Mithat Toroğlu Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Mithat Toroğlu Mahallesi sonuçlarında CHP %47,8 ile birinci, MHP %41,8 ile ikinci; fark 6,0 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 5,8 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,8 (+40,2 puan). CHP oy oranında Toroslar ilçesindeki 67 mahalle ve köy arasında 52'nci sırada. 18 sandık, 6.111 kayıtlı seçmen. Katılım %75,2 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Mithat Toroğlu Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Mithat Toroğlu Mahallesi, Toroslar, Mersin, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyMithat Toroğlu MahallesiToroslarMersin30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP2.124%47,8%57,2%59,6%42,0+5,8
MHP1.858%41,8%33,6%31,1%1,7+40,2
Millet132%3,0%0,2%0,1%0,1+2,9
İYİ Parti117%2,6%2,3%3,4%3,4−0,8
Zafer Partisi52%1,2%1,0%1,1%1,9−0,8
Yeniden Refah51%1,1%1,5%1,2%6,1−5,0
Saadet27%0,6%0,7%0,4%1,0−0,4
DEVA Partisi15%0,3%0,4%0,3%0,3+0,1
DP11%0,2%0,3%0,2%0,2+0,1
Milli Yol9%0,2%0,3%0,2%0,0+0,2
BTP8%0,2%0,2%0,2%0,2−0,0
AB Parti7%0,2%0,2%0,2%0,0+0,1
HÜDA PAR6%0,1%0,9%0,6%0,4−0,2
TKP6%0,1%0,2%0,2%0,1−0,0
YTP6%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
HAK-PAR6%0,1%0,2%0,1%0,1+0,1
DSP3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Memleket1%0,0%0,3%0,6%0,2−0,2
Bağımsızlar1%0,0%0,1%0,1%0,2−0,2
Mithat Toroğlu Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
186.1114.595%75,24.443152

Toroslar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler