Kemer 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kemer sonuçlarında AK Parti %38,9 ile birinci, MHP %30,1 ile ikinci; fark 8,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 0,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,1 (+14,1 puan). 16 mahalle ve köy arasından 6'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ovacık Köyü (%70,0); MHP en güçlü Yeni Mahallesi (%51,1). Katılım %91,0 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kemer 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kemer, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kemer | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 8.324 | %38,9 | %31,1 | %38,4 | +0,5 |
| MHP | 6.434 | %30,1 | %21,2 | %16,0 | +14,1 |
| CHP | 5.446 | %25,5 | %32,8 | %23,1 | +2,4 |
| DTP | 269 | %1,3 | %1,9 | %5,7 | −4,4 |
| DSP | 253 | %1,2 | %1,1 | %2,9 | −1,7 |
| BBP | 204 | %1,0 | %1,8 | %2,4 | −1,4 |
| Saadet | 188 | %0,9 | %2,8 | %5,2 | −4,3 |
| Anavatan | 98 | %0,5 | %1,5 | %0,8 | −0,3 |
| İp | 48 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| BTP | 36 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,3 |
| Ödp | 26 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Millet | 23 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 20 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| LDP | 12 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
Kemer seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 79 | 23.995 | 21.840 | %91,0 | 21.381 | 459 |
Kemer mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arslanbucak Mahallesi | MHP | %38,1 | %44,9 | %88,9 | 4.357 |
| Beycik Köyü | CHP | %37,7 | %20,1 | %93,8 | 291 |
| Çamyuva-Merkez Mahallesi | CHP | %35,9 | %11,5 | %96,0 | 1.199 |
| Çamyuva-Sarıören Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %13,7 | %96,2 | 858 |
| Çamyuva-Uzunçınar Mahallesi | AK Parti | %42,9 | %12,0 | %93,2 | 906 |
| Göynük-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %42,9 | %4,6 | %89,9 | 1.351 |
| Göynük-Değirmendere Mahallesi | CHP | %35,2 | %11,7 | %97,9 | 328 |
| Göynük-Esentepe Mahallesi | AK Parti | %46,1 | %5,8 | %93,0 | 2.502 |
| Kiriş Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %29,0 | %87,5 | 815 |
| Kuzdere Mahallesi | MHP | %36,4 | %50,5 | %93,0 | 3.430 |
| Merkez Mahallesi | MHP | %30,5 | %43,6 | %81,9 | 2.884 |
| Ovacık Köyü | AK Parti | %70,0 | %24,3 | %84,5 | 84 |
| Tekirova-Cumayeri Mahallesi | CHP | %38,1 | %12,4 | %97,8 | 939 |
| Tekirova-Merkez Mahallesi | AK Parti | %46,0 | %12,0 | %97,5 | 1.705 |
| Ulupınar Köyü | MHP | %24,9 | %45,6 | %92,1 | 759 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %32,5 | %51,1 | %87,8 | 1.587 |
İlgili sonuçlar