Anıt Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Anıt Mahallesi sonuçlarında CHP %47,4 ile birinci, MHP %33,5 ile ikinci; fark 13,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 12,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,5 (+26,9 puan). CHP oy oranında Tarsus ilçesindeki 180 mahalle ve köy arasında 55'inci sırada. 28 sandık, 9.315 kayıtlı seçmen. Katılım %75,9 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Anıt Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Anıt Mahallesi, Tarsus, Mersin, Türkiye karşılaştırması
PartiOyAnıt MahallesiTarsusMersinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.271%47,4%45,6%47,5%34,5+12,9
MHP2.312%33,5%35,6%23,3%6,6+26,9
İYİ Parti500%7,3%6,3%6,9%4,6+2,7
Memleket372%5,4%4,6%1,1%0,3+5,1
Zafer Partisi179%2,6%1,5%1,8%2,4+0,2
Yeniden Refah53%0,8%1,5%1,5%7,0−6,2
TİP32%0,5%0,5%0,5%0,6−0,1
DEVA Partisi31%0,4%0,5%0,5%0,5−0,0
Büyük Birlik27%0,4%0,5%0,5%1,3−0,9
Saadet25%0,4%0,7%0,5%1,3−0,9
BTP22%0,3%0,4%0,4%0,4−0,0
HÜDA PAR20%0,3%1,3%0,7%0,7−0,4
SOL Parti15%0,2%0,4%0,3%0,2+0,1
TKP13%0,2%0,2%0,2%0,2−0,1
Vatan Partisi10%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
EMEP6%0,1%0,2%0,2%0,1−0,0
TKH6%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
Anıt Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
289.3157.070%75,96.894176

Tarsus ilçesindeki diğer mahalle ve köyler