Kuluncak 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kuluncak sonuçlarında AK Parti %42,2 ile birinci, CHP %41,8 ile ikinci; fark 0,5 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 5,8 puan üstünde. Yeniden Refah 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,4 (+7,3 puan). 28 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kızılmağara Mahallesi (%87,9); CHP en güçlü Çörmü Mahallesi (%97,3). Katılım %86,2 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kuluncak 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kuluncak, Malatya, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Kuluncak | Malatya | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.396 | %42,2 | %49,0 | %36,4 | +5,8 |
| CHP | 2.369 | %41,8 | %37,3 | %42,0 | −0,2 |
| Yeniden Refah | 759 | %13,4 | %9,4 | %6,1 | +7,3 |
| İYİ Parti | 27 | %0,5 | %0,5 | %3,4 | −2,9 |
| Bağımsızlar | 24 | %0,4 | %1,5 | %0,2 | +0,2 |
| ANAP | 18 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,3 |
| Zafer Partisi | 17 | %0,3 | %0,4 | %1,9 | −1,6 |
| EMEP | 11 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,1 | %0,3 | %0,4 | −0,3 |
| DEM Parti | 6 | %0,1 | %0,5 | %5,1 | −5,0 |
| BTP | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| SOL Parti | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Memleket | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| YTP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| HAK-PAR | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Abp | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TİP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,2 |
| Ocak | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Kuluncak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 32 | 6.854 | 5.908 | %86,2 | 5.674 | 234 |
Kuluncak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alvar Mahallesi | CHP | %4,5 | %95,1 | %91,0 | 277 |
| Aşağıselimli Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %37,0 | %89,7 | 204 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %49,6 | %33,9 | %79,3 | 353 |
| Başören Mahallesi | CHP | %0,6 | %96,9 | %92,7 | 177 |
| Bıyıkboğazı Mahallesi | AK Parti | %64,8 | %17,6 | %87,4 | 143 |
| Bicir Mahallesi | CHP | %1,7 | %92,4 | %93,0 | 313 |
| Boğaziçi Mahallesi | AK Parti | %83,7 | %9,3 | %97,7 | 88 |
| Ciritbelen Mahallesi | CHP | %19,0 | %61,0 | %89,7 | 117 |
| Çayköy Mahallesi | AK Parti | %50,5 | %30,3 | %77,6 | 143 |
| Çörmü Mahallesi | CHP | %2,2 | %97,3 | %94,5 | 200 |
| Göğebakan Mahallesi | AK Parti | %45,3 | %44,4 | %90,1 | 141 |
| İlisuluk Mahallesi | AK Parti | %58,4 | %23,5 | %81,9 | 568 |
| İsmetpaşa Mahallesi | CHP | %27,2 | %54,3 | %93,2 | 191 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %23,5 | %55,8 | %80,1 | 292 |
| Karabük Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %21,5 | %91,9 | 74 |
| Karaçayır Mahallesi | CHP | %29,1 | %51,1 | %94,6 | 298 |
| Karıncalık Mahallesi | AK Parti | %39,6 | %38,8 | %91,0 | 267 |
| Karlık Mahallesi | AK Parti | %59,1 | %29,0 | %84,0 | 125 |
| Kaynarca Mahallesi | AK Parti | %68,3 | %5,8 | %75,4 | 175 |
| Kızılhisar Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %21,9 | %83,5 | 581 |
| Kızılmağara Mahallesi | AK Parti | %87,9 | %1,5 | %83,5 | 164 |
| Konaktepe Mahallesi | CHP | %3,4 | %91,5 | %87,5 | 136 |
| Kömüklü Mahallesi | AK Parti | %73,1 | %0,0 | %86,8 | 144 |
| Ortapınar Mahallesi | AK Parti | %63,2 | %22,5 | %94,9 | 198 |
| Sofular Mahallesi | AK Parti | %47,0 | %30,8 | %77,1 | 586 |
| Sultanlı Mahallesi | AK Parti | %57,9 | %24,6 | %90,2 | 490 |
| Temüklü Mahallesi | AK Parti | %68,5 | %16,3 | %86,2 | 109 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %39,1 | %82,0 | 300 |
İlgili sonuçlar