Sarıcakaya 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Sarıcakaya sonuçlarında AK Parti %42,3 ile birinci, MHP %41,1 ile ikinci; fark 1,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 3,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,1 (+25,1 puan). 15 mahalle ve köy arasından 8'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Dağküplü Köyü (%67,3); MHP en güçlü Beyköy (%65,7). Katılım %93,5 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarıcakaya 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Sarıcakaya, Eskişehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sarıcakaya | Eskişehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.668 | %42,3 | %36,1 | %38,4 | +3,9 |
| MHP | 1.622 | %41,1 | %11,8 | %16,0 | +25,1 |
| CHP | 326 | %8,3 | %10,2 | %23,1 | −14,8 |
| DSP | 129 | %3,3 | %32,5 | %2,9 | +0,4 |
| Saadet | 52 | %1,3 | %2,2 | %5,2 | −3,9 |
| BBP | 36 | %0,9 | %1,9 | %2,4 | −1,4 |
| DP | 35 | %0,9 | %3,1 | %3,8 | −3,0 |
| BTP | 26 | %0,7 | %0,3 | %0,4 | +0,2 |
| Anavatan | 20 | %0,5 | %0,5 | %0,8 | −0,3 |
| Millet | 15 | %0,4 | %0,7 | %0,1 | +0,3 |
| İp | 6 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| EMEP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Sarıcakaya seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 18 | 4.360 | 4.075 | %93,5 | 3.945 | 130 |
Sarıcakaya mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Beyköy | MHP | %14,0 | %65,7 | %92,3 | 299 |
| Beyyayla Köyü | AK Parti | %62,6 | %30,5 | %100,8 | 130 |
| Bilal Habeşi Mahallesi | MHP | %33,7 | %59,9 | %91,2 | 285 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %48,0 | %48,0 | %93,0 | 302 |
| Dağküplü Köyü | AK Parti | %67,3 | %19,0 | %88,5 | 209 |
| Düzköy | AK Parti | %43,7 | %39,2 | %93,7 | 363 |
| Fatih Mahallesi | MHP | %42,3 | %51,9 | %95,7 | 415 |
| Güney Köyü | MHP | %20,0 | %57,5 | %97,6 | 41 |
| İğdir Köyü | AK Parti | %51,9 | %35,0 | %94,1 | 340 |
| Kapıkaya Köyü | AK Parti | %59,6 | %23,5 | %93,1 | 274 |
| Laçin-Sakarya Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %35,4 | %93,6 | 264 |
| Laçin-Zafer Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %33,1 | %96,0 | 353 |
| Mayıslar Köyü | CHP | %19,1 | %9,9 | %89,9 | 328 |
| Sarıkaya Mahallesi | MHP | %41,1 | %51,2 | %93,8 | 466 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %41,6 | %50,6 | %93,5 | 291 |
İlgili sonuçlar