Ortaca 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Ortaca sonuçlarında CHP %39,9 ile birinci, AK Parti %25,8 ile ikinci; fark 14,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 16,8 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,7 (+11,9 puan). 29 mahalle ve köy arasından 15'inde CHP önde. CHP en güçlü Fevziye Köyü (%68,7); AK Parti en güçlü Karadonlar Köyü (%55,8). Katılım %89,9 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ortaca 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Ortaca, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ortaca | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 10.420 | %39,9 | %34,3 | %23,1 | +16,8 |
| AK Parti | 6.722 | %25,8 | %26,1 | %38,4 | −12,6 |
| DP | 4.111 | %15,7 | %10,1 | %3,8 | +11,9 |
| MHP | 2.471 | %9,5 | %20,0 | %16,0 | −6,5 |
| DSP | 1.611 | %6,2 | %5,3 | %2,9 | +3,3 |
| Saadet | 264 | %1,0 | %0,6 | %5,2 | −4,2 |
| DTP | 209 | %0,8 | %1,3 | %5,7 | −4,9 |
| BBP | 167 | %0,6 | %0,9 | %2,4 | −1,7 |
| Ödp | 51 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| TKP | 46 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| BTP | 30 | %0,1 | %0,3 | %0,4 | −0,3 |
Ortaca seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 101 | 29.703 | 26.700 | %89,9 | 26.102 | 598 |
Ortaca mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akıncı Köyü | CHP | %39,4 | %15,8 | %93,5 | 463 |
| Arıkbaşı Mahallesi | CHP | %35,0 | %30,0 | %90,5 | 908 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %44,0 | %25,3 | %85,5 | 2.578 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %33,3 | %32,2 | %89,3 | 1.708 |
| Beşköprü Mahallesi | CHP | %42,6 | %20,5 | %85,9 | 1.357 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %62,4 | %17,4 | %90,0 | 2.153 |
| Çaylı Mahallesi | CHP | %51,3 | %24,5 | %94,2 | 1.134 |
| Dalaklı Mahallesi | DP | %22,4 | %26,3 | %94,2 | 585 |
| Dalyan-Atatürk Mahallesi | CHP | %42,6 | %19,9 | %89,6 | 1.354 |
| Dalyan-Gülpınar Mahallesi | CHP | %42,4 | %21,1 | %87,2 | 835 |
| Dalyan-Maraş Mahallesi | CHP | %52,9 | %16,2 | %89,9 | 1.167 |
| Dereköy | AK Parti | %6,6 | %38,9 | %93,9 | 261 |
| Dikmekavak Mahallesi | AK Parti | %29,1 | %36,3 | %94,4 | 699 |
| Ekşiliyurt Mahallesi | AK Parti | %27,6 | %46,9 | %92,5 | 1.742 |
| Eskiköy | AK Parti | %30,6 | %39,1 | %93,4 | 968 |
| Fevziye Köyü | CHP | %68,7 | %6,3 | %93,0 | 730 |
| Gökbel Köyü | AK Parti | %23,7 | %41,6 | %90,7 | 386 |
| Gölbaşı Köyü | CHP | %49,0 | %34,7 | %92,4 | 647 |
| Güzelyurt Köyü | DP | %26,8 | %13,8 | %90,3 | 1.287 |
| Karaburun Mahallesi | AK Parti | %29,7 | %34,6 | %87,0 | 1.335 |
| Karadonlar Köyü | AK Parti | %22,1 | %55,8 | %96,3 | 214 |
| Kemaliye Köyü | CHP | %66,8 | %8,8 | %94,8 | 823 |
| Mergenli Köyü | DP | %22,1 | %19,8 | %94,8 | 594 |
| Okçular Köyü | CHP | %50,8 | %15,6 | %93,0 | 978 |
| Sarıgerme Köyü | MHP | %19,6 | %26,7 | %83,1 | 451 |
| Tepearası Köyü | AK Parti | %28,7 | %33,1 | %97,3 | 333 |
| Terzialiler Mahallesi | CHP | %37,3 | %25,2 | %83,6 | 3.085 |
| Yerbelen Mahallesi | AK Parti | %25,1 | %34,5 | %96,8 | 563 |
| Yeşilyurt Köyü | DP | %29,6 | %23,5 | %96,4 | 365 |
İlgili sonuçlar