Şenpazar 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Şenpazar sonuçlarında AK Parti %54,7 ile birinci, MHP %31,0 ile ikinci; fark 23,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 16,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,0 (+15,0 puan). 30 mahalle ve köy arasından 25'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Salman Köyü (%87,5); MHP en güçlü Güneytekke Mahallesi (%65,0). Katılım %87,0 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şenpazar 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Şenpazar, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şenpazar | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.857 | %54,7 | %44,7 | %38,4 | +16,3 |
| MHP | 1.052 | %31,0 | %29,4 | %16,0 | +15,0 |
| DP | 172 | %5,1 | %7,0 | %3,8 | +1,2 |
| CHP | 79 | %2,3 | %10,2 | %23,1 | −20,8 |
| BBP | 69 | %2,0 | %1,5 | %2,4 | −0,3 |
| DSP | 55 | %1,6 | %2,8 | %2,9 | −1,2 |
| Saadet | 37 | %1,1 | %2,0 | %5,2 | −4,1 |
| TKP | 31 | %0,9 | %0,3 | %0,2 | +0,7 |
| İp | 25 | %0,7 | %0,3 | %0,3 | +0,5 |
| BTP | 19 | %0,6 | %0,5 | %0,4 | +0,1 |
Şenpazar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 32 | 4.032 | 3.509 | %87,0 | 3.396 | 113 |
Şenpazar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alancık Köyü | AK Parti | %50,8 | %26,2 | %92,5 | 67 |
| Aşıklı Köyü | AK Parti | %63,6 | %19,5 | %93,0 | 86 |
| Aybasan Köyü | AK Parti | %54,9 | %21,0 | %91,2 | 284 |
| Başçavuş Köyü | AK Parti | %70,9 | %20,0 | %81,1 | 74 |
| Büyükmutlu Köyü | AK Parti | %69,4 | %13,9 | %90,4 | 83 |
| Celalli Köyü | AK Parti | %63,4 | %22,5 | %80,0 | 180 |
| Çevrik Mahallesi | MHP | %40,7 | %48,1 | %96,6 | 29 |
| Dağlı Köyü | AK Parti | %68,9 | %24,4 | %84,2 | 57 |
| Demirkaya Köyü | AK Parti | %76,7 | %11,6 | %81,3 | 107 |
| Dereköy | MHP | %28,3 | %63,3 | %82,3 | 79 |
| Dibekli Mahallesi | AK Parti | %62,5 | %33,3 | %85,2 | 61 |
| Dördül Köyü | AK Parti | %69,9 | %19,4 | %92,9 | 113 |
| Edeler Köyü | AK Parti | %47,8 | %40,3 | %87,2 | 406 |
| Fırıncık Köyü | AK Parti | %62,5 | %25,0 | %84,2 | 19 |
| Güneytekke Mahallesi | MHP | %28,5 | %65,0 | %96,2 | 131 |
| Gürleyik Köyü | AK Parti | %42,9 | %23,4 | %94,3 | 88 |
| Gürpelit Köyü | AK Parti | %77,5 | %12,6 | %78,5 | 144 |
| Harmangeriş Köyü | AK Parti | %63,1 | %32,1 | %74,4 | 117 |
| Himmetköy | AK Parti | %58,8 | %24,4 | %76,3 | 160 |
| Kalaycı Köyü | AK Parti | %37,6 | %11,0 | %94,0 | 117 |
| Karaman Mahallesi | AK Parti | %54,5 | %43,9 | %95,5 | 133 |
| Korucak Mahallesi | MHP | %35,2 | %58,5 | %86,7 | 165 |
| Kuztekke Mahallesi | AK Parti | %67,0 | %19,4 | %94,5 | 109 |
| Küçükmutlu Köyü | AK Parti | %56,5 | %23,9 | %81,8 | 258 |
| Merkez Mahallesi | MHP | %46,3 | %48,0 | %85,6 | 576 |
| Salman Köyü | AK Parti | %87,5 | %4,2 | %85,7 | 28 |
| Seferköy | AK Parti | %66,0 | %22,0 | %93,5 | 169 |
| Tepecik Köyü | AK Parti | %80,7 | %7,0 | %100,0 | 62 |
| Uzunyol Köyü | AK Parti | %49,4 | %11,1 | %93,2 | 88 |
| Yarımca Köyü | AK Parti | %53,3 | %20,0 | %71,4 | 42 |
İlgili sonuçlar