Doğanhisar 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Doğanhisar sonuçlarında AK Parti %44,5 ile birinci, CHP %17,0 ile ikinci; fark 27,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 6,1 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,3 (+8,5 puan). 33 mahalle ve köy arasından 27'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Güvendik Köyü (%88,6); CHP en güçlü Deştiğin-Cumhuriyet Mahallesi (%61,9). Katılım %93,9 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Doğanhisar 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Doğanhisar, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Doğanhisar | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.553 | %44,5 | %54,7 | %38,4 | +6,1 |
| CHP | 2.497 | %17,0 | %8,2 | %23,1 | −6,1 |
| MHP | 2.302 | %15,6 | %19,2 | %16,0 | −0,3 |
| DP | 1.817 | %12,3 | %2,0 | %3,8 | +8,5 |
| Saadet | 928 | %6,3 | %9,5 | %5,2 | +1,1 |
| BBP | 228 | %1,5 | %2,5 | %2,4 | −0,8 |
| DSP | 176 | %1,2 | %1,4 | %2,9 | −1,7 |
| BTP | 100 | %0,7 | %0,5 | %0,4 | +0,3 |
| Millet | 52 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| TKP | 38 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| İp | 38 | %0,3 | %0,1 | %0,3 | −0,0 |
Doğanhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 67 | 16.418 | 15.413 | %93,9 | 14.729 | 684 |
Doğanhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağa Mahallesi | AK Parti | %30,3 | %27,0 | %94,3 | 265 |
| Ayaslar-Atatürk Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %5,6 | %95,5 | 487 |
| Ayaslar-Ayazpaşa Mahallesi | AK Parti | %33,0 | %10,6 | %93,0 | 328 |
| Ayaslar-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %37,7 | %3,4 | %96,4 | 720 |
| Baş Mahallesi | DP | %32,5 | %24,2 | %97,7 | 392 |
| Başköy-Baş Mahallesi | AK Parti | %54,9 | %10,3 | %96,3 | 646 |
| Başköy-Camii Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %9,0 | %95,1 | 1.015 |
| Başköy-Zafer Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %10,3 | %96,4 | 391 |
| Cuma Mahallesi | DP | %18,9 | %24,4 | %96,8 | 95 |
| Çınaroba-Arslan Uçar Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %10,5 | %97,5 | 366 |
| Çınaroba-Başaran Mahallesi | Saadet | %32,8 | %6,0 | %96,5 | 200 |
| Çınaroba-Fatih Mahallesi | Saadet | %31,1 | %5,1 | %98,6 | 215 |
| Deştiğin-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %23,3 | %61,9 | %94,6 | 589 |
| Deştiğin-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %66,7 | %26,5 | %95,0 | 521 |
| Fırınlı Köyü | AK Parti | %45,6 | %30,9 | %94,6 | 147 |
| Güvendik Köyü | AK Parti | %88,6 | %0,5 | %85,1 | 241 |
| Harman Mahallesi | AK Parti | %35,2 | %29,1 | %93,1 | 1.366 |
| İlyaslar Köyü | AK Parti | %74,8 | %3,5 | %95,4 | 519 |
| Karaağa-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %40,7 | %5,3 | %91,5 | 342 |
| Karaağa-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %7,6 | %88,5 | 828 |
| Karaağa-Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | AK Parti | %40,8 | %11,0 | %89,3 | 309 |
| Kemer Köyü | AK Parti | %82,8 | %2,3 | %98,5 | 406 |
| Koçaş-Yunus Emre Mahallesi | MHP | %25,3 | %18,5 | %96,8 | 730 |
| Konakkale-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %52,5 | %42,4 | %96,4 | 615 |
| Kuz Mahallesi | AK Parti | %31,0 | %23,2 | %89,4 | 980 |
| Pazar Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %25,6 | %89,8 | 938 |
| Şıh Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %17,4 | %90,5 | 423 |
| Tekkeköy | AK Parti | %51,2 | %7,0 | %93,6 | 47 |
| Uncular Köyü | AK Parti | %79,8 | %2,8 | %91,0 | 442 |
| Yazır Köyü | AK Parti | %35,3 | %8,1 | %98,1 | 154 |
| Yazlıca Köyü | AK Parti | %67,6 | %1,9 | %93,8 | 648 |
| Yeğin Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %19,1 | %94,1 | 273 |
| Yenice-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %39,6 | %15,6 | %96,2 | 780 |
İlgili sonuçlar