Güce 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Güce sonuçlarında AK Parti %47,4 ile birinci, MHP %26,4 ile ikinci; fark 21,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 15,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,4 (+19,8 puan). 19 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Akpınar Köyü (%84,4); MHP en güçlü Ergenekon Köyü (%50,0). Katılım %89,7 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Güce 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Güce, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Güce | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.852 | %47,4 | %36,8 | %32,4 | +15,0 |
| MHP | 1.588 | %26,4 | %16,6 | %6,6 | +19,8 |
| CHP | 1.192 | %19,8 | %29,9 | %34,5 | −14,7 |
| Yeniden Refah | 177 | %2,9 | %5,7 | %7,0 | −4,0 |
| İYİ Parti | 93 | %1,5 | %5,4 | %4,6 | −3,0 |
| Saadet | 57 | %0,9 | %1,6 | %1,3 | −0,4 |
| Büyük Birlik | 23 | %0,4 | %1,0 | %1,3 | −0,9 |
| BTP | 16 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| SOL Parti | 10 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,7 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Güce seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 29 | 7.011 | 6.292 | %89,7 | 6.020 | 272 |
Güce mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Köyü | AK Parti | %84,4 | %5,7 | %77,2 | 158 |
| Boncukçukur Köyü | MHP | %38,5 | %44,5 | %85,3 | 313 |
| Dayıcık Köyü | AK Parti | %70,1 | %5,4 | %94,3 | 176 |
| Düzçukur Köyü | AK Parti | %49,0 | %44,4 | %88,3 | 299 |
| Ergenekon Köyü | MHP | %34,7 | %50,0 | %80,9 | 157 |
| Fındıklı Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %27,1 | %93,9 | 309 |
| Fırınlı Köyü | AK Parti | %52,3 | %29,7 | %90,5 | 199 |
| Giyimli Mahallesi | AK Parti | %42,2 | %15,7 | %92,5 | 519 |
| Güce Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %18,1 | %89,3 | 1.279 |
| Gürağaç Köyü | AK Parti | %49,7 | %35,6 | %86,3 | 343 |
| İlit Köyü | AK Parti | %52,3 | %37,5 | %84,3 | 375 |
| Kemaliye Mahallesi | CHP | %39,0 | %16,9 | %93,1 | 620 |
| Kuluncak Köyü | AK Parti | %45,4 | %33,2 | %93,6 | 420 |
| Örnek Köyü | AK Parti | %51,1 | %29,5 | %86,3 | 102 |
| Sarıyar Köyü | AK Parti | %55,6 | %29,6 | %87,9 | 372 |
| Soğukpınar Mahallesi | AK Parti | %55,0 | %13,1 | %97,6 | 169 |
| Tekkeköy | AK Parti | %55,1 | %32,4 | %83,8 | 222 |
| Tevekli Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %23,2 | %91,6 | 537 |
| Yukarıboynuyoğun Köyü | AK Parti | %46,3 | %38,1 | %93,7 | 442 |
İlgili sonuçlar