Huzur Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Huzur Mahallesi sonuçlarında AK Parti %49,8 ile birinci, CHP %29,3 ile ikinci; fark 20,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 17,3 puan üstünde. AK Parti oy oranında Ümraniye ilçesindeki 35 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 25 sandık, 8.707 kayıtlı seçmen. Katılım %81,3 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Huzur Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Huzur Mahallesi, Ümraniye, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyHuzur MahallesiÜmraniyeİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti3.400%49,8%42,0%38,2%32,4+17,3
CHP1.999%29,3%39,4%45,8%34,5−5,3
Yeniden Refah679%9,9%6,9%3,8%7,0+3,0
Zafer Partisi261%3,8%4,2%3,6%2,4+1,4
DEM Parti204%3,0%2,7%1,7%5,8−2,8
Saadet85%1,2%1,2%1,0%1,3−0,1
İYİ Parti75%1,1%1,3%1,5%4,6−3,5
Memleket21%0,3%0,4%0,3%0,3+0,1
DEVA Partisi20%0,3%0,4%0,3%0,5−0,2
TİP17%0,2%0,3%0,7%0,6−0,4
TKP13%0,2%0,2%0,3%0,2−0,1
HÜDA PAR11%0,2%0,2%0,3%0,7−0,5
BTP10%0,1%0,3%0,3%0,4−0,2
Bağımsızlar7%0,1%0,1%0,1%0,3−0,2
EMEP6%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
DSP5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
ANAP5%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
SOL Parti4%0,1%0,1%0,2%0,2−0,1
DP2%0,0%0,0%0,1%0,3−0,3
Millet2%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
TKH1%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
Huzur Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
258.7077.079%81,36.832247

Ümraniye ilçesindeki diğer mahalle ve köyler