Milas 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Milas sonuçlarında CHP %35,6 ile birinci, MHP %20,7 ile ikinci; fark 14,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%23,1) 12,5 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,6 (+9,7 puan). 142 mahalle ve köy arasından 87'sinde CHP önde. CHP en güçlü Yaka Köyü (%74,3); MHP en güçlü Etrenli Köyü (%49,2). Katılım %91,6 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Milas 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Milas, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Milas | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 29.321 | %35,6 | %34,3 | %23,1 | +12,5 |
| MHP | 17.084 | %20,7 | %20,0 | %16,0 | +4,7 |
| AK Parti | 15.461 | %18,7 | %26,1 | %38,4 | −19,6 |
| DSP | 10.363 | %12,6 | %5,3 | %2,9 | +9,7 |
| DP | 5.464 | %6,6 | %10,1 | %3,8 | +2,8 |
| DTP | 1.693 | %2,1 | %1,3 | %5,7 | −3,6 |
| BBP | 868 | %1,1 | %0,9 | %2,4 | −1,3 |
| BTP | 593 | %0,7 | %0,3 | %0,4 | +0,3 |
| Saadet | 429 | %0,5 | %0,6 | %5,2 | −4,7 |
| Anavatan | 417 | %0,5 | %0,3 | %0,8 | −0,3 |
| İp | 380 | %0,5 | %0,3 | %0,3 | +0,2 |
| Ödp | 208 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| TKP | 189 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
Milas seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 328 | 92.010 | 84.319 | %91,6 | 82.470 | 1.849 |
Milas mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçlıhüyük Köyü | CHP | %43,4 | %17,5 | %94,5 | 739 |
| Ahmetçavuş Hayıtlı Mahallesi | CHP | %39,2 | %18,9 | %88,0 | 5.025 |
| Akçakaya Köyü | CHP | %57,3 | %12,3 | %98,2 | 224 |
| Akçalı Köyü | AK Parti | %25,9 | %11,7 | %92,0 | 324 |
| Akkovanlık Köyü | AK Parti | %22,7 | %24,8 | %97,6 | 695 |
| Akyol Köyü | CHP | %41,8 | %18,7 | %90,1 | 506 |
| Alaçam Köyü | CHP | %40,5 | %13,6 | %92,9 | 340 |
| Alatepe Köyü | CHP | %34,6 | %26,0 | %98,6 | 279 |
| Aslanyaka Köyü | AK Parti | %29,0 | %11,8 | %91,3 | 206 |
| Avşar Köyü | MHP | %25,3 | %27,9 | %90,1 | 302 |
| Aydınlıkevler Mahallesi | CHP | %24,4 | %17,3 | %86,8 | 3.136 |
| Bafa-Ilbıra Mahallesi | CHP | %48,1 | %30,1 | %94,0 | 612 |
| Bafa-Kavaklıdere Mahallesi | CHP | %45,4 | %34,5 | %97,4 | 1.030 |
| Bağdamları Köyü | CHP | %43,4 | %18,0 | %82,9 | 871 |
| Baharlı Köyü | MHP | %31,2 | %36,5 | %96,9 | 383 |
| Bahçe Köyü | CHP | %57,3 | %20,1 | %96,4 | 364 |
| Bahçeburun Köyü | MHP | %26,4 | %32,9 | %93,8 | 480 |
| Balcılar Köyü | AK Parti | %29,9 | %17,4 | %97,0 | 429 |
| Bayır Köyü | CHP | %45,2 | %13,1 | %90,2 | 254 |
| Beçin-Atatürk Mahallesi | MHP | %31,0 | %32,7 | %94,6 | 1.697 |
| Beçin-Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %30,3 | %34,0 | %96,8 | 1.322 |
| Beyciler Köyü | AK Parti | %29,3 | %17,1 | %94,7 | 133 |
| Boğaziçi Köyü | CHP | %35,7 | %27,3 | %86,8 | 615 |
| Bozalan Köyü | CHP | %53,8 | %17,8 | %94,4 | 339 |
| Bozbük Köyü | CHP | %38,2 | %29,8 | %90,6 | 267 |
| Burgaz Mahallesi | CHP | %28,6 | %19,2 | %89,3 | 3.937 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %38,3 | %22,7 | %86,2 | 3.526 |
| Çakıralan Köyü | CHP | %36,4 | %17,3 | %96,6 | 174 |
| Çallı Köyü | MHP | %30,2 | %30,9 | %98,2 | 280 |
| Çamköy | CHP | %62,0 | %13,9 | %96,5 | 663 |
| Çamlıbelen Köyü | CHP | %37,2 | %14,9 | %100,0 | 122 |
| Çamlıca Köyü | AK Parti | %19,8 | %10,9 | %93,4 | 212 |
| Çamlıyurt Köyü | AK Parti | %8,7 | %18,6 | %99,5 | 184 |
| Çamovalı Köyü | CHP | %44,7 | %19,3 | %98,1 | 622 |
| Çandır Köyü | CHP | %36,5 | %15,6 | %89,4 | 226 |
| Çınarlı Köyü | MHP | %10,8 | %48,2 | %95,9 | 146 |
| Çiftlik Köyü | CHP | %35,9 | %17,6 | %98,4 | 435 |
| Çomakdağkızılağaç Köyü | MHP | %31,6 | %32,0 | %97,2 | 754 |
| Çökertme Köyü | AK Parti | %33,6 | %12,2 | %95,5 | 313 |
| Çukur Köyü | AK Parti | %15,6 | %15,6 | %94,7 | 322 |
| Damlıboğaz Köyü | MHP | %24,0 | %40,8 | %98,7 | 375 |
| Danişment Köyü | CHP | %32,1 | %25,3 | %89,0 | 318 |
| Demirciler Köyü | AK Parti | %12,6 | %17,9 | %93,8 | 162 |
| Dere Köyü | CHP | %39,9 | %16,0 | %94,1 | 254 |
| Derince Köyü | CHP | %44,8 | %29,9 | %92,7 | 496 |
| Dibekdere Köyü | CHP | %30,3 | %20,7 | %96,3 | 324 |
| Dörttepe Köyü | CHP | %48,2 | %20,8 | %90,0 | 1.146 |
| Eğridere Köyü | DSP | %27,5 | %19,4 | %88,9 | 180 |
| Ekinanbarı Köyü | CHP | %30,5 | %23,7 | %96,2 | 735 |
| Ekindere Köyü | CHP | %32,1 | %15,7 | %98,2 | 166 |
| Ekizköy | CHP | %39,3 | %9,3 | %94,9 | 276 |
| Ekiztaş Köyü | AK Parti | %19,7 | %6,7 | %99,4 | 523 |
| Emek Mahallesi | CHP | %30,3 | %22,9 | %87,6 | 1.929 |
| Epçe Köyü | AK Parti | %27,7 | %25,9 | %96,0 | 176 |
| Etrenli Köyü | MHP | %28,7 | %49,2 | %97,7 | 128 |
| Fesleğen Köyü | AK Parti | %33,3 | %16,5 | %93,2 | 502 |
| Firuzpaşa Gazipaşa Mahallesi | DSP | %25,6 | %15,6 | %90,4 | 1.087 |
| Gökbel Köyü | CHP | %54,8 | %6,5 | %97,5 | 239 |
| Gökçeler Köyü | CHP | %27,2 | %17,5 | %96,3 | 241 |
| Göldere Köyü | AK Parti | %19,6 | %19,6 | %94,1 | 187 |
| Gölyaka Köyü | CHP | %35,0 | %19,3 | %98,0 | 254 |
| Güllük-Atatürk Mahallesi | CHP | %41,2 | %8,4 | %88,1 | 1.252 |
| Güllük-Kocakışla Mahallesi | CHP | %48,6 | %5,6 | %96,4 | 112 |
| Güllük-Yeni Mahallesi | CHP | %48,5 | %8,9 | %92,3 | 1.722 |
| Gümüşlük Mahallesi | MHP | %20,6 | %24,5 | %88,9 | 1.987 |
| Güneş Mahallesi | MHP | %18,3 | %26,9 | %93,1 | 590 |
| Günlük Köyü | AK Parti | %9,0 | %11,3 | %92,4 | 144 |
| Gürceğiz Köyü | CHP | %46,2 | %20,2 | %95,7 | 140 |
| Gürçamlar Köyü | CHP | %65,8 | %18,2 | %94,9 | 312 |
| Hacı İlyas Mahallesi | CHP | %37,7 | %23,0 | %87,5 | 2.907 |
| Hacıabti Mahallesi | CHP | %30,6 | %22,6 | %90,0 | 2.627 |
| Hacıahmetler Köyü | AK Parti | %17,4 | %20,3 | %94,7 | 76 |
| Hasanlar Köyü | CHP | %28,1 | %22,8 | %96,0 | 273 |
| Hisarbaşı-Hoca Bedrettin Mahallesi | CHP | %44,8 | %14,5 | %90,4 | 698 |
| Hisarcık Köyü | CHP | %40,4 | %6,6 | %95,8 | 236 |
| Hüsamlar Köyü | CHP | %33,0 | %19,8 | %96,5 | 115 |
| İçme Köyü | CHP | %47,4 | %11,1 | %98,4 | 368 |
| İsmet Paşa Mahallesi | CHP | %34,7 | %20,9 | %86,5 | 6.579 |
| Kafaca Köyü | MHP | %13,8 | %44,2 | %98,2 | 602 |
| Kalem Köyü | AK Parti | %20,8 | %22,1 | %99,0 | 393 |
| Kalınağıl Köyü | CHP | %41,9 | %13,2 | %98,3 | 237 |
| Kandak Köyü | CHP | %34,8 | %17,1 | %97,5 | 198 |
| Kapıkırı Köyü | CHP | %31,0 | %15,5 | %99,2 | 242 |
| Karacaağaç Köyü | DP | %22,2 | %19,4 | %98,2 | 114 |
| Karacahisar Köyü | CHP | %71,1 | %19,3 | %92,5 | 550 |
| Karahayıt Köyü | AK Parti | %5,0 | %5,7 | %87,7 | 349 |
| Karakuyu Köyü | CHP | %46,5 | %29,5 | %98,6 | 210 |
| Karapınar Köyü | CHP | %71,0 | %3,8 | %97,6 | 297 |
| Kargıcak Köyü | MHP | %13,9 | %39,6 | %96,7 | 153 |
| Karşıyaka Köyü | CHP | %55,6 | %18,9 | %93,7 | 189 |
| Kayabaşı Köyü | AK Parti | %7,7 | %40,2 | %98,0 | 199 |
| Kayabükü Köyü | AK Parti | %14,3 | %6,9 | %94,7 | 187 |
| Kayadere Köyü | CHP | %29,3 | %24,7 | %96,6 | 322 |
| Kazıklı Köyü | CHP | %68,2 | %13,0 | %94,4 | 641 |
| Kemikler Köyü | CHP | %61,8 | %11,6 | %93,0 | 445 |
| Ketendere Köyü | AK Parti | %13,3 | %20,1 | %97,3 | 588 |
| Kılavuz Köyü | CHP | %37,0 | %10,3 | %87,7 | 179 |
| Kırcağız Köyü | CHP | %30,1 | %24,6 | %93,9 | 1.147 |
| Kısırlar Köyü | CHP | %44,5 | %14,9 | %98,2 | 393 |
| Kıyıkışlacık Köyü | CHP | %54,7 | %14,8 | %87,9 | 1.006 |
| Kızılağaç Köyü | CHP | %41,7 | %18,8 | %98,0 | 98 |
| Kızılcakuyu Köyü | CHP | %54,1 | %13,4 | %98,2 | 163 |
| Kızılcayıkık Köyü | MHP | %25,7 | %31,9 | %93,8 | 517 |
| Konak Köyü | AK Parti | %10,4 | %10,4 | %94,7 | 152 |
| Koru Köyü | CHP | %53,3 | %19,8 | %94,5 | 1.236 |
| Korucuk Köyü | CHP | %33,3 | %28,1 | %94,0 | 216 |
| Köşk Köyü | CHP | %56,7 | %19,6 | %100,0 | 199 |
| Kultak Köyü | AK Parti | %27,4 | %23,2 | %96,0 | 299 |
| Kurudere Köyü | CHP | %40,3 | %17,7 | %96,2 | 131 |
| Kuzyaka Köyü | CHP | %51,3 | %24,7 | %95,7 | 555 |
| Küçükdibekdere Köyü | AK Parti | %35,6 | %9,2 | %97,0 | 559 |
| Menteş Köyü | CHP | %38,6 | %25,3 | %94,7 | 530 |
| Meşelik Köyü | CHP | %43,7 | %30,3 | %84,3 | 1.091 |
| Narhisar Köyü | CHP | %38,4 | %5,5 | %91,0 | 288 |
| Olukbaşı Köyü | DSP | %18,1 | %9,5 | %100,0 | 116 |
| Ortaköy | AK Parti | %16,2 | %33,6 | %98,8 | 485 |
| Ovakışlacık Köyü | CHP | %48,1 | %16,5 | %94,3 | 752 |
| Ören-Göcekbaşı Mahallesi | DSP | %26,8 | %8,5 | %98,2 | 501 |
| Ören-Orta Mahallesi | CHP | %31,8 | %10,1 | %95,6 | 970 |
| Ören-Yalı Mahallesi | CHP | %31,9 | %8,7 | %95,4 | 992 |
| Pınararası Köyü | AK Parti | %17,1 | %18,4 | %99,4 | 160 |
| Pınarcık Köyü | CHP | %62,0 | %15,7 | %84,1 | 642 |
| Pinar Köyü | AK Parti | %26,5 | %26,3 | %96,3 | 404 |
| Sakarkaya Köyü | AK Parti | %2,7 | %15,8 | %89,3 | 1.142 |
| Sarıkaya Köyü | MHP | %18,3 | %30,4 | %93,9 | 262 |
| Savran Köyü | DP | %25,1 | %17,4 | %96,8 | 311 |
| Sek Köyü | AK Parti | %18,4 | %23,7 | %84,8 | 46 |
| Selimiye-Aliağa Mahallesi | CHP | %47,4 | %17,7 | %93,9 | 522 |
| Selimiye-Bahçelievler Mahallesi | CHP | %39,2 | %21,9 | %93,6 | 1.211 |
| Selimiye-Hacı Çorbacı Mahallesi | CHP | %44,4 | %15,3 | %93,4 | 687 |
| Selimiye-Hisar Mahallesi | MHP | %29,8 | %38,4 | %98,6 | 362 |
| Selimiye-Yeni Mahallesi | CHP | %43,7 | %21,3 | %93,4 | 680 |
| Söğütçük Köyü | CHP | %43,7 | %16,8 | %94,4 | 377 |
| Şenköy | CHP | %46,5 | %23,2 | %91,8 | 280 |
| Şevketiye Mahallesi | CHP | %36,7 | %21,4 | %86,8 | 1.857 |
| Tuzabat Köyü | MHP | %32,5 | %38,4 | %92,5 | 455 |
| Türkevleri Köyü | CHP | %44,4 | %24,7 | %93,2 | 620 |
| Ulaş Köyü | CHP | %35,3 | %22,9 | %91,7 | 241 |
| Yaka Köyü | CHP | %74,3 | %9,1 | %97,5 | 317 |
| Yaşyer Köyü | MHP | %15,5 | %31,6 | %96,3 | 321 |
| Yoğunoluk Köyü | AK Parti | %25,5 | %18,9 | %93,6 | 233 |
| Yusufca Köyü | CHP | %57,1 | %11,1 | %100,0 | 65 |
İlgili sonuçlar