Hadim 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Hadim sonuçlarında AK Parti %34,8 ile birinci, MHP %20,9 ile ikinci; fark 13,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 3,6 puan altında. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,6 (+8,1 puan). 40 mahalle ve köy arasından 23'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Dedemli-Dolhanlar Mahallesi (%65,3); MHP en güçlü Umurlar Köyü (%47,5). Katılım %92,8 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hadim 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Hadim, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hadim | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.278 | %34,8 | %54,7 | %38,4 | −3,6 |
| MHP | 1.967 | %20,9 | %19,2 | %16,0 | +4,9 |
| DP | 1.110 | %11,8 | %2,0 | %3,8 | +7,9 |
| Bağımsızlar | 807 | %8,6 | %0,2 | %0,4 | +8,1 |
| CHP | 608 | %6,5 | %8,2 | %23,1 | −16,6 |
| BBP | 464 | %4,9 | %2,5 | %2,4 | +2,6 |
| Saadet | 360 | %3,8 | %9,5 | %5,2 | −1,4 |
| DSP | 359 | %3,8 | %1,4 | %2,9 | +1,0 |
| BTP | 283 | %3,0 | %0,5 | %0,4 | +2,6 |
| Millet | 111 | %1,2 | %0,2 | %0,1 | +1,1 |
| TKP | 43 | %0,5 | %0,1 | %0,2 | +0,2 |
| Ödp | 29 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
Hadim seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 59 | 10.467 | 9.711 | %92,8 | 9.419 | 292 |
Hadim mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaççı Köyü | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 10 |
| Armağanlar Mahallesi | AK Parti | %28,5 | %27,1 | %80,2 | 369 |
| Aşağı Hadim Mahallesi | DP | %19,3 | %7,7 | %95,4 | 390 |
| Aşağıeşenler Köyü | CHP | %15,7 | %12,8 | %95,1 | 488 |
| Aşağıkızılkaya Köyü | AK Parti | %52,6 | %10,5 | %91,1 | 45 |
| Bademli-Merkez Mahallesi | MHP | %44,6 | %45,7 | %90,3 | 518 |
| Bağbaşı-Çınaraltı Mahallesi | DP | %29,9 | %24,8 | %96,9 | 163 |
| Bağbaşı-Fatih Mahallesi | AK Parti | %60,2 | %16,7 | %99,5 | 189 |
| Bağbaşı-Güneybağ Mahallesi | AK Parti | %53,6 | %40,0 | %100,0 | 111 |
| Bağbaşı-Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %46,9 | %31,3 | %98,0 | 102 |
| Beyreli Köyü | AK Parti | %36,1 | %29,9 | %100,7 | 152 |
| Bolat-Merkez Mahallesi | AK Parti | %38,9 | %5,2 | %97,4 | 832 |
| Çiftepınar Köyü | AK Parti | %48,4 | %35,9 | %87,8 | 74 |
| Dedemli-Aşağı Mahallesi | AK Parti | %40,4 | %32,8 | %94,2 | 224 |
| Dedemli-Çatdere Mahallesi | Millet | %34,9 | %11,6 | %107,5 | 40 |
| Dedemli-Dolhanlar Mahallesi | AK Parti | %65,3 | %21,5 | %89,8 | 295 |
| Dedemli-Orta Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %28,3 | %92,9 | 532 |
| Dedemli-Yukarı Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %30,0 | %91,4 | 267 |
| Dülgerler Köyü | Bağımsızlar | %9,3 | %26,3 | %99,2 | 120 |
| Fakılar Köyü | AK Parti | %51,2 | %11,6 | %78,2 | 55 |
| Gaziler Köyü | Saadet | %20,9 | %1,0 | %98,0 | 201 |
| Göynükkışla Köyü | AK Parti | %31,4 | %19,6 | %94,8 | 611 |
| Gülpınar Köyü | MHP | %22,4 | %40,8 | %84,7 | 118 |
| Hocalar Mahallesi | AK Parti | %31,9 | %12,7 | %96,6 | 177 |
| İğdeören Köyü | DP | %25,0 | %15,6 | %103,0 | 33 |
| Kalınağıl Köyü | BBP | %25,0 | %10,8 | %93,6 | 140 |
| Kaplanlı Köyü | AK Parti | %55,4 | %3,6 | %94,9 | 59 |
| Korualan-Belen Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %6,5 | %93,4 | 717 |
| Korualan-Hıdırlık Mahallesi | AK Parti | %36,6 | %8,6 | %93,9 | 313 |
| Korualan-Kayaönü Mahallesi | AK Parti | %38,3 | %12,6 | %94,1 | 202 |
| Küplüce Köyü | MHP | %26,0 | %33,3 | %95,4 | 109 |
| Oduncu Köyü | AK Parti | %46,4 | %14,3 | %96,7 | 61 |
| Sarnıç Köyü | AK Parti | %40,2 | %16,2 | %99,2 | 124 |
| Selahattin Köyü | Bağımsızlar | %23,3 | %16,7 | %96,8 | 63 |
| Taşpınar Mahallesi | MHP | %28,0 | %28,2 | %85,3 | 1.454 |
| Umurlar Köyü | MHP | %23,7 | %47,5 | %91,0 | 67 |
| Yağcı Köyü | AK Parti | %51,6 | %13,7 | %98,9 | 187 |
| Yalınçevre-Gerez Mahallesi | AK Parti | %38,8 | %35,0 | %95,3 | 472 |
| Yelmez Köyü | Bağımsızlar | %2,3 | %22,5 | %96,3 | 135 |
| Yukarıeşenler Köyü | DP | %21,2 | %21,6 | %93,1 | 248 |
İlgili sonuçlar