Köprübaşı 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Köprübaşı sonuçlarında AK Parti %65,3 ile birinci, CHP %9,0 ile ikinci; fark 56,3 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 28,9 puan üstünde. AB Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,4 (+8,3 puan). 10 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Arpalı Mahallesi (%78,7); CHP en güçlü Yağmurlu Mahallesi (%13,4). Katılım %81,7 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Köprübaşı 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Köprübaşı, Trabzon, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Köprübaşı | Trabzon | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.099 | %65,3 | %51,5 | %36,4 | +28,9 |
| CHP | 290 | %9,0 | %28,5 | %42,0 | −33,0 |
| Yeniden Refah | 275 | %8,6 | %9,1 | %6,1 | +2,5 |
| AB Parti | 269 | %8,4 | %0,2 | %0,0 | +8,3 |
| İYİ Parti | 95 | %3,0 | %4,2 | %3,4 | −0,4 |
| Saadet | 46 | %1,4 | %2,4 | %1,0 | +0,4 |
| Zafer Partisi | 45 | %1,4 | %1,6 | %1,9 | −0,5 |
| BTP | 28 | %0,9 | %0,9 | %0,2 | +0,7 |
| DSP | 17 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| DEVA Partisi | 12 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| DEM Parti | 8 | %0,2 | %0,2 | %5,1 | −4,8 |
| HÜDA PAR | 6 | %0,2 | %0,1 | %0,4 | −0,2 |
| Vatan Partisi | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| HAK-PAR | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TİP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKH | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,0 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Köprübaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 21 | 4.156 | 3.395 | %81,7 | 3.212 | 183 |
Köprübaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %64,4 | %5,6 | %73,0 | 230 |
| Arpalı Mahallesi | AK Parti | %78,7 | %1,7 | %91,1 | 192 |
| Beşköy Mahallesi | AK Parti | %62,0 | %10,4 | %75,6 | 607 |
| Büyükdoğanlı Mahallesi | AK Parti | %76,4 | %4,9 | %71,4 | 398 |
| Çifteköprü Mahallesi | AK Parti | %70,6 | %5,5 | %88,5 | 427 |
| Fidanlı Mahallesi | AK Parti | %63,0 | %11,4 | %81,4 | 582 |
| Gündoğan Mahallesi | AK Parti | %54,5 | %11,4 | %84,4 | 635 |
| Güneşli Mahallesi | AK Parti | %59,9 | %13,2 | %88,6 | 324 |
| Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %66,9 | %6,5 | %80,2 | 470 |
| Yağmurlu Mahallesi | AK Parti | %72,8 | %13,4 | %88,3 | 291 |
İlgili sonuçlar