Madenler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Madenler Mahallesi sonuçlarında CHP %47,2 ile birinci, AK Parti %37,0 ile ikinci; fark 10,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 12,7 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,0 (+4,6 puan). CHP oy oranında Ümraniye ilçesindeki 35 mahalle ve köy arasında 7'nci sırada. 34 sandık, 11.437 kayıtlı seçmen. Katılım %81,9 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Madenler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Madenler Mahallesi, Ümraniye, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMadenler MahallesiÜmraniyeİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP4.295%47,2%39,4%45,8%34,5+12,7
AK Parti3.371%37,0%42,0%38,2%32,4+4,6
Yeniden Refah443%4,9%6,9%3,8%7,0−2,1
Zafer Partisi408%4,5%4,2%3,6%2,4+2,0
DEM Parti183%2,0%2,7%1,7%5,8−3,8
İYİ Parti145%1,6%1,3%1,5%4,6−3,0
Saadet58%0,6%1,2%1,0%1,3−0,7
DEVA Partisi39%0,4%0,4%0,3%0,5−0,0
TİP36%0,4%0,3%0,7%0,6−0,2
Memleket30%0,3%0,4%0,3%0,3+0,1
HÜDA PAR15%0,2%0,2%0,3%0,7−0,5
BTP14%0,2%0,3%0,3%0,4−0,2
EMEP11%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
TKP10%0,1%0,2%0,3%0,2−0,1
ANAP10%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
TKH9%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Millet7%0,1%0,0%0,0%0,1+0,0
SOL Parti6%0,1%0,1%0,2%0,2−0,1
Bağımsızlar5%0,1%0,1%0,1%0,3−0,3
DSP3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Vatan Partisi3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
DP3%0,0%0,0%0,1%0,3−0,3
Madenler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3411.4379.365%81,99.104261

Ümraniye ilçesindeki diğer mahalle ve köyler