Hüyük 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Hüyük sonuçlarında AK Parti %42,5 ile birinci, MHP %31,5 ile ikinci; fark 11,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 4,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,5 (+15,5 puan). 39 mahalle ve köy arasından 29'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Pınarbaşı Köyü (%69,4); MHP en güçlü Selki-Türbe Mahallesi (%63,5). Katılım %91,6 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hüyük 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Hüyük, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hüyük | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.406 | %42,5 | %54,7 | %38,4 | +4,1 |
| MHP | 4.003 | %31,5 | %19,2 | %16,0 | +15,5 |
| CHP | 1.222 | %9,6 | %8,2 | %23,1 | −13,5 |
| DSP | 924 | %7,3 | %1,4 | %2,9 | +4,4 |
| Saadet | 836 | %6,6 | %9,5 | %5,2 | +1,4 |
| BBP | 176 | %1,4 | %2,5 | %2,4 | −1,0 |
| DP | 96 | %0,8 | %2,0 | %3,8 | −3,1 |
| BTP | 42 | %0,3 | %0,5 | %0,4 | −0,1 |
| TKP | 23 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
Hüyük seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 62 | 14.363 | 13.161 | %91,6 | 12.728 | 433 |
Hüyük mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akdağ Mahallesi | AK Parti | %54,8 | %24,5 | %90,8 | 476 |
| Bahçeli Evler Mahallesi | MHP | %34,0 | %34,9 | %87,4 | 922 |
| Başlamış Köyü | AK Parti | %60,9 | %26,4 | %73,2 | 153 |
| Budak Köyü | DSP | %31,8 | %18,3 | %90,2 | 429 |
| Burunsuz-Merkez Mahallesi | MHP | %46,7 | %48,5 | %97,2 | 690 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %31,4 | %36,9 | %87,1 | 295 |
| Çamlıca-Merkez Mahallesi | MHP | %45,7 | %52,1 | %95,9 | 739 |
| Çavuş-Adalet Mahallesi | CHP | %28,1 | %26,0 | %79,7 | 123 |
| Çavuş-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %20,9 | %89,5 | 152 |
| Çavuş-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %53,7 | %14,2 | %84,0 | 313 |
| Çavuş-Vali Kemal Katıtaş Mahallesi | AK Parti | %33,7 | %24,6 | %92,0 | 199 |
| Çukurkent Köyü | AK Parti | %43,9 | %33,3 | %96,6 | 237 |
| Değirmenaltı Köyü | AK Parti | %57,9 | %33,3 | %95,6 | 182 |
| Göçeri-Merkez Mahallesi | AK Parti | %40,6 | %18,7 | %95,5 | 557 |
| Görünmez Köyü | AK Parti | %63,0 | %11,4 | %83,1 | 267 |
| İlmen-Merkez Mahallesi | AK Parti | %38,5 | %14,8 | %89,0 | 945 |
| İmrenler-Başpınar Mahallesi | AK Parti | %41,2 | %12,3 | %92,7 | 275 |
| İmrenler-Hatip Mahallesi | AK Parti | %48,5 | %16,5 | %92,5 | 228 |
| İmrenler-Işık Mahallesi | AK Parti | %52,7 | %10,2 | %90,6 | 192 |
| İmrenler-Mülazım Mahallesi | CHP | %35,8 | %8,8 | %96,6 | 351 |
| İmrenler-Tepecik Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %18,0 | %90,9 | 165 |
| İmrenler-Yeni Mahallesi | AK Parti | %53,7 | %12,8 | %98,1 | 159 |
| Kıreli-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %50,4 | %35,6 | %94,9 | 295 |
| Kıreli-Çay Mahallesi | AK Parti | %55,9 | %28,5 | %94,8 | 193 |
| Kıreli-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %33,7 | %92,5 | 186 |
| Kıreli-Orta Mahallesi | AK Parti | %52,3 | %30,0 | %89,0 | 163 |
| Kıreli-Pazar Mahallesi | AK Parti | %50,8 | %23,0 | %88,3 | 369 |
| Kıreli-Yeni Mahallesi | AK Parti | %44,4 | %34,8 | %87,1 | 232 |
| Köşk-Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %41,7 | %93,3 | 180 |
| Köşk-Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %42,2 | %92,9 | 252 |
| Köşk-Nasuh Paşa Mahallesi | AK Parti | %57,8 | %32,7 | %98,1 | 212 |
| Mutlu-Merkez Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %30,6 | %93,7 | 712 |
| Pınarbaşı Köyü | AK Parti | %69,4 | %21,9 | %77,4 | 292 |
| Selki-Türbe Mahallesi | MHP | %21,2 | %63,5 | %95,9 | 752 |
| Selki-Yeni Mahallesi | MHP | %37,0 | %44,7 | %93,1 | 677 |
| Suludere Köyü | AK Parti | %45,5 | %28,8 | %96,1 | 568 |
| Tolca Köyü | AK Parti | %41,3 | %24,5 | %85,1 | 402 |
| Ulupınar Mahallesi | MHP | %35,6 | %41,5 | %94,0 | 715 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %56,4 | %25,7 | %89,5 | 114 |
İlgili sonuçlar