Konyaaltı 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Konyaaltı sonuçlarında CHP %56,2 ile birinci, AK Parti %24,7 ile ikinci; fark 31,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 33,1 puan üstünde. 41 mahalle ve köy arasından 29'unda CHP önde. CHP en güçlü Karatepe Mahallesi (%86,9); AK Parti en güçlü Yarbaşçandır Köyü (%60,5). Katılım %79,6 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Konyaaltı 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Konyaaltı, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Konyaaltı | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 29.941 | %56,2 | %32,8 | %23,1 | +33,1 |
| AK Parti | 13.163 | %24,7 | %31,1 | %38,4 | −13,7 |
| MHP | 6.483 | %12,2 | %21,2 | %16,0 | −3,8 |
| Saadet | 805 | %1,5 | %2,8 | %5,2 | −3,7 |
| BBP | 657 | %1,2 | %1,8 | %2,4 | −1,1 |
| DTP | 559 | %1,0 | %1,9 | %5,7 | −4,6 |
| DP | 423 | %0,8 | %4,2 | %3,8 | −3,0 |
| DSP | 383 | %0,7 | %1,1 | %2,9 | −2,1 |
| İp | 292 | %0,5 | %0,3 | %0,3 | +0,3 |
| Anavatan | 172 | %0,3 | %1,5 | %0,8 | −0,4 |
| TKP | 139 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| Ödp | 114 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| BTP | 60 | %0,1 | %0,3 | %0,4 | −0,3 |
| EMEP | 33 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Millet | 29 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
Konyaaltı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 226 | 68.022 | 54.164 | %79,6 | 53.253 | 911 |
Konyaaltı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akdamlar Köyü | CHP | %60,9 | %11,3 | %92,4 | 290 |
| Akkuyu Mahallesi | CHP | %53,5 | %28,6 | %80,6 | 1.182 |
| Altınkum Mahallesi | CHP | %68,0 | %16,7 | %74,1 | 5.032 |
| Arapsuyu Mahallesi | CHP | %58,8 | %22,2 | %76,4 | 4.018 |
| Aşağıkaraman Köyü | AK Parti | %17,4 | %47,7 | %92,4 | 939 |
| Aydınlık Mahallesi | CHP | %49,4 | %33,7 | %91,4 | 630 |
| Bahtılı Köyü | CHP | %48,8 | %22,5 | %88,1 | 905 |
| Beldibi Bahçecik Mahallesi | CHP | %53,1 | %25,1 | %71,6 | 1.702 |
| Beldibi Çifteçeşmeler Mahallesi | CHP | %50,3 | %25,1 | %56,1 | 808 |
| Çağlarca Köyü | CHP | %71,6 | %13,7 | %89,7 | 224 |
| Çakırlar Mahallesi | CHP | %39,8 | %39,3 | %91,7 | 981 |
| Çitdibi Köyü | AK Parti | %36,7 | %40,8 | %96,2 | 106 |
| Demircilik Mahallesi | CHP | %43,4 | %29,2 | %93,4 | 121 |
| Doyran Çamlıbel Mahallesi | AK Parti | %24,1 | %45,6 | %95,3 | 337 |
| Doyran Dağ Mahallesi | AK Parti | %12,6 | %48,1 | %94,0 | 382 |
| Doyran Mahallesi | AK Parti | %20,3 | %42,8 | %96,0 | 471 |
| Geyikbayırı Köyü | CHP | %42,8 | %18,6 | %94,0 | 315 |
| Gökçam Mahallesi | CHP | %49,8 | %28,2 | %93,9 | 296 |
| Gökdere Mahallesi | AK Parti | %17,1 | %43,9 | %97,6 | 42 |
| Gürsu Mahallesi | CHP | %69,5 | %15,9 | %78,5 | 6.143 |
| Hacısekililer Köyü | CHP | %41,9 | %26,9 | %94,9 | 374 |
| Hisarçandır Köyü | AK Parti | %12,9 | %58,9 | %92,1 | 343 |
| Hurma Mahallesi | CHP | %51,7 | %27,3 | %76,6 | 3.513 |
| Karatepe Mahallesi | CHP | %86,9 | %10,1 | %95,7 | 625 |
| Kır Mahallesi | AK Parti | %30,8 | %34,2 | %94,3 | 385 |
| Kuruçay Mahallesi | AK Parti | %30,0 | %50,0 | %92,6 | 135 |
| Kuşkavağı Mahallesi | CHP | %59,3 | %23,7 | %76,6 | 1.456 |
| Liman Mahallesi | CHP | %61,3 | %21,9 | %74,7 | 6.132 |
| Molla Yusuf Mahallesi | CHP | %44,7 | %35,8 | %84,0 | 1.967 |
| Öğretmenevleri Mahallesi | CHP | %62,1 | %19,8 | %79,8 | 4.972 |
| Pınarbaşı Mahallesi | CHP | %61,3 | %21,0 | %74,5 | 4.186 |
| Sarısu Mahallesi | CHP | %53,9 | %24,2 | %82,4 | 567 |
| Siteler Mahallesi | CHP | %46,1 | %33,4 | %81,7 | 6.637 |
| Suiçecek Mahallesi | CHP | %50,5 | %22,0 | %91,1 | 247 |
| Toros Mahallesi | CHP | %62,6 | %21,5 | %80,1 | 4.778 |
| Uluç Mahallesi | CHP | %65,8 | %17,3 | %76,7 | 2.944 |
| Uncalı Mahallesi | CHP | %59,6 | %22,8 | %82,6 | 2.879 |
| Üçoluk Köyü | AK Parti | %28,6 | %50,3 | %98,0 | 197 |
| Yarbaşçandır Köyü | AK Parti | %23,4 | %60,5 | %96,1 | 308 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %46,9 | %23,4 | %91,1 | 236 |
| Zümrüt Mahallesi | AK Parti | %35,5 | %50,6 | %83,4 | 217 |
İlgili sonuçlar