Mihalıççık 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Mihalıççık sonuçlarında AK Parti %41,0 ile birinci, MHP %26,4 ile ikinci; fark 14,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 2,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,4 (+10,5 puan). 56 mahalle ve köy arasından 37'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Otluk Köyü (%77,6); MHP en güçlü Bey Köyü (%82,6). Katılım %88,6 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mihalıççık 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Mihalıççık, Eskişehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Mihalıççık | Eskişehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.070 | %41,0 | %36,1 | %38,4 | +2,6 |
| MHP | 1.980 | %26,4 | %11,8 | %16,0 | +10,5 |
| CHP | 963 | %12,9 | %10,2 | %23,1 | −10,2 |
| DSP | 529 | %7,1 | %32,5 | %2,9 | +4,2 |
| DP | 407 | %5,4 | %3,1 | %3,8 | +1,6 |
| Saadet | 219 | %2,9 | %2,2 | %5,2 | −2,3 |
| BBP | 133 | %1,8 | %1,9 | %2,4 | −0,6 |
| Anavatan | 63 | %0,8 | %0,5 | %0,8 | +0,1 |
| Millet | 48 | %0,6 | %0,7 | %0,1 | +0,5 |
| TKP | 31 | %0,4 | %0,1 | %0,2 | +0,2 |
| BTP | 25 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| İp | 14 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| EMEP | 12 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Mihalıççık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 64 | 8.733 | 7.740 | %88,6 | 7.494 | 246 |
Mihalıççık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adahisar Köyü | AK Parti | %59,0 | %28,2 | %92,9 | 42 |
| Ahur Köyü | MHP | %36,1 | %36,9 | %98,4 | 126 |
| Ahurözü Köyü | AK Parti | %64,1 | %9,2 | %69,3 | 189 |
| Akçaören Köyü | AK Parti | %55,3 | %23,7 | %78,6 | 56 |
| Aydınlar Köyü | AK Parti | %31,0 | %20,7 | %96,7 | 30 |
| Bahtiyar Köyü | AK Parti | %56,0 | %25,3 | %90,4 | 83 |
| Belen Köyü | MHP | %21,8 | %42,6 | %93,6 | 109 |
| Bey Köyü | MHP | %8,7 | %82,6 | %79,3 | 29 |
| Camikebir Mahallesi | MHP | %27,6 | %31,1 | %84,5 | 1.024 |
| Çalçı Köyü | CHP | %25,0 | %14,6 | %94,4 | 54 |
| Çalkaya Köyü | AK Parti | %59,2 | %29,9 | %90,2 | 193 |
| Çardak Köyü | DP | %17,4 | %19,6 | %82,5 | 57 |
| Çukurören Köyü | AK Parti | %67,6 | %13,5 | %73,1 | 52 |
| Dağcı Köyü | CHP | %23,0 | %20,3 | %98,7 | 76 |
| Diközü Köyü | AK Parti | %48,7 | %35,5 | %91,8 | 85 |
| Dinek-Fatih Mahallesi | AK Parti | %52,3 | %15,0 | %91,5 | 117 |
| Dinek-İnönü Mahallesi | CHP | %16,6 | %11,0 | %91,4 | 162 |
| Dinek-Yavuz Selim Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %34,6 | %94,3 | 141 |
| Dümrek Köyü | MHP | %31,8 | %54,2 | %98,2 | 111 |
| Gözeler Köyü | AK Parti | %37,5 | %28,1 | %69,6 | 46 |
| Güce Köyü | AK Parti | %42,0 | %19,3 | %92,3 | 130 |
| Güreş Köyü | AK Parti | %54,8 | %21,9 | %100,0 | 73 |
| Gürleyik Köyü | AK Parti | %30,7 | %20,6 | %81,3 | 289 |
| Hamidiye Köyü | MHP | %45,8 | %50,0 | %70,6 | 34 |
| Ilıcalar Köyü | AK Parti | %55,2 | %20,9 | %79,1 | 91 |
| İğdecik Köyü | AK Parti | %26,3 | %18,4 | %92,7 | 41 |
| İkizafer Köyü | AK Parti | %75,6 | %8,9 | %82,1 | 56 |
| Karaçam Köyü | AK Parti | %70,6 | %17,6 | %103,0 | 33 |
| Karageyikli Köyü | CHP | %21,1 | %28,9 | %90,8 | 142 |
| Kavak Köyü | AK Parti | %54,8 | %19,4 | %91,4 | 278 |
| Kayı Köyü | CHP | %15,8 | %5,8 | %83,1 | 378 |
| Kızılbörüklü Köyü | AK Parti | %50,8 | %20,2 | %94,0 | 134 |
| Korucu Köyü | CHP | %17,6 | %11,8 | %95,0 | 100 |
| Koyunağılı Köyü | MHP | %19,3 | %36,7 | %93,4 | 166 |
| Kozlu Köyü | AK Parti | %71,4 | %0,0 | %90,2 | 41 |
| Lütfiye Köyü | AK Parti | %44,6 | %23,0 | %100,0 | 77 |
| Mahmuthisar Köyü | AK Parti | %70,0 | %23,3 | %90,9 | 33 |
| Medrese Mahallesi | MHP | %27,4 | %40,1 | %89,1 | 1.203 |
| Narlı Köyü | AK Parti | %69,2 | %14,2 | %96,6 | 179 |
| Obruk Köyü | AK Parti | %45,3 | %5,7 | %83,3 | 66 |
| Otluk Köyü | AK Parti | %77,6 | %5,9 | %93,4 | 91 |
| Ömer Köyü | AK Parti | %44,8 | %9,0 | %97,2 | 71 |
| Saray Köyü | AK Parti | %77,4 | %8,5 | %94,4 | 195 |
| Sazak Köyü | MHP | %13,5 | %53,4 | %92,7 | 151 |
| Seki Köyü | AK Parti | %72,3 | %10,8 | %81,9 | 105 |
| Sekiören Köyü | AK Parti | %72,3 | %16,8 | %92,8 | 235 |
| Sorkun Köyü | AK Parti | %58,5 | %8,2 | %89,0 | 200 |
| Süleler Köyü | AK Parti | %35,3 | %14,7 | %92,3 | 39 |
| Tatarcık Köyü | DSP | %13,6 | %9,1 | %104,3 | 23 |
| Uşakbükü Köyü | MHP | %30,8 | %46,2 | %97,6 | 41 |
| Üçbaşlı Köyü | AK Parti | %43,6 | %38,5 | %70,9 | 55 |
| Yalımkaya Köyü | AK Parti | %48,5 | %32,3 | %88,8 | 258 |
| Yayla Köyü | AK Parti | %67,6 | %18,3 | %100,0 | 83 |
| Yeşilyurt Köyü | MHP | %33,3 | %47,8 | %73,4 | 128 |
| Yunusemre-Emre Mahallesi | AK Parti | %49,1 | %34,1 | %90,2 | 315 |
| Yunusemre-İstasyon Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %27,5 | %88,2 | 417 |
İlgili sonuçlar