Abana 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Abana sonuçlarında AK Parti %32,3 ile birinci, CHP %30,9 ile ikinci; fark 1,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 6,1 puan altında. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,8 (+27,4 puan). 15 mahalle ve köy arasından 2'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çampınar Köyü (%46,9); CHP en güçlü Çayırcık Mahallesi (%48,8). Katılım %88,6 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Abana 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Abana, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Abana | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 850 | %32,3 | %44,7 | %38,4 | −6,1 |
| CHP | 813 | %30,9 | %10,2 | %23,1 | +7,8 |
| Bağımsızlar | 732 | %27,8 | %1,0 | %0,4 | +27,4 |
| MHP | 163 | %6,2 | %29,4 | %16,0 | −9,8 |
| BTP | 34 | %1,3 | %0,5 | %0,4 | +0,9 |
| Saadet | 10 | %0,4 | %2,0 | %5,2 | −4,8 |
| DSP | 9 | %0,3 | %2,8 | %2,9 | −2,5 |
| Millet | 9 | %0,3 | %0,0 | %0,1 | +0,2 |
| BBP | 7 | %0,3 | %1,5 | %2,4 | −2,1 |
| TKP | 4 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
Abana seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 21 | 3.088 | 2.735 | %88,6 | 2.631 | 104 |
Abana mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçam Köyü | Bağımsızlar | %31,3 | %1,3 | %80,0 | 105 |
| Altıkulaç Köyü | Bağımsızlar | %27,9 | %0,0 | %81,6 | 76 |
| Bağlık Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %32,4 | %95,9 | 73 |
| Çampınar Köyü | AK Parti | %46,9 | %9,4 | %83,3 | 42 |
| Çayırcık Mahallesi | CHP | %29,3 | %48,8 | %102,4 | 41 |
| Denizbükü Köyü | Bağımsızlar | %19,7 | %4,9 | %83,8 | 74 |
| Elmaçukuru Köyü | Bağımsızlar | %0,0 | %0,0 | %73,3 | 30 |
| Göynükler Köyü | MHP | %9,1 | %0,0 | %57,5 | 40 |
| Hacıveli Mahallesi | Bağımsızlar | %35,7 | %21,4 | %140,0 | 10 |
| Kadıyusuf Köyü | Bağımsızlar | %14,6 | %2,4 | %91,5 | 47 |
| Konakören Mahallesi | CHP | %36,5 | %38,9 | %91,1 | 326 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %34,1 | %37,0 | %89,0 | 2.043 |
| Yakabaşı Köyü | Bağımsızlar | %27,4 | %3,2 | %86,8 | 76 |
| Yemeni Köyü | Bağımsızlar | %5,7 | %1,9 | %100,0 | 53 |
| Yeşilyuva Köyü | Bağımsızlar | %18,6 | %0,0 | %82,7 | 52 |
İlgili sonuçlar