Piraziz 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Piraziz sonuçlarında AK Parti %48,0 ile birinci, CHP %29,5 ile ikinci; fark 18,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 15,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,3 (+5,7 puan). 31 mahalle ve köy arasından 25'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Tepeköy (%73,0); CHP en güçlü Şeyhli Mahallesi (%57,9). Katılım %87,8 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Piraziz 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Piraziz, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Piraziz | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.127 | %48,0 | %36,8 | %32,4 | +15,6 |
| CHP | 3.154 | %29,5 | %29,9 | %34,5 | −5,0 |
| MHP | 1.310 | %12,3 | %16,6 | %6,6 | +5,7 |
| Yeniden Refah | 421 | %3,9 | %5,7 | %7,0 | −3,0 |
| İYİ Parti | 356 | %3,3 | %5,4 | %4,6 | −1,2 |
| Saadet | 169 | %1,6 | %1,6 | %1,3 | +0,3 |
| Büyük Birlik | 42 | %0,4 | %1,0 | %1,3 | −0,9 |
| BTP | 32 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| TİP | 28 | %0,3 | %0,2 | %0,6 | −0,4 |
| SOL Parti | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| DEVA Partisi | 12 | %0,1 | %0,2 | %0,5 | −0,3 |
| HÜDA PAR | 10 | %0,1 | %0,2 | %0,7 | −0,6 |
Piraziz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 51 | 12.594 | 11.062 | %87,8 | 10.678 | 384 |
Piraziz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçay Köyü | AK Parti | %43,8 | %21,9 | %91,6 | 356 |
| Alidede Köyü | AK Parti | %37,9 | %37,9 | %90,6 | 192 |
| Armutçukuru Köyü | AK Parti | %45,6 | %22,2 | %91,8 | 390 |
| Aydere Mahallesi | CHP | %40,4 | %47,3 | %92,7 | 165 |
| Balçıklı Köyü | CHP | %39,8 | %41,0 | %91,1 | 381 |
| Bozat Köyü | CHP | %29,9 | %52,4 | %87,0 | 721 |
| Bülbüllü Köyü | AK Parti | %41,9 | %41,1 | %71,4 | 185 |
| Çağlandere Köyü | AK Parti | %65,7 | %12,2 | %94,5 | 200 |
| Çayırköy | AK Parti | %49,2 | %22,6 | %79,5 | 258 |
| Deregözü Köyü | AK Parti | %50,8 | %11,4 | %94,4 | 143 |
| Eren Mahallesi | AK Parti | %50,1 | %27,3 | %89,7 | 602 |
| Esentepe Köyü | CHP | %19,9 | %36,6 | %94,6 | 203 |
| Etlikkıran Mahallesi | AK Parti | %50,4 | %41,0 | %89,5 | 133 |
| Gökçeali Köyü | AK Parti | %48,3 | %36,6 | %79,6 | 313 |
| Güneyköy | AK Parti | %66,0 | %11,1 | %86,1 | 438 |
| Güzelköy | AK Parti | %37,2 | %37,2 | %88,0 | 150 |
| Hasanşeyh Köyü | AK Parti | %42,8 | %36,1 | %84,8 | 224 |
| Kaleyanı Mahallesi | AK Parti | %44,9 | %31,2 | %91,8 | 343 |
| Kargı Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %34,2 | %91,5 | 328 |
| Kılıçlı Köyü | AK Parti | %46,2 | %17,8 | %88,0 | 241 |
| Maden Mahallesi | AK Parti | %51,0 | %31,2 | %88,0 | 1.173 |
| Medrese Köyü | Yeniden Refah | %32,5 | %11,3 | %86,7 | 241 |
| Narlık Köyü | AK Parti | %53,2 | %17,4 | %94,1 | 290 |
| Nefsi Piraziz Köyü | AK Parti | %51,7 | %35,5 | %95,1 | 287 |
| Örnekköy | AK Parti | %57,1 | %27,3 | %84,0 | 94 |
| Şerefli Köyü | AK Parti | %54,1 | %9,3 | %87,7 | 236 |
| Şeyhli Mahallesi | CHP | %32,2 | %57,9 | %86,8 | 695 |
| Şıhkıran Mahallesi | AK Parti | %70,0 | %20,5 | %93,0 | 229 |
| Tepeköy | AK Parti | %73,0 | %6,3 | %95,8 | 359 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %50,8 | %26,6 | %84,1 | 2.927 |
| Yunusemre Köyü | AK Parti | %47,8 | %13,0 | %96,9 | 97 |
İlgili sonuçlar