Kavaklıdere 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kavaklıdere sonuçlarında AK Parti %43,3 ile birinci, MHP %26,3 ile ikinci; fark 17,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%38,4) 4,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,3 (+10,3 puan). 20 mahalle ve köy arasından 12'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kurucuova Köyü (%68,6); MHP en güçlü Çamlıbel-Atatürk Mahallesi (%58,1). Katılım %95,7 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kavaklıdere 2009 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kavaklıdere, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kavaklıdere | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.243 | %43,3 | %26,1 | %38,4 | +4,9 |
| MHP | 1.971 | %26,3 | %20,0 | %16,0 | +10,3 |
| CHP | 1.824 | %24,3 | %34,3 | %23,1 | +1,2 |
| DP | 195 | %2,6 | %10,1 | %3,8 | −1,2 |
| Saadet | 103 | %1,4 | %0,6 | %5,2 | −3,8 |
| DSP | 63 | %0,8 | %5,3 | %2,9 | −2,0 |
| BBP | 42 | %0,6 | %0,9 | %2,4 | −1,8 |
| BTP | 26 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| İp | 20 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| TKP | 11 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
Kavaklıdere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 8.093 | 7.746 | %95,7 | 7.498 | 248 |
Kavaklıdere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bakırcılar Mahallesi | AK Parti | %50,1 | %13,5 | %92,5 | 817 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %47,1 | %13,0 | %95,6 | 596 |
| Çamlıbel-Atatürk Mahallesi | MHP | %35,9 | %58,1 | %95,4 | 520 |
| Çamlıbel-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %34,0 | %24,9 | %98,2 | 391 |
| Çamlıyurt Köyü | AK Parti | %62,6 | %16,0 | %98,9 | 270 |
| Çavdır Köyü | CHP | %13,0 | %6,3 | %94,6 | 297 |
| Çayboyu-Orta Mahallesi | MHP | %12,3 | %44,3 | %95,5 | 132 |
| Çayboyu-Yeni Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %24,8 | %95,6 | 339 |
| Çayboyu-Yeşilyurt Mahallesi | CHP | %30,5 | %30,3 | %96,0 | 471 |
| Derebağ Köyü | CHP | %20,1 | %12,9 | %93,4 | 287 |
| Kurucuova Köyü | AK Parti | %68,6 | %8,7 | %92,2 | 232 |
| Menteşe-Cuma Mahallesi | AK Parti | %48,7 | %39,0 | %95,3 | 295 |
| Menteşe-Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %45,6 | %46,5 | %97,2 | 495 |
| Menteşe-Yeni Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %38,6 | %98,7 | 475 |
| Menteşe-Zafer Mahallesi | MHP | %42,0 | %51,6 | %98,1 | 539 |
| Nebiler Köyü | AK Parti | %58,1 | %18,9 | %96,8 | 469 |
| Ortaköy | AK Parti | %45,3 | %25,1 | %97,9 | 237 |
| Salkım Köyü | AK Parti | %35,0 | %17,2 | %94,7 | 338 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %11,7 | %93,0 | 718 |
| Yeşilköy | AK Parti | %44,9 | %14,4 | %99,4 | 175 |
İlgili sonuçlar