Korukent Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Korukent Mahallesi sonuçlarında CHP %56,6 ile birinci, MHP %35,8 ile ikinci; fark 20,9 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 14,6 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,8 (+34,1 puan). CHP oy oranında Toroslar ilçesindeki 67 mahalle ve köy arasında 24'üncü sırada. 17 sandık, 5.812 kayıtlı seçmen. Katılım %69,9 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Korukent Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Korukent Mahallesi, Toroslar, Mersin, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyKorukent MahallesiToroslarMersin30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP2.232%56,6%57,2%59,6%42,0+14,6
MHP1.410%35,8%33,6%31,1%1,7+34,1
İYİ Parti56%1,4%2,3%3,4%3,4−2,0
Zafer Partisi55%1,4%1,0%1,1%1,9−0,5
Yeniden Refah51%1,3%1,5%1,2%6,1−4,8
HÜDA PAR27%0,7%0,9%0,6%0,4+0,3
Saadet23%0,6%0,7%0,4%1,0−0,4
DEVA Partisi14%0,4%0,4%0,3%0,3+0,1
DP11%0,3%0,3%0,2%0,2+0,1
BTP11%0,3%0,2%0,2%0,2+0,1
Millet11%0,3%0,2%0,1%0,1+0,2
YTP9%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
TKP7%0,2%0,2%0,2%0,1+0,0
Memleket5%0,1%0,3%0,6%0,2−0,1
Bağımsızlar5%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
AB Parti4%0,1%0,2%0,2%0,0+0,1
Milli Yol4%0,1%0,3%0,2%0,0+0,1
HAK-PAR4%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
DSP2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
Vatan Partisi1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Korukent Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
175.8124.063%69,93.942121

Toroslar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler