Öğretmenler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Öğretmenler Mahallesi sonuçlarında CHP %61,6 ile birinci, MHP %20,9 ile ikinci; fark 40,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 27,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,9 (+14,3 puan). CHP oy oranında Tarsus ilçesindeki 180 mahalle ve köy arasında 29'uncu sırada. 22 sandık, 7.701 kayıtlı seçmen. Katılım %75,0 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Öğretmenler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Öğretmenler Mahallesi, Tarsus, Mersin, Türkiye karşılaştırması
PartiOyÖğretmenler MahallesiTarsusMersinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.431%61,6%45,6%47,5%34,5+27,1
MHP1.166%20,9%35,6%23,3%6,6+14,3
İYİ Parti289%5,2%6,3%6,9%4,6+0,6
Memleket267%4,8%4,6%1,1%0,3+4,5
Zafer Partisi74%1,3%1,5%1,8%2,4−1,1
HÜDA PAR74%1,3%1,3%0,7%0,7+0,6
Yeniden Refah53%1,0%1,5%1,5%7,0−6,0
DEVA Partisi37%0,7%0,5%0,5%0,5+0,2
TİP34%0,6%0,5%0,5%0,6−0,0
SOL Parti29%0,5%0,4%0,3%0,2+0,4
Saadet26%0,5%0,7%0,5%1,3−0,8
BTP23%0,4%0,4%0,4%0,4+0,0
TKP20%0,4%0,2%0,2%0,2+0,1
Büyük Birlik19%0,3%0,5%0,5%1,3−0,9
EMEP12%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
TKH12%0,2%0,1%0,1%0,0+0,2
Vatan Partisi5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Öğretmenler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
227.7015.773%75,05.571202

Tarsus ilçesindeki diğer mahalle ve köyler