Kurdali Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Kurdali Mahallesi sonuçlarında CHP %64,8 ile birinci, MHP %21,2 ile ikinci; fark 43,7 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 22,8 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,2 (+19,5 puan). CHP oy oranında Toroslar ilçesindeki 67 mahalle ve köy arasında 11'inci sırada. 31 sandık, 10.369 kayıtlı seçmen. Katılım %70,7 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Kurdali Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kurdali Mahallesi, Toroslar, Mersin, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyKurdali MahallesiToroslarMersin30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP4.432%64,8%57,2%59,6%42,0+22,8
MHP1.446%21,2%33,6%31,1%1,7+19,5
HÜDA PAR160%2,3%0,9%0,6%0,4+2,0
İYİ Parti159%2,3%2,3%3,4%3,4−1,1
Yeniden Refah144%2,1%1,5%1,2%6,1−4,0
Milli Yol73%1,1%0,3%0,2%0,0+1,0
Saadet66%1,0%0,7%0,4%1,0−0,1
DEVA Partisi64%0,9%0,4%0,3%0,3+0,7
Memleket55%0,8%0,3%0,6%0,2+0,6
DP42%0,6%0,3%0,2%0,2+0,4
AB Parti27%0,4%0,2%0,2%0,0+0,4
HAK-PAR27%0,4%0,2%0,1%0,1+0,3
Zafer Partisi24%0,4%1,0%1,1%1,9−1,6
YTP21%0,3%0,2%0,1%0,1+0,2
TKP20%0,3%0,2%0,2%0,1+0,2
DSP20%0,3%0,1%0,1%0,1+0,2
BTP17%0,2%0,2%0,2%0,2+0,1
Vatan Partisi16%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
Millet11%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
Bağımsızlar8%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
TKH3%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Kurdali Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3110.3697.334%70,76.835499

Toroslar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler