Gündoğmuş 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gündoğmuş sonuçlarında AK Parti %45,7 ile birinci, MHP %26,7 ile ikinci; fark 19,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 7,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,7 (+10,8 puan). 31 mahalle ve köy arasından 23'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çamlıalan Köyü (%87,6); MHP en güçlü Senir-Merkez Mahallesi (%68,1). Katılım %92,3 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gündoğmuş 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gündoğmuş, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gündoğmuş | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.875 | %45,7 | %31,1 | %38,4 | +7,3 |
| MHP | 1.680 | %26,7 | %21,2 | %16,0 | +10,8 |
| CHP | 1.214 | %19,3 | %32,8 | %23,1 | −3,8 |
| BBP | 142 | %2,3 | %1,8 | %2,4 | −0,1 |
| Saadet | 90 | %1,4 | %2,8 | %5,2 | −3,8 |
| Anavatan | 60 | %1,0 | %1,5 | %0,8 | +0,2 |
| İp | 59 | %0,9 | %0,3 | %0,3 | +0,7 |
| DSP | 54 | %0,9 | %1,1 | %2,9 | −2,0 |
| Ödp | 47 | %0,7 | %0,2 | %0,2 | +0,6 |
| TKP | 47 | %0,7 | %0,2 | %0,2 | +0,5 |
| Millet | 19 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
Gündoğmuş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 7.080 | 6.533 | %92,3 | 6.287 | 246 |
Gündoğmuş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyar Köyü | AK Parti | %78,9 | %12,7 | %91,9 | 445 |
| Balkaya Köyü | AK Parti | %45,3 | %34,2 | %79,5 | 370 |
| Bedan Köyü | MHP | %29,3 | %52,7 | %94,9 | 333 |
| Çaltı Köyü | AK Parti | %52,1 | %17,6 | %93,8 | 210 |
| Çamlıalan Köyü | AK Parti | %87,6 | %4,7 | %97,0 | 201 |
| Çayırözü Köyü | AK Parti | %55,6 | %23,3 | %94,3 | 105 |
| Çiçekoluk Köyü | AK Parti | %34,1 | %29,9 | %98,3 | 178 |
| Eskibağ Köyü | AK Parti | %54,2 | %27,1 | %97,6 | 208 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %38,5 | %20,2 | %92,5 | 426 |
| Güneycik Köyü | CHP | %31,0 | %22,0 | %99,0 | 204 |
| Güneyyaka Köyü | CHP | %31,8 | %15,9 | %90,7 | 97 |
| Kalecik Köyü | AK Parti | %63,4 | %14,1 | %92,5 | 80 |
| Karabul Köyü | AK Parti | %38,6 | %38,6 | %95,7 | 139 |
| Karadere Köyü | AK Parti | %39,4 | %31,9 | %72,3 | 130 |
| Karaisa Köyü | AK Parti | %42,4 | %33,3 | %86,7 | 83 |
| Karaköy | AK Parti | %84,3 | %7,1 | %91,0 | 78 |
| Kayabükü Köyü | AK Parti | %45,8 | %35,4 | %93,2 | 266 |
| Kozağacı Köyü | AK Parti | %52,9 | %15,7 | %82,6 | 92 |
| Köprülü-Merkez Mahallesi | AK Parti | %46,5 | %23,2 | %96,3 | 328 |
| Köprülü-Pınargözü Yeni Mahallesi | CHP | %26,1 | %20,6 | %95,8 | 259 |
| Narağacı Köyü | AK Parti | %69,0 | %16,7 | %81,6 | 103 |
| Ortakonuş Köyü | AK Parti | %56,3 | %23,6 | %96,6 | 149 |
| Ortaköy-Bademli Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %34,6 | %97,2 | 286 |
| Ortaköy-Merkez Mahallesi | AK Parti | %50,8 | %34,0 | %97,8 | 276 |
| Özügür Mahallesi | CHP | %28,1 | %25,6 | %91,2 | 409 |
| Pembelik Köyü | AK Parti | %44,7 | %15,8 | %83,5 | 97 |
| Rasih Kaplan Mahallesi | CHP | %30,6 | %25,2 | %89,0 | 699 |
| Senir-Merkez Mahallesi | MHP | %22,7 | %68,1 | %93,9 | 294 |
| Serinyaka Köyü | CHP | %30,0 | %25,4 | %89,8 | 147 |
| Umutlu Köyü | AK Parti | %70,2 | %17,2 | %95,1 | 304 |
| Yeniköy | AK Parti | %81,3 | %3,8 | %95,2 | 84 |
İlgili sonuçlar