Kavaklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Kavaklı Mahallesi sonuçlarında CHP %45,6 ile birinci, MHP %36,0 ile ikinci; fark 9,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 11,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,0 (+29,4 puan). CHP oy oranında Tarsus ilçesindeki 180 mahalle ve köy arasında 57'nci sırada. 22 sandık, 7.427 kayıtlı seçmen. Katılım %78,4 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Kavaklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kavaklı Mahallesi, Tarsus, Mersin, Türkiye karşılaştırması
PartiOyKavaklı MahallesiTarsusMersinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.539%45,6%45,6%47,5%34,5+11,1
MHP2.004%36,0%35,6%23,3%6,6+29,4
Memleket313%5,6%4,6%1,1%0,3+5,4
İYİ Parti278%5,0%6,3%6,9%4,6+0,4
TİP106%1,9%0,5%0,5%0,6+1,3
Yeniden Refah86%1,5%1,5%1,5%7,0−5,4
Zafer Partisi61%1,1%1,5%1,8%2,4−1,3
HÜDA PAR37%0,7%1,3%0,7%0,7−0,0
BTP32%0,6%0,4%0,4%0,4+0,2
DEVA Partisi24%0,4%0,5%0,5%0,5−0,0
Saadet22%0,4%0,7%0,5%1,3−0,9
SOL Parti20%0,4%0,4%0,3%0,2+0,2
Büyük Birlik17%0,3%0,5%0,5%1,3−1,0
TKP10%0,2%0,2%0,2%0,2−0,1
Vatan Partisi10%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
EMEP9%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
TKH3%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
Kavaklı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
227.4275.823%78,45.571252

Tarsus ilçesindeki diğer mahalle ve köyler