydaroğlu Mahallesi | AK Parti | %25,4 | %53,5 | %83,9 | 137 |
| Işıklı Mahallesi | AK Parti | %19,2 | %69,2 | %101,9 | 52 |
| İğdir Mahallesi | CHP | %91,4 | %1,9 | %86,0 | 250 |
| Karadere Mahallesi | CHP | %84,4 | %8,9 | %86,9 | 229 |
| Karaköçek Mahallesi | CHP | %74,1 | %16,0 | %79,4 | 102 |
| Karapınar Mahallesi | AK Parti | %23,3 | %68,5 | %90,7 | 86 |
| Karslılar Mahallesi | AK Parti | %20,0 | %73,3 | %76,6 | 64 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %63,9 | %15,8 | %88,6 | 527 |
| Kavacık Mahallesi | AK Parti | %17,1 | %65,7 | %97,2 | 36 |
| Kocaözü Mahallesi | CHP | %49,3 | %34,1 | %89,6 | 849 |
| Kozdere Mahallesi | CHP | %96,4 | %1,8 | %95,7 | 117 |
| Köprülü Mehmet Paşa Mahallesi | CHP | %39,8 | %39,4 | %84,3 | 332 |
| Köylüköyü Mahallesi | CHP | %83,2 | %8,4 | %92,0 | 212 |
| Kurşunlu Mahallesi | AK Parti | %15,9 | %70,5 | %77,3 | 903 |
| Mimar Sinan Mahallesi | CHP | %51,1 | %29,8 | %81,0 | 400 |
| Mollaibrahim Mahallesi | AK Parti | %28,1 | %61,6 | %95,8 | 215 |
| Salıcık Mahallesi | CHP | %83,1 | %10,0 | %89,8 | 147 |
| Saraylı Mahallesi | CHP | %95,7 | %1,4 | %95,8 | 72 |
| Sarıkız Mahallesi | CHP | %76,5 | %16,7 | %87,6 | 348 |
| Sazlıca Mahallesi | CHP | %96,2 | %0,8 | %94,4 | 142 |
| Söğüt Mahallesi | AK Parti | %34,8 | %55,3 | %88,7 | 151 |
| Şehit Mehmet Fethi Akyüz Mahallesi | CHP | %47,2 | %35,6 | %94,5 | 200 |
| Taşbaşı Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %42,8 | %87,7 | 325 |
| Taşoluk Mahallesi | AK Parti | %11,7 | %55,8 | %88,8 | 89 |
| Turgut Özal Mahallesi | CHP | %47,6 | %32,4 | %85,2 | 528 |
| Uğurlu Mahallesi | CHP | %82,5 | %12,5 | %93,0 | 43 |
| Yağca Mahallesi | AK Parti | %35,5 | %50,5 | %83,7 | 123 |
| Yayladam Mahallesi | CHP | %63,6 | %21,1 | %78,3 | 277 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %51,8 | %28,4 | %83,4 | 441 |
| Yeşilkale Mahallesi | CHP | %86,4 | %10,0 | %94,7 | 150 |
| Yeşilköy Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %41,4 | %72,4 | 87 |
| Yeşilpınar Mahallesi | CHP | %43,0 | %34,9 | %92,8 | 278 |
| Yukarıselimli Mahallesi | AK Parti | %20,0 | %71,3 | %93,5 | 215 |
İlgili sonuçlar