Selçuklar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Selçuklar Mahallesi sonuçlarında CHP %58,0 ile birinci, MHP %32,1 ile ikinci; fark 25,9 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 16,0 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,1 (+30,5 puan). CHP oy oranında Toroslar ilçesindeki 67 mahalle ve köy arasında 22'nci sırada. 23 sandık, 7.943 kayıtlı seçmen. Katılım %67,2 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Selçuklar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Selçuklar Mahallesi, Toroslar, Mersin, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOySelçuklar MahallesiToroslarMersin30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP2.938%58,0%57,2%59,6%42,0+16,0
MHP1.627%32,1%33,6%31,1%1,7+30,5
Yeniden Refah107%2,1%1,5%1,2%6,1−4,0
İYİ Parti87%1,7%2,3%3,4%3,4−1,7
HÜDA PAR69%1,4%0,9%0,6%0,4+1,0
Zafer Partisi43%0,8%1,0%1,1%1,9−1,1
Saadet43%0,8%0,7%0,4%1,0−0,2
DEVA Partisi27%0,5%0,4%0,3%0,3+0,3
DP22%0,4%0,3%0,2%0,2+0,3
Memleket19%0,4%0,3%0,6%0,2+0,2
BTP13%0,3%0,2%0,2%0,2+0,1
AB Parti12%0,2%0,2%0,2%0,0+0,2
TKP11%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
Milli Yol9%0,2%0,3%0,2%0,0+0,1
HAK-PAR9%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
DSP8%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet6%0,1%0,2%0,1%0,1+0,1
YTP5%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
TKH4%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
Vatan Partisi2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Bağımsızlar1%0,0%0,1%0,1%0,2−0,2
Selçuklar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
237.9435.336%67,25.062274

Toroslar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler