Muğla Merkez 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Muğla Merkez sonuçlarında CHP %37,4 ile birinci, AK Parti %24,0 ile ikinci; fark 13,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 14,3 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %9,9 (+6,1 puan). 72 mahalle ve köy arasından 37'sinde CHP önde. CHP en güçlü Yeşilyurt-Hacıali Mahallesi (%56,3); AK Parti en güçlü Kıran Köyü (%66,4). Katılım %87,3 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Muğla Merkez 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Muğla Merkez, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Muğla Merkez | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 22.761 | %37,4 | %34,3 | %23,1 | +14,3 |
| AK Parti | 14.624 | %24,0 | %26,1 | %38,4 | −14,4 |
| MHP | 12.973 | %21,3 | %20,0 | %16,0 | +5,3 |
| DP | 6.037 | %9,9 | %10,1 | %3,8 | +6,1 |
| DSP | 2.212 | %3,6 | %5,3 | %2,9 | +0,8 |
| BBP | 501 | %0,8 | %0,9 | %2,4 | −1,5 |
| DTP | 492 | %0,8 | %1,3 | %5,7 | −4,9 |
| Saadet | 363 | %0,6 | %0,6 | %5,2 | −4,6 |
| İp | 256 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| Anavatan | 251 | %0,4 | %0,3 | %0,8 | −0,3 |
| TKP | 174 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Ödp | 146 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| BTP | 84 | %0,1 | %0,3 | %0,4 | −0,3 |
Muğla Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 249 | 71.190 | 62.149 | %87,3 | 60.874 | 1.275 |
Muğla Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaova Köyü | MHP | %19,7 | %17,4 | %94,6 | 905 |
| Akkaya Köyü | AK Parti | %28,7 | %32,8 | %99,0 | 816 |
| Akyer Köyü | AK Parti | %24,0 | %40,0 | %108,3 | 24 |
| Algı Köyü | CHP | %42,8 | %23,8 | %98,3 | 359 |
| Avcılar Köyü | AK Parti | %22,8 | %31,0 | %97,6 | 207 |
| Bağyaka Köyü | MHP | %22,6 | %25,9 | %94,2 | 325 |
| Balıbey Mahallesi | CHP | %37,6 | %24,9 | %80,5 | 231 |
| Bayır-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %38,6 | %31,7 | %95,9 | 1.731 |
| Bayır-Pınarbaşı Mahallesi | CHP | %38,1 | %36,3 | %95,4 | 1.186 |
| Bayır-Yumaklı Mahallesi | AK Parti | %19,6 | %54,9 | %101,9 | 53 |
| Bozyer Köyü | DSP | %19,3 | %18,8 | %98,3 | 229 |
| Camikebir Mahallesi | CHP | %35,0 | %21,9 | %90,3 | 729 |
| Çakmak Köyü | AK Parti | %6,4 | %63,1 | %98,1 | 162 |
| Çamoluk Köyü | AK Parti | %29,0 | %30,3 | %90,9 | 342 |
| Çaybükü Köyü | AK Parti | %24,6 | %44,3 | %96,5 | 260 |
| Çırpı Köyü | AK Parti | %13,6 | %43,9 | %98,3 | 232 |
| Çiftlik Köyü | CHP | %34,6 | %22,9 | %95,6 | 429 |
| Dağdibi Köyü | CHP | %36,5 | %26,3 | %100,0 | 278 |
| Dağpınar Köyü | DSP | %22,1 | %26,1 | %93,8 | 418 |
| Denizova Köyü | DP | %13,3 | %31,2 | %95,7 | 600 |
| Derinkuyu Köyü | AK Parti | %31,8 | %41,2 | %97,0 | 328 |
| Doğan Köyü | CHP | %31,5 | %23,8 | %97,0 | 539 |
| Dokuzçam Köyü | AK Parti | %21,5 | %36,8 | %94,7 | 457 |
| Düğerek Mahallesi | CHP | %36,0 | %22,3 | %88,5 | 2.884 |
| Emirbeyazıt Mahallesi | CHP | %48,5 | %16,7 | %81,4 | 9.678 |
| Esençay Köyü | CHP | %48,6 | %27,1 | %96,4 | 614 |
| Fadıl Köyü | AK Parti | %30,9 | %41,4 | %98,2 | 224 |
| Gazeller Köyü | AK Parti | %24,9 | %37,0 | %96,9 | 391 |
| Göktepe B.m Köyü | MHP | %27,8 | %16,6 | %91,9 | 431 |
| Gülağzı Köyü | CHP | %28,7 | %18,5 | %90,3 | 627 |
| Günlüce Köyü | CHP | %36,0 | %17,0 | %98,5 | 259 |
| Hacırüstem Mahallesi | CHP | %28,8 | %24,0 | %93,2 | 409 |
| İkizce Köyü | AK Parti | %20,5 | %36,3 | %93,2 | 279 |
| Kafaca-Merkez Mahallesi | CHP | %53,1 | %24,4 | %91,0 | 811 |
| Kafaca-Yayla Mahallesi | CHP | %40,2 | %28,5 | %93,9 | 722 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %11,0 | %57,3 | %102,5 | 81 |
| Karamehmet Mahallesi | CHP | %40,4 | %20,6 | %86,3 | 2.393 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %36,0 | %19,8 | %90,6 | 2.283 |
| Kıran Köyü | AK Parti | %7,5 | %66,4 | %97,8 | 553 |
| Kiramettin Mahallesi | CHP | %32,9 | %25,1 | %89,2 | 1.226 |
| Kozağaç Köyü | CHP | %33,0 | %31,8 | %98,1 | 269 |
| Kötekli Mahallesi | CHP | %33,8 | %19,1 | %63,3 | 3.887 |
| Kuyucak Köyü | AK Parti | %12,0 | %56,8 | %99,4 | 309 |
| Kuzluk Köyü | CHP | %34,3 | %25,4 | %97,1 | 210 |
| Meke Köyü | MHP | %9,5 | %29,9 | %98,6 | 218 |
| Muratlar Köyü | AK Parti | %17,3 | %38,5 | %91,5 | 484 |
| Muslihittin Mahallesi | CHP | %43,2 | %19,0 | %82,3 | 8.983 |
| Müştakbey Mahallesi | CHP | %38,5 | %20,5 | %83,8 | 754 |
| Orhaniye Mahallesi | CHP | %43,2 | %19,7 | %84,7 | 8.436 |
| Orta Mahallesi | CHP | %32,2 | %19,6 | %90,7 | 655 |
| Ortaköy | MHP | %20,2 | %24,4 | %94,0 | 985 |
| Özlüce Köyü | AK Parti | %23,0 | %41,8 | %98,1 | 267 |
| Paşapınarı Köyü | CHP | %47,7 | %21,5 | %96,6 | 267 |
| Salihpaşalar Köyü | MHP | %20,7 | %25,1 | %94,2 | 378 |
| Sarnıç Köyü | DP | %21,9 | %27,1 | %97,6 | 371 |
| Sungur Köyü | CHP | %35,3 | %28,3 | %97,0 | 201 |
| Şenyayla Köyü | AK Parti | %20,0 | %51,5 | %98,9 | 175 |
| Şeyh Mahallesi | CHP | %41,8 | %15,0 | %79,4 | 872 |
| Taşlı Köyü | CHP | %35,6 | %20,3 | %97,1 | 477 |
| Yaraş Köyü | AK Parti | %15,9 | %44,8 | %96,6 | 564 |
| Yemişendere Köyü | AK Parti | %25,3 | %45,6 | %99,5 | 386 |
| Yenibağyaka Köyü | AK Parti | %33,5 | %38,6 | %100,0 | 241 |
| Yenice Köyü | CHP | %41,3 | %25,9 | %91,6 | 970 |
| Yeniköy | CHP | %37,3 | %17,1 | %76,8 | 1.179 |
| Yeniköy | CHP | %41,3 | %31,8 | %96,2 | 235 |
| Yerkesik-Akıncı Mahallesi | AK Parti | %31,6 | %32,8 | %94,6 | 1.004 |
| Yerkesik-Menteşe Mahallesi | CHP | %40,8 | %29,6 | %107,5 | 67 |
| Yerkesik-Ömerağa Mahallesi | CHP | %38,7 | %25,4 | %92,6 | 799 |
| Yeşilyurt-Hacıali Mahallesi | CHP | %56,3 | %23,4 | %97,8 | 788 |
| Yeşilyurt-Yeniçeşme Mahallesi | CHP | %43,5 | %29,9 | %96,8 | 1.397 |
| Yörükoğlu Köyü | AK Parti | %24,3 | %25,1 | %98,3 | 400 |
| Zeytin Köyü | AK Parti | %32,1 | %34,6 | %93,0 | 257 |
İlgili sonuçlar