Kumluca 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kumluca sonuçlarında AK Parti %35,2 ile birinci, CHP %29,2 ile ikinci; fark 6,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 3,2 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,0 (+11,0 puan). 51 mahalle ve köy arasından 25'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Mavikent-Yalı Mahallesi (%49,5); CHP en güçlü Beşikçi Köyü (%73,6). Katılım %92,6 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kumluca 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kumluca, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kumluca | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 14.339 | %35,2 | %31,1 | %38,4 | −3,2 |
| CHP | 11.905 | %29,2 | %32,8 | %23,1 | +6,2 |
| MHP | 10.996 | %27,0 | %21,2 | %16,0 | +11,0 |
| DP | 1.116 | %2,7 | %4,2 | %3,8 | −1,1 |
| DTP | 719 | %1,8 | %1,9 | %5,7 | −3,9 |
| Saadet | 645 | %1,6 | %2,8 | %5,2 | −3,6 |
| BBP | 359 | %0,9 | %1,8 | %2,4 | −1,5 |
| Anavatan | 187 | %0,5 | %1,5 | %0,8 | −0,3 |
| DSP | 117 | %0,3 | %1,1 | %2,9 | −2,6 |
| Millet | 99 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| İp | 84 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 76 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Ödp | 66 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Kumluca seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 153 | 44.922 | 41.608 | %92,6 | 40.708 | 900 |
Kumluca mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adrasan-Deniz Mahallesi | CHP | %40,0 | %42,9 | %97,1 | 477 |
| Adrasan-Karşıyaka Mahallesi | CHP | %33,8 | %33,8 | %98,8 | 481 |
| Adrasan-Merkez Mahallesi | AK Parti | %35,7 | %28,8 | %96,5 | 861 |
| Altınyaka B.m Köyü | AK Parti | %42,7 | %20,0 | %96,4 | 251 |
| Bağlık Mahallesi | AK Parti | %35,4 | %26,6 | %87,9 | 2.422 |
| Belen Köyü | CHP | %29,8 | %46,6 | %97,1 | 307 |
| Beşikçi Köyü | CHP | %14,9 | %73,6 | %92,7 | 382 |
| Beykonak-Kavakdibi Mahallesi | AK Parti | %33,7 | %13,8 | %97,2 | 872 |
| Beykonak-Merkez Orta Mahallesi | MHP | %32,6 | %17,5 | %93,0 | 1.002 |
| Beykonak-Resiller Mahallesi | MHP | %33,8 | %11,6 | %96,1 | 1.348 |
| Beykonak-Şirlengiç Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %13,3 | %94,4 | 1.472 |
| Büyükalan Köyü | AK Parti | %41,6 | %16,4 | %97,8 | 227 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %31,4 | %30,8 | %89,7 | 1.333 |
| Çaltı Köyü | MHP | %33,9 | %25,8 | %96,9 | 131 |
| Çayiçi Köyü | AK Parti | %47,4 | %16,4 | %99,4 | 154 |
| Dereköy | AK Parti | %48,1 | %16,0 | %92,0 | 88 |
| Ellinci Yıl Mahallesi | AK Parti | %33,0 | %23,2 | %93,0 | 659 |
| Erentepe Köyü | AK Parti | %39,6 | %24,5 | %99,0 | 499 |
| Eskicami Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %33,7 | %88,2 | 1.498 |
| Göksu Mahallesi | AK Parti | %34,7 | %24,2 | %94,5 | 1.302 |
| Gölcük Köyü | CHP | %29,9 | %42,2 | %88,2 | 212 |
| Güzören Köyü | MHP | %18,0 | %33,3 | %97,1 | 381 |
| Hacıveliler Köyü | MHP | %30,8 | %22,1 | %89,6 | 1.992 |
| Hızırkahya Köyü | CHP | %14,4 | %68,6 | %93,0 | 698 |
| İncircik Köyü | AK Parti | %43,3 | %42,4 | %98,4 | 243 |
| Karacaağaç Köyü | AK Parti | %38,5 | %24,6 | %93,6 | 140 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %43,2 | %25,0 | %96,4 | 663 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %28,2 | %92,0 | 1.457 |
| Kasapçayırı Mahallesi | AK Parti | %33,9 | %23,3 | %91,5 | 695 |
| Kavakköy | MHP | %34,1 | %16,8 | %90,1 | 485 |
| Kum Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %15,9 | %92,8 | 1.802 |
| Kuzca Köyü | MHP | %31,1 | %26,9 | %94,7 | 320 |
| Mavikent-İncekum Mahallesi | CHP | %41,7 | %45,5 | %96,2 | 1.029 |
| Mavikent-Karaöz Mahallesi | CHP | %17,6 | %72,1 | %92,5 | 266 |
| Mavikent-Orta Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %38,6 | %94,4 | 2.277 |
| Mavikent-Yalı Mahallesi | AK Parti | %49,5 | %38,0 | %97,8 | 862 |
| Mavikent-Yenice Mahallesi | CHP | %37,8 | %53,4 | %97,7 | 1.212 |
| Mavikent-Yenicepınar Mahallesi | CHP | %45,4 | %47,5 | %98,8 | 249 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %33,2 | %85,8 | 2.057 |
| Meydan Mahallesi | CHP | %30,5 | %36,6 | %89,5 | 1.550 |
| Narenciye Mahallesi | AK Parti | %38,8 | %27,4 | %87,8 | 820 |
| Ortaköy | MHP | %34,0 | %20,4 | %98,5 | 335 |
| Salur Köyü | MHP | %32,2 | %21,3 | %94,6 | 1.569 |
| Sarıcasu Köyü | AK Parti | %38,4 | %18,1 | %93,5 | 1.816 |
| Sarıkavak Mahallesi | MHP | %39,9 | %9,4 | %94,1 | 356 |
| Temel Eğitim Mahallesi | MHP | %31,0 | %30,5 | %88,1 | 1.852 |
| Toptaş Köyü | CHP | %23,1 | %60,0 | %96,2 | 580 |
| Yazır Köyü | MHP | %25,1 | %25,2 | %94,7 | 760 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %31,9 | %27,4 | %89,1 | 2.207 |
| Yenikışla Köyü | MHP | %29,2 | %23,1 | %99,2 | 133 |
| Yeşilköy | AK Parti | %42,0 | %32,8 | %99,3 | 138 |
İlgili sonuçlar