Mahmudiye 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Mahmudiye sonuçlarında AK Parti %33,9 ile birinci, CHP %29,6 ile ikinci; fark 4,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 4,5 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,6 (+6,5 puan). 19 mahalle ve köy arasından 9'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Akyurt Köyü (%78,2); CHP en güçlü Yeşilyurt Köyü (%71,3). Katılım %90,7 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mahmudiye 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Mahmudiye, Eskişehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Mahmudiye | Eskişehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.961 | %33,9 | %36,1 | %38,4 | −4,5 |
| CHP | 1.712 | %29,6 | %10,2 | %23,1 | +6,5 |
| MHP | 1.227 | %21,2 | %11,8 | %16,0 | +5,2 |
| DP | 532 | %9,2 | %3,1 | %3,8 | +5,3 |
| DSP | 152 | %2,6 | %32,5 | %2,9 | −0,2 |
| BBP | 59 | %1,0 | %1,9 | %2,4 | −1,3 |
| Saadet | 50 | %0,9 | %2,2 | %5,2 | −4,3 |
| Anavatan | 30 | %0,5 | %0,5 | %0,8 | −0,2 |
| Millet | 17 | %0,3 | %0,7 | %0,1 | +0,2 |
| BTP | 12 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| İp | 11 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| EMEP | 11 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| Ödp | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Mahmudiye seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 29 | 6.538 | 5.930 | %90,7 | 5.790 | 140 |
Mahmudiye mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyurt Köyü | AK Parti | %78,2 | %5,5 | %83,8 | 68 |
| Balçıkhisar Köyü | AK Parti | %37,6 | %31,9 | %86,2 | 174 |
| Çal Mahallesi | AK Parti | %33,8 | %23,6 | %93,4 | 862 |
| Doğanca Köyü | AK Parti | %53,0 | %12,0 | %92,4 | 132 |
| Fahriye Köyü | AK Parti | %55,6 | %22,2 | %94,7 | 57 |
| Güllüce Köyü | CHP | %24,4 | %44,4 | %90,0 | 50 |
| Hamidiye Köyü | CHP | %23,0 | %39,3 | %72,0 | 254 |
| Işıklar Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %19,0 | %89,1 | 1.173 |
| İsmetpaşa Köyü | CHP | %33,6 | %56,5 | %94,1 | 714 |
| Kaymazyayla Köyü | CHP | %28,4 | %52,5 | %90,5 | 158 |
| Mesudiye Köyü | MHP | %31,0 | %22,7 | %90,3 | 288 |
| Orta Mahallesi | MHP | %26,8 | %11,8 | %93,2 | 657 |
| Şerefiye Köyü | CHP | %23,8 | %48,5 | %90,2 | 112 |
| Tokathan Köyü | AK Parti | %50,6 | %36,0 | %94,8 | 97 |
| Topkaya Köyü | CHP | %24,7 | %57,6 | %97,7 | 87 |
| Türkmenmecidiye Köyü | CHP | %22,1 | %63,0 | %92,2 | 486 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %34,4 | %10,2 | %90,5 | 912 |
| Yeniköy | AK Parti | %44,8 | %23,3 | %86,0 | 143 |
| Yeşilyurt Köyü | CHP | %4,6 | %71,3 | %94,7 | 114 |
İlgili sonuçlar