Bala 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Bala sonuçlarında Evet %75,0 ile birinci, Hayır %25,0 ile ikinci; fark 50,0 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 17,2 puan üstünde. 57 mahalle ve köy arasından 53'ünde Evet önde. Evet en güçlü Keklicek Köyü (%98,6); Hayır en güçlü Koçyayla Köyü (%89,6). Katılım %75,3 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bala 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Bala, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Bala | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 8.704 | %75,0 | %54,1 | %57,9 | +17,2 |
| Hayır | 2.898 | %25,0 | %45,9 | %42,1 | −17,2 |
Bala seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 71 | 15.669 | 11.806 | %75,3 | 11.602 | 204 |
Bala mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abazlı Mahallesi | Evet | %65,6 | %34,4 | %74,0 | 651 |
| Afşar-Dedebey Mahallesi | Evet | %60,5 | %39,5 | %79,9 | 701 |
| Afşar-Yeni Mahallesi | Evet | %61,2 | %38,8 | %77,0 | 849 |
| Ahmetçayırı Mahallesi | Evet | %90,1 | %9,9 | %100,0 | 91 |
| Akkoyunlu Köyü | Evet | %85,9 | %14,1 | %87,7 | 405 |
| Akörençarşak Köyü | Evet | %92,8 | %7,2 | %89,6 | 280 |
| Aşağıhacıbekir Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %50,0 | 232 |
| Aşıkoğlu Köyü | Evet | %81,1 | %18,9 | %86,0 | 43 |
| Aydoğan Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %94,8 | 116 |
| Bahçekaradalak Köyü | Hayır | %46,2 | %53,8 | %85,5 | 110 |
| Bektaşlı Köyü | Evet | %93,8 | %6,3 | %92,0 | 87 |
| Belçarşak Köyü | Evet | %94,2 | %5,8 | %82,3 | 378 |
| Beynam Köyü | Evet | %76,2 | %23,8 | %90,9 | 516 |
| Büyükbıyık Köyü | Evet | %90,5 | %9,5 | %74,9 | 267 |
| Büyükboyalık Mahallesi | Evet | %75,2 | %24,8 | %76,1 | 415 |
| Büyükcamili Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %77,5 | 244 |
| Çatalçeşme Mahallesi | Evet | %73,0 | %27,0 | %68,6 | 293 |
| Çatalören Köyü | Evet | %77,1 | %22,9 | %90,7 | 107 |
| Çiğdemli Mahallesi | Evet | %61,9 | %38,1 | %84,4 | 180 |
| Davdanlı Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %81,5 | 238 |
| Derekışla Köyü | Evet | %94,0 | %6,0 | %89,5 | 152 |
| Eğribasan Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %96,6 | 87 |
| Ergin Köyü | Evet | %81,4 | %18,6 | %68,8 | 359 |
| Göztepe Mahallesi | Evet | %65,7 | %34,3 | %78,1 | 517 |
| Gülbağı Köyü | Evet | %88,8 | %11,2 | %75,9 | 141 |
| Hamidiye Mahallesi | Evet | %57,6 | %42,4 | %87,5 | 136 |
| Hanburun Köyü | Evet | %70,2 | %29,8 | %80,0 | 60 |
| İsmetpaşa Mahallesi | Evet | %72,2 | %27,8 | %73,3 | 326 |
| Karahamzalı Köyü | Evet | %86,6 | %13,4 | %57,4 | 258 |
| Kartaltepe Mahallesi | Evet | %63,4 | %36,6 | %71,1 | 1.042 |
| Keklicek Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %86,0 | 336 |
| Kerişli Mahallesi | Evet | %89,7 | %10,3 | %85,7 | 126 |
| Kesikköprü Erdemli Mahallesi | Evet | %90,1 | %9,9 | %81,6 | 87 |
| Kesikköprü Kızılırmak Mahallesi | Evet | %85,0 | %15,0 | %76,1 | 301 |
| Kesikköprü Mahallesi | Evet | %90,9 | %9,1 | %68,2 | 506 |
| Koçyayla Köyü | Hayır | %10,4 | %89,6 | %61,4 | 132 |
| Köseli Mahallesi | Evet | %79,1 | %20,9 | %80,4 | 306 |
| Küçükbayat Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %89,7 | 58 |
| Küçükbıyık Köyü | Evet | %87,0 | %13,0 | %58,9 | 95 |
| Küçükboyalık Mahallesi | Evet | %72,5 | %27,5 | %65,1 | 106 |
| Küçükcamili Köyü | Evet | %93,1 | %6,9 | %65,8 | 199 |
| Sarıhüyük Köyü | Evet | %66,0 | %34,0 | %62,8 | 86 |
| Sırapınar Köyü | Evet | %66,9 | %33,1 | %45,3 | 369 |
| Sofular Köyü | Evet | %80,1 | %19,9 | %70,5 | 393 |
| Suyugüzel Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %84,1 | 208 |
| Şehriban Köyü | Evet | %93,2 | %6,8 | %85,4 | 103 |
| Şentepe Mahallesi | Evet | %64,5 | %35,5 | %74,6 | 714 |
| Tatarhüyük Köyü | Evet | %93,6 | %6,4 | %92,3 | 52 |
| Tepeköy | Evet | %82,9 | %17,1 | %77,4 | 53 |
| Tolköy Mahallesi | Evet | %65,0 | %35,0 | %73,1 | 413 |
| Üçem Köyü | Evet | %80,8 | %19,2 | %55,9 | 272 |
| Yaylalıözü Köyü | Hayır | %37,7 | %62,3 | %59,9 | 192 |
| Yeniköy Mahallesi | Hayır | %10,5 | %89,5 | %80,5 | 267 |
| Yeniyapançarşak Köyü | Evet | %95,7 | %4,3 | %65,9 | 252 |
| Yeniyapanşeyhli Köyü | Evet | %75,9 | %24,1 | %73,6 | 428 |
| Yöreli Mahallesi | Evet | %83,1 | %16,9 | %73,7 | 243 |
| Yukarıhacıbekir Köyü | Evet | %87,1 | %12,9 | %76,9 | 91 |
İlgili sonuçlar