Ağlı 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Ağlı sonuçlarında AK Parti %48,9 ile birinci, MHP %26,6 ile ikinci; fark 22,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 10,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,6 (+10,6 puan). 23 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kabacı Köyü (%89,5); MHP en güçlü Adalar Köyü (%47,8). Katılım %89,9 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ağlı 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Ağlı, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ağlı | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.050 | %48,9 | %44,7 | %38,4 | +10,5 |
| MHP | 570 | %26,6 | %29,4 | %16,0 | +10,6 |
| Saadet | 279 | %13,0 | %2,0 | %5,2 | +7,8 |
| DSP | 97 | %4,5 | %2,8 | %2,9 | +1,7 |
| DP | 69 | %3,2 | %7,0 | %3,8 | −0,6 |
| BBP | 32 | %1,5 | %1,5 | %2,4 | −0,9 |
| CHP | 18 | %0,8 | %10,2 | %23,1 | −22,2 |
| BTP | 18 | %0,8 | %0,5 | %0,4 | +0,4 |
| TKP | 8 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| İp | 5 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
Ağlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 24 | 2.474 | 2.223 | %89,9 | 2.146 | 77 |
Ağlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adalar Köyü | MHP | %34,3 | %47,8 | %93,1 | 72 |
| Akçakese Köyü | AK Parti | %77,4 | %1,6 | %86,7 | 75 |
| Akdivan Köyü | AK Parti | %60,7 | %10,7 | %85,3 | 68 |
| Alınca Mahallesi | AK Parti | %66,1 | %21,1 | %85,4 | 130 |
| Bereketli Köyü | AK Parti | %64,5 | %11,8 | %93,8 | 81 |
| Danacı Mahallesi | AK Parti | %33,7 | %27,5 | %93,3 | 194 |
| Dikmen Mahallesi | MHP | %35,7 | %46,4 | %91,4 | 128 |
| Fırıncık Köyü | AK Parti | %77,5 | %7,5 | %83,7 | 98 |
| Gölcüğez Köyü | Saadet | %31,5 | %18,9 | %86,4 | 132 |
| Kabacı Köyü | AK Parti | %89,5 | %0,0 | %67,7 | 31 |
| Ketenciler Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %22,3 | %98,3 | 116 |
| Kırlardere Mahallesi | AK Parti | %40,3 | %25,8 | %95,7 | 69 |
| Merkez Mahallesi | MHP | %33,3 | %39,2 | %88,5 | 583 |
| Müsellimler Köyü | AK Parti | %54,5 | %22,7 | %97,8 | 46 |
| Oluközü Köyü | AK Parti | %87,8 | %12,2 | %89,1 | 55 |
| Örencik Mahallesi | AK Parti | %54,5 | %26,4 | %92,1 | 127 |
| Selmanlı Köyü | AK Parti | %84,4 | %12,5 | %91,4 | 35 |
| Selmanlı Mahallesi | AK Parti | %71,8 | %12,7 | %92,6 | 81 |
| Sinan Mahallesi | AK Parti | %64,6 | %15,2 | %97,1 | 103 |
| Tunuslar Köyü | AK Parti | %41,7 | %38,9 | %90,0 | 40 |
| Turnacık Köyü | AK Parti | %50,0 | %16,7 | %66,7 | 27 |
| Yağlıca Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %43,0 | %95,1 | 102 |
| Yeşilpınar Köyü | AK Parti | %47,0 | %13,6 | %81,5 | 81 |
İlgili sonuçlar