Tepeüstü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Tepeüstü Mahallesi sonuçlarında AK Parti %48,6 ile birinci, CHP %33,3 ile ikinci; fark 15,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 16,2 puan üstünde. AK Parti oy oranında Ümraniye ilçesindeki 35 mahalle ve köy arasında 9'uncu sırada. 29 sandık, 10.027 kayıtlı seçmen. Katılım %78,2 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Tepeüstü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Tepeüstü Mahallesi, Ümraniye, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyTepeüstü MahallesiÜmraniyeİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti3.694%48,6%42,0%38,2%32,4+16,2
CHP2.531%33,3%39,4%45,8%34,5−1,2
Yeniden Refah514%6,8%6,9%3,8%7,0−0,2
Zafer Partisi332%4,4%4,2%3,6%2,4+1,9
DEM Parti191%2,5%2,7%1,7%5,8−3,3
İYİ Parti91%1,2%1,3%1,5%4,6−3,4
Saadet81%1,1%1,2%1,0%1,3−0,2
HÜDA PAR27%0,4%0,2%0,3%0,7−0,3
Memleket23%0,3%0,4%0,3%0,3+0,0
BTP23%0,3%0,3%0,3%0,4−0,1
TİP21%0,3%0,3%0,7%0,6−0,3
DEVA Partisi19%0,3%0,4%0,3%0,5−0,2
Vatan Partisi9%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
ANAP8%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
Millet7%0,1%0,0%0,0%0,1+0,0
EMEP6%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKP5%0,1%0,2%0,3%0,2−0,2
DSP5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Bağımsızlar4%0,1%0,1%0,1%0,3−0,3
TKH4%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
SOL Parti1%0,0%0,1%0,2%0,2−0,1
DP1%0,0%0,0%0,1%0,3−0,3
Tepeüstü Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
2910.0277.845%78,27.597248

Ümraniye ilçesindeki diğer mahalle ve köyler