Demre 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Demre sonuçlarında AK Parti %31,4 ile birinci, DP %31,3 ile ikinci; fark 0,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 7,0 puan altında. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,3 (+27,4 puan). 20 mahalle ve köy arasından 11'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Beymelek-İskele Mahallesi (%71,7); DP en güçlü Küçükkum Mahallesi (%48,2). Katılım %95,1 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Demre 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Demre, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Demre | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.943 | %31,4 | %31,1 | %38,4 | −7,0 |
| DP | 4.924 | %31,3 | %4,2 | %3,8 | +27,4 |
| MHP | 2.557 | %16,2 | %21,2 | %16,0 | +0,3 |
| CHP | 1.906 | %12,1 | %32,8 | %23,1 | −11,0 |
| Saadet | 449 | %2,9 | %2,8 | %5,2 | −2,3 |
| Anavatan | 304 | %1,9 | %1,5 | %0,8 | +1,2 |
| Millet | 226 | %1,4 | %0,2 | %0,1 | +1,3 |
| DSP | 170 | %1,1 | %1,1 | %2,9 | −1,8 |
| BBP | 113 | %0,7 | %1,8 | %2,4 | −1,6 |
| İp | 60 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| Ödp | 48 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| TKP | 41 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Demre seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 60 | 17.042 | 16.208 | %95,1 | 15.741 | 467 |
Demre mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | DP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alakent Mahallesi | DP | %26,6 | %37,1 | %95,7 | 1.486 |
| Belören Köyü | AK Parti | %41,7 | %34,6 | %93,6 | 361 |
| Beymelek-Akdam Mahallesi | DP | %20,6 | %27,9 | %97,3 | 777 |
| Beymelek-İskele Mahallesi | AK Parti | %71,7 | %4,3 | %99,2 | 381 |
| Beymelek-Kum Tepesi Mahallesi | MHP | %23,2 | %15,1 | %97,7 | 564 |
| Beymelek-Saz Mahallesi | AK Parti | %27,6 | %27,1 | %96,5 | 936 |
| Büyükkum Mahallesi | DP | %24,4 | %39,3 | %95,4 | 1.878 |
| Çağman Köyü | AK Parti | %40,0 | %9,2 | %95,9 | 195 |
| Çevreli Köyü | AK Parti | %28,4 | %26,4 | %98,9 | 470 |
| Davazlar Köyü | AK Parti | %47,4 | %26,3 | %94,4 | 108 |
| Gökyazı Mahallesi | AK Parti | %31,7 | %28,5 | %88,9 | 3.169 |
| Gürses Köyü | AK Parti | %44,2 | %15,4 | %100,0 | 107 |
| Kaleüçağız Köyü | CHP | %17,7 | %10,8 | %96,2 | 369 |
| Kapaklı Köyü | AK Parti | %36,9 | %15,0 | %98,1 | 310 |
| Karabucak Mahallesi | AK Parti | %40,3 | %30,6 | %95,2 | 1.661 |
| Kayaaltı Mahallesi | DP | %26,4 | %42,6 | %98,4 | 318 |
| Köşkerler Köyü | DP | %30,6 | %31,9 | %96,9 | 1.528 |
| Küçükkum Mahallesi | DP | %28,6 | %48,2 | %97,8 | 1.110 |
| Yavu Köyü | AK Parti | %55,7 | %26,1 | %97,5 | 241 |
| Yaylakaya Mahallesi | DP | %32,9 | %41,0 | %96,6 | 1.073 |
İlgili sonuçlar