Çatalzeytin 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çatalzeytin sonuçlarında AK Parti %47,0 ile birinci, CHP %23,3 ile ikinci; fark 23,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 8,6 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,2 (+3,4 puan). 43 mahalle ve köy arasından 39'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Doğanköy (%84,0); CHP en güçlü İsmailköy (%58,2). Katılım %84,0 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çatalzeytin 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çatalzeytin, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çatalzeytin | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.129 | %47,0 | %44,7 | %38,4 | +8,6 |
| CHP | 1.056 | %23,3 | %10,2 | %23,1 | +0,2 |
| MHP | 616 | %13,6 | %29,4 | %16,0 | −2,4 |
| DP | 326 | %7,2 | %7,0 | %3,8 | +3,4 |
| Saadet | 129 | %2,8 | %2,0 | %5,2 | −2,4 |
| BBP | 106 | %2,3 | %1,5 | %2,4 | −0,0 |
| DSP | 80 | %1,8 | %2,8 | %2,9 | −1,1 |
| BTP | 31 | %0,7 | %0,5 | %0,4 | +0,3 |
| TKP | 29 | %0,6 | %0,3 | %0,2 | +0,4 |
| İp | 28 | %0,6 | %0,3 | %0,3 | +0,3 |
Çatalzeytin seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 47 | 5.561 | 4.669 | %84,0 | 4.530 | 139 |
Çatalzeytin mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arıca Köyü | AK Parti | %69,0 | %21,4 | %55,8 | 77 |
| Aşağısökü Köyü | AK Parti | %65,5 | %8,6 | %89,2 | 65 |
| Canlar Köyü | AK Parti | %60,3 | %30,2 | %86,3 | 73 |
| Celaller Köyü | AK Parti | %41,4 | %3,4 | %85,7 | 70 |
| Çağlar Köyü | DP | %12,2 | %9,9 | %86,5 | 215 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %66,7 | %18,0 | %91,7 | 132 |
| Çelebiler Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %37,0 | %86,9 | 84 |
| Çepni Köyü | AK Parti | %44,5 | %21,0 | %85,9 | 142 |
| Çubuklu Köyü | AK Parti | %67,7 | %19,4 | %57,9 | 57 |
| Dağköy | AK Parti | %52,6 | %34,2 | %89,1 | 46 |
| Doğanköy | AK Parti | %84,0 | %4,0 | %72,2 | 36 |
| Duran Köyü | AK Parti | %54,3 | %8,6 | %91,3 | 80 |
| Epçeler Köyü | AK Parti | %67,6 | %5,4 | %71,2 | 52 |
| Fındıklı Köyü | AK Parti | %42,4 | %36,4 | %66,0 | 50 |
| Güneşler Köyü | AK Parti | %33,3 | %21,7 | %89,2 | 74 |
| Hacıreis Köyü | AK Parti | %62,1 | %2,1 | %81,8 | 121 |
| Hacıreissökü Köyü | AK Parti | %46,2 | %38,5 | %90,5 | 74 |
| Hamidiye Köyü | AK Parti | %61,1 | %20,4 | %82,1 | 67 |
| İsmailköy | CHP | %36,3 | %58,2 | %95,9 | 98 |
| Karacakaya Köyü | AK Parti | %53,9 | %7,9 | %82,8 | 192 |
| Kaşlıca Köyü | AK Parti | %71,4 | %22,4 | %75,4 | 69 |
| Kavaklı Köyü | AK Parti | %47,1 | %21,6 | %98,1 | 52 |
| Kavakören Köyü | AK Parti | %57,9 | %21,5 | %91,5 | 142 |
| Kayadibi Köyü | AK Parti | %38,9 | %11,1 | %78,1 | 73 |
| Kaymazlar Köyü | AK Parti | %45,6 | %7,4 | %69,7 | 99 |
| Kızılcakaya Köyü | MHP | %30,4 | %4,3 | %77,3 | 66 |
| Kirazlı Köyü | AK Parti | %67,1 | %20,0 | %85,1 | 101 |
| Konaklı Köyü | AK Parti | %65,9 | %19,6 | %80,6 | 175 |
| Kozsökü Köyü | AK Parti | %51,3 | %13,2 | %92,0 | 87 |
| Köklüce Köyü | AK Parti | %82,5 | %10,0 | %82,0 | 50 |
| Kuğuköy | AK Parti | %67,6 | %5,9 | %79,5 | 44 |
| Kulfallar Köyü | AK Parti | %72,7 | %0,0 | %60,0 | 20 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %34,5 | %87,8 | 1.632 |
| Paşalı Köyü | AK Parti | %44,7 | %1,8 | %83,1 | 272 |
| Piri Köyü | CHP | %31,3 | %40,4 | %66,9 | 151 |
| Samancı Köyü | AK Parti | %70,8 | %22,2 | %76,8 | 95 |
| Saraçlar Köyü | AK Parti | %41,1 | %30,4 | %88,2 | 68 |
| Sırakonak Köyü | AK Parti | %54,0 | %22,2 | %67,7 | 93 |
| Sökü Köyü | AK Parti | %42,3 | %30,8 | %80,9 | 68 |
| Yemişli Köyü | AK Parti | %36,2 | %14,7 | %95,2 | 125 |
| Yenibeyler Köyü | AK Parti | %71,1 | %10,5 | %82,5 | 97 |
| Yukarısökü Köyü | AK Parti | %50,7 | %27,5 | %78,7 | 89 |
| Yunuslar Köyü | AK Parti | %48,0 | %25,3 | %85,2 | 88 |
İlgili sonuçlar