Cihanbeyli 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Cihanbeyli sonuçlarında AK Parti %43,5 ile birinci, DTP %15,3 ile ikinci; fark 28,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 5,1 puan üstünde. DTP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,3 (+9,6 puan). 67 mahalle ve köy arasından 46'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Mutlukonak Köyü (%97,9); DTP en güçlü Sağlık Köyü (%83,4). Katılım %82,7 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Cihanbeyli 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Cihanbeyli, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Cihanbeyli | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 14.565 | %43,5 | %54,7 | %38,4 | +5,1 |
| DTP | 5.112 | %15,3 | %0,9 | %5,7 | +9,6 |
| MHP | 4.634 | %13,8 | %19,2 | %16,0 | −2,1 |
| CHP | 3.370 | %10,1 | %8,2 | %23,1 | −13,0 |
| Saadet | 2.066 | %6,2 | %9,5 | %5,2 | +1,0 |
| DP | 1.564 | %4,7 | %2,0 | %3,8 | +0,8 |
| DSP | 1.221 | %3,6 | %1,4 | %2,9 | +0,8 |
| BBP | 500 | %1,5 | %2,5 | %2,4 | −0,9 |
| İp | 172 | %0,5 | %0,1 | %0,3 | +0,2 |
| BTP | 169 | %0,5 | %0,5 | %0,4 | +0,1 |
| TKP | 91 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
Cihanbeyli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 167 | 41.189 | 34.048 | %82,7 | 33.464 | 584 |
Cihanbeyli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | DTP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağabeyli Köyü | AK Parti | %79,8 | %0,0 | %99,0 | 511 |
| Ahirigüzel Mahallesi | MHP | %26,1 | %0,0 | %98,1 | 162 |
| Atçeken Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %4,8 | %87,7 | 1.720 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %34,9 | %7,9 | %88,9 | 1.274 |
| Beyliova Köyü | AK Parti | %75,0 | %0,0 | %87,0 | 69 |
| Böğrüdelik Köyü | AK Parti | %64,8 | %4,2 | %82,3 | 265 |
| Bulduk-Akçeşme Mahallesi | AK Parti | %64,4 | %27,4 | %67,6 | 324 |
| Bulduk-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %68,2 | %24,6 | %72,5 | 251 |
| Bulduk-Yeni Mahallesi | AK Parti | %51,9 | %42,0 | %55,8 | 446 |
| Bulduk-Yeşiltepe Mahallesi | AK Parti | %70,1 | %25,4 | %61,9 | 551 |
| Büyükbeşkavak-Yeşilvadi Mahallesi | DTP | %23,2 | %40,9 | %82,1 | 1.040 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %41,4 | %3,3 | %85,2 | 819 |
| Çimen Köyü | AK Parti | %79,2 | %14,5 | %83,3 | 311 |
| Çöl Köyü | AK Parti | %40,3 | %10,4 | %82,5 | 629 |
| Damlakuyu Köyü | AK Parti | %63,9 | %0,4 | %85,1 | 303 |
| Gemecik Mahallesi | AK Parti | %46,9 | %0,4 | %89,3 | 253 |
| Göktepe Mahallesi | AK Parti | %29,8 | %11,8 | %87,7 | 725 |
| Gölyazı-Demir Mahallesi | DTP | %43,0 | %49,7 | %89,4 | 340 |
| Gölyazı-Erenler Mahallesi | DTP | %43,7 | %50,1 | %94,1 | 410 |
| Gölyazı-Kürşat Mahallesi | DTP | %44,8 | %51,8 | %90,4 | 664 |
| Gölyazı-Maşat Mahallesi | DTP | %37,1 | %57,1 | %95,0 | 219 |
| Gölyazı-Üçler Mahallesi | DTP | %33,1 | %58,3 | %96,9 | 161 |
| Gölyazı-Yeni Mahallesi | DTP | %34,9 | %60,8 | %88,6 | 667 |
| Günyüzü-Merkez Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %12,4 | %97,2 | 1.623 |
| Hodoğlu Köyü | AK Parti | %66,7 | %0,5 | %96,6 | 647 |
| İnsuyu-Merkez Mahallesi | AK Parti | %47,7 | %0,3 | %80,8 | 959 |
| İnsuyu-Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %0,0 | %95,9 | 483 |
| Kale Mahallesi | MHP | %17,9 | %1,8 | %101,8 | 55 |
| Kandil-Merkez Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %5,4 | %93,9 | 1.304 |
| Karabağ-Hürriyet Mahallesi | MHP | %17,9 | %0,1 | %97,3 | 886 |
| Karabağ-Yeni Mahallesi | AK Parti | %40,7 | %0,2 | %97,0 | 898 |
| Karabağ-Zafer Mahallesi | AK Parti | %36,4 | %0,0 | %97,5 | 279 |
| Karatepe Mahallesi | MHP | %35,6 | %1,4 | %91,8 | 318 |
| Karşıyaka Mahallesi | MHP | %31,5 | %3,4 | %87,2 | 1.308 |
| Kayı Köyü | AK Parti | %49,6 | %0,0 | %97,7 | 128 |
| Kelhasan-Merkez Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %28,7 | %48,2 | 1.306 |
| Kırkışla Köyü | DSP | %35,9 | %5,5 | %90,6 | 671 |
| Kocatepe Mahallesi | MHP | %18,2 | %0,0 | %122,2 | 18 |
| Korkmazlar Köyü | AK Parti | %95,7 | %0,0 | %92,2 | 129 |
| Köprübaşı Mahallesi | AK Parti | %35,0 | %14,2 | %82,3 | 2.056 |
| Kuşça-Aydınlık Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %40,8 | %63,0 | 713 |
| Kuşça-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %38,6 | %52,0 | 567 |
| Kuşça-Yeni Mahallesi | AK Parti | %63,6 | %20,6 | %50,7 | 422 |
| Kuşça-Yeşilöz Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %38,0 | %75,8 | 430 |
| Küçükbeşkavak Köyü | AK Parti | %69,4 | %7,2 | %89,7 | 457 |
| Kütükuşağı-Merkez Mahallesi | AK Parti | %53,5 | %7,4 | %65,4 | 1.601 |
| Mutlukonak Köyü | AK Parti | %97,9 | %0,0 | %84,7 | 170 |
| Sağlık Köyü | DTP | %13,9 | %83,4 | %81,7 | 447 |
| Sığırcık Köyü | AK Parti | %41,7 | %0,0 | %96,6 | 87 |
| Taşpınar-Aydınlık Mahallesi | MHP | %44,2 | %0,3 | %100,6 | 341 |
| Taşpınar-Esentepe Mahallesi | MHP | %45,0 | %0,6 | %99,6 | 479 |
| Taşpınar-Kavaklı Mahallesi | MHP | %45,9 | %1,3 | %98,9 | 550 |
| Taşpınar-Taşpınar Mahallesi | MHP | %30,8 | %14,2 | %98,5 | 475 |
| Taşpınar-Yeniyayla Mahallesi | AK Parti | %55,4 | %0,0 | %96,2 | 477 |
| Turanlar Köyü | AK Parti | %56,1 | %33,3 | %73,1 | 253 |
| Tüfekçipınar Köyü | AK Parti | %34,0 | %0,7 | %86,0 | 171 |
| Uzuncayayla Köyü | AK Parti | %97,1 | %0,0 | %81,0 | 84 |
| Üzerliktepe Mahallesi | CHP | %19,6 | %0,9 | %99,1 | 113 |
| Yapalı-Merkez Mahallesi | DTP | %36,8 | %39,7 | %90,4 | 1.217 |
| Yeniceoba-Eski Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %17,4 | %78,9 | 2.031 |
| Yeniceoba-Ulucamii Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %17,3 | %66,2 | 1.043 |
| Yeniceoba-Yenice Mahallesi | AK Parti | %38,8 | %14,5 | %69,1 | 2.138 |
| Yeniyayla Mahallesi | AK Parti | %57,3 | %1,3 | %89,5 | 86 |
| Yeşildere Köyü | AK Parti | %50,0 | %40,0 | %91,6 | 131 |
| Yeşilöz Mahallesi | AK Parti | %32,5 | %7,3 | %81,5 | 1.173 |
| Yünlükuyu Köyü | AK Parti | %83,1 | %4,6 | %94,4 | 71 |
| Zaferiye Köyü | AK Parti | %54,6 | %6,2 | %70,7 | 280 |
İlgili sonuçlar