Bodrum 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Bodrum sonuçlarında CHP %44,8 ile birinci, MHP %18,5 ile ikinci; fark 26,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 21,8 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,4 (+10,6 puan). 56 mahalle ve köy arasından 44'ünde CHP önde. CHP en güçlü Çömlekçi Köyü (%75,9); MHP en güçlü Konacık-Merkez Mahallesi (%50,9). Katılım %84,1 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bodrum 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Bodrum, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bodrum | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 30.627 | %44,8 | %34,3 | %23,1 | +21,8 |
| MHP | 12.609 | %18,5 | %20,0 | %16,0 | +2,5 |
| AK Parti | 10.179 | %14,9 | %26,1 | %38,4 | −23,5 |
| DP | 9.866 | %14,4 | %10,1 | %3,8 | +10,6 |
| DTP | 2.192 | %3,2 | %1,3 | %5,7 | −2,5 |
| DSP | 1.231 | %1,8 | %5,3 | %2,9 | −1,0 |
| BBP | 637 | %0,9 | %0,9 | %2,4 | −1,4 |
| Ödp | 305 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,3 |
| TKP | 283 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| BTP | 190 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| İp | 169 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
Bodrum seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 277 | 83.038 | 69.806 | %84,1 | 68.288 | 1.518 |
Bodrum mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyarlar Köyü | CHP | %53,3 | %16,0 | %75,7 | 1.887 |
| Bahçeyaka Köyü | CHP | %69,2 | %15,2 | %89,5 | 504 |
| Bitez-Merkez Mahallesi | CHP | %51,8 | %14,9 | %79,7 | 4.614 |
| Cevat Şakir Mahallesi | CHP | %49,3 | %7,3 | %77,3 | 2.649 |
| Çamlık Köyü | CHP | %58,4 | %11,6 | %98,7 | 303 |
| Çarşı Mahallesi | CHP | %51,5 | %6,5 | %79,5 | 1.996 |
| Çömlekçi Köyü | CHP | %75,9 | %8,2 | %94,1 | 556 |
| Dağbelen Köyü | CHP | %50,0 | %9,8 | %85,8 | 310 |
| Dereköy | CHP | %66,4 | %7,8 | %84,3 | 656 |
| Eskiçeşme Mahallesi | CHP | %44,8 | %7,7 | %76,5 | 2.574 |
| Gökpınar Köyü | CHP | %36,5 | %35,8 | %98,1 | 158 |
| Göltürkbükü-Bağarası Mahallesi | CHP | %32,0 | %21,6 | %88,4 | 680 |
| Göltürkbükü-Kale Yıkığı Mahallesi | CHP | %32,8 | %11,9 | %94,3 | 784 |
| Göltürkbükü-Menemene Mahallesi | CHP | %44,2 | %10,5 | %87,9 | 841 |
| Göltürkbükü-Yalı Mahallesi | CHP | %41,5 | %8,8 | %88,0 | 747 |
| Gümbet Mahallesi | CHP | %45,0 | %5,9 | %67,8 | 1.325 |
| Gümüşlük-Karakaya Mahallesi | CHP | %43,4 | %5,0 | %91,6 | 1.967 |
| Gümüşlük-Koyunbaba Mahallesi | DP | %36,3 | %7,9 | %82,7 | 882 |
| Gündoğan-Aşağı Mahallesi | MHP | %38,7 | %41,7 | %88,1 | 2.202 |
| Gündoğan-Küçükbük Mahallesi | CHP | %54,1 | %32,4 | %87,4 | 422 |
| Gündoğan-Yukarı Mahallesi | MHP | %39,5 | %43,0 | %93,7 | 1.213 |
| Gürece Köyü | CHP | %36,4 | %27,1 | %76,6 | 303 |
| Güvercinlik Köyü | CHP | %66,6 | %9,3 | %75,8 | 873 |
| İslamhaneleri Köyü | CHP | %38,7 | %19,1 | %77,3 | 1.298 |
| Kemer Köyü | AK Parti | %32,3 | %26,2 | %96,7 | 275 |
| Konacık-Merkez Mahallesi | MHP | %21,3 | %50,9 | %87,9 | 5.872 |
| Kumbahçe Mahallesi | CHP | %51,5 | %6,8 | %76,4 | 2.607 |
| Kumköy | CHP | %73,5 | %8,0 | %90,6 | 276 |
| Mazıköy | AK Parti | %29,9 | %24,2 | %96,2 | 842 |
| Mumcular-Bayır Mahallesi | MHP | %37,2 | %42,1 | %99,5 | 188 |
| Mumcular-Gölbaşı Mahallesi | CHP | %44,2 | %25,4 | %99,3 | 144 |
| Mumcular-Merkez Mahallesi | CHP | %31,0 | %29,9 | %94,0 | 565 |
| Mumcular-Yeni Mahallesi | MHP | %37,2 | %37,3 | %95,0 | 1.325 |
| Ortakentyahşi-Ortakent Mahallesi | CHP | %34,0 | %23,9 | %86,9 | 3.099 |
| Ortakentyahşi-Yahşi Mahallesi | CHP | %38,8 | %22,5 | %83,5 | 1.348 |
| Peksimet Köyü | CHP | %51,6 | %11,9 | %77,7 | 852 |
| Pınarlıbelen Köyü | CHP | %53,7 | %13,3 | %96,8 | 755 |
| Sazköy | MHP | %31,4 | %45,1 | %97,3 | 824 |
| Tepecik Köyü | CHP | %46,0 | %35,5 | %96,9 | 289 |
| Tepecik Mahallesi | CHP | %45,2 | %12,3 | %81,5 | 604 |
| Torba Mahallesi | CHP | %57,4 | %5,7 | %75,6 | 849 |
| Turgutreis-Akçaalan Mahallesi | CHP | %49,0 | %18,5 | %88,3 | 3.935 |
| Turgutreis-Bahçelievler Mahallesi | CHP | %54,9 | %16,5 | %83,2 | 2.470 |
| Turgutreis-Karabağ Mahallesi | CHP | %48,6 | %15,7 | %81,2 | 2.269 |
| Turgutreis-Yalı Mahallesi | CHP | %60,2 | %14,8 | %78,9 | 2.602 |
| Türkkuyusu Mahallesi | DP | %30,6 | %9,9 | %79,6 | 712 |
| Umurca Mahallesi | CHP | %47,8 | %8,7 | %85,3 | 3.136 |
| Yakaköy | CHP | %30,7 | %14,7 | %81,5 | 744 |
| Yalı-Çiftlik Mahallesi | DP | %23,4 | %20,3 | %91,0 | 1.650 |
| Yalı-Kızılağaç Mahallesi | MHP | %17,0 | %44,9 | %86,2 | 1.602 |
| Yalıkavak-Geriş Mahallesi | CHP | %63,7 | %4,7 | %88,1 | 1.164 |
| Yalıkavak-Gökçebel Mahallesi | CHP | %50,3 | %7,6 | %86,4 | 2.074 |
| Yalıkavak-Merkez Mahallesi | CHP | %61,9 | %5,6 | %85,5 | 3.792 |
| Yeniköy | CHP | %39,9 | %25,3 | %94,1 | 591 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %51,0 | %7,7 | %78,1 | 3.600 |
| Yokuşbaşı Mahallesi | CHP | %46,0 | %8,9 | %77,4 | 2.239 |
İlgili sonuçlar