Mamak 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Mamak sonuçlarında Evet %54,1 ile birinci, Hayır %45,9 ile ikinci; fark 8,3 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 3,7 puan altında. Hayır Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %45,9 (+3,7 puan). 66 mahalle ve köy arasından 48'inde Evet önde. Evet en güçlü Bayındır Mahallesi (%89,4); Hayır en güçlü Tuzluçayır Mahallesi (%90,7). Katılım %81,4 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mamak 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Mamak, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Mamak | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 161.113 | %54,1 | %54,1 | %57,9 | −3,7 |
| Hayır | 136.432 | %45,9 | %45,9 | %42,1 | +3,7 |
Mamak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 928 | 371.336 | 302.250 | %81,4 | 297.545 | 4.705 |
Mamak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abidinpaşa Mahallesi | Evet | %50,5 | %49,5 | %78,8 | 10.780 |
| Akdere Mahallesi | Evet | %64,1 | %35,9 | %79,5 | 7.693 |
| Akşemsettin Mahallesi | Hayır | %31,0 | %69,0 | %83,9 | 5.988 |
| Altıağaç Mahallesi | Evet | %73,2 | %26,8 | %82,2 | 3.479 |
| Altınevler Mahallesi | Evet | %74,1 | %25,9 | %75,8 | 2.458 |
| Araplar Mahallesi | Evet | %80,9 | %19,1 | %85,2 | 2.796 |
| Aşık Veysel Mahallesi | Hayır | %44,6 | %55,4 | %79,7 | 11.860 |
| Bahçeleriçi Mahallesi | Evet | %69,1 | %30,9 | %82,2 | 5.003 |
| Bahçelerüstü Mahallesi | Evet | %61,4 | %38,6 | %79,5 | 5.432 |
| Balkiraz Mahallesi | Hayır | %41,2 | %58,8 | %77,2 | 9.334 |
| Başak Mahallesi | Evet | %77,5 | %22,5 | %82,4 | 13.270 |
| Bayındır Mahallesi | Evet | %89,4 | %10,6 | %82,4 | 363 |
| Boğaziçi Mahallesi | Evet | %59,3 | %40,7 | %82,4 | 3.581 |
| Bostancık Mahallesi | Evet | %54,2 | %45,8 | %83,2 | 2.256 |
| Cengizhan Mahallesi | Hayır | %30,5 | %69,5 | %85,2 | 6.893 |
| Çağlayan Mahallesi | Hayır | %27,6 | %72,4 | %83,1 | 3.440 |
| Çiğiltepe Mahallesi | Hayır | %28,7 | %71,3 | %78,3 | 2.067 |
| Demirlibahçe Mahallesi | Hayır | %38,7 | %61,3 | %74,0 | 9.132 |
| Derbent Mahallesi | Evet | %56,7 | %43,3 | %77,3 | 2.757 |
| Diriliş Mahallesi | Evet | %63,5 | %36,5 | %76,4 | 2.721 |
| Dostlar Mahallesi | Evet | %57,1 | %42,9 | %82,4 | 6.597 |
| Durali Alıç Mahallesi | Evet | %60,4 | %39,6 | %83,1 | 9.829 |
| Dutluk Mahallesi | Evet | %72,5 | %27,5 | %81,2 | 3.107 |
| Ege Mahallesi | Hayır | %33,2 | %66,8 | %81,8 | 4.936 |
| Ekin Mahallesi | Evet | %69,8 | %30,2 | %80,1 | 7.930 |
| Fahri Korutürk Mahallesi | Hayır | %35,2 | %64,8 | %83,7 | 6.202 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %66,7 | %33,3 | %86,4 | 1.534 |
| General Zeki Doğan Mahallesi | Hayır | %27,1 | %72,9 | %83,0 | 21.624 |
| Gökçeyurt Mahallesi | Evet | %75,7 | %24,3 | %87,0 | 1.250 |
| Gülseren Mahallesi | Evet | %74,8 | %25,2 | %78,0 | 1.660 |
| Gülveren Mahallesi | Evet | %69,5 | %30,5 | %81,5 | 5.836 |
| Harman Mahallesi | Evet | %60,7 | %39,3 | %79,7 | 5.444 |
| Hürel Mahallesi | Evet | %62,7 | %37,3 | %79,0 | 5.335 |
| Hüseyingazi Mahallesi | Evet | %67,7 | %32,3 | %82,2 | 2.876 |
| Karaağaç Mahallesi | Evet | %71,7 | %28,3 | %80,7 | 2.389 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %64,1 | %35,9 | %83,8 | 1.916 |
| Kartaltepe Mahallesi | Hayır | %45,2 | %54,8 | %79,1 | 4.436 |
| Kayaş Mahallesi | Evet | %65,1 | %34,9 | %83,2 | 4.541 |
| Kazım Orbay Mahallesi | Evet | %63,9 | %36,1 | %79,7 | 6.936 |
| Kıbrısköy Mahallesi | Evet | %86,1 | %13,9 | %85,0 | 6.416 |
| Kızılca Mahallesi | Evet | %80,8 | %19,2 | %86,7 | 938 |
| Köstence Mahallesi | Evet | %75,0 | %25,0 | %80,2 | 3.232 |
| Kusunlar Mahallesi | Evet | %86,5 | %13,5 | %94,8 | 363 |
| Kutlu Mahallesi | Evet | %65,1 | %34,9 | %80,1 | 11.530 |
| Küçük Kayaş Mahallesi | Evet | %81,7 | %18,3 | %82,8 | 7.467 |
| Lalahan Mahallesi | Evet | %58,5 | %41,5 | %84,6 | 2.109 |
| Mehtap Mahallesi | Hayır | %48,3 | %51,7 | %81,6 | 4.683 |
| Misket Mahallesi | Evet | %76,7 | %23,3 | %78,5 | 5.382 |
| Mutlu Mahallesi | Evet | %57,3 | %42,7 | %78,7 | 13.869 |
| Ortaköy Mahallesi | Evet | %77,1 | %22,9 | %93,0 | 712 |
| Peyami Safa Mahallesi | Evet | %61,4 | %38,6 | %78,4 | 11.752 |
| Ptt Evleri Mahallesi | Evet | %62,1 | %37,9 | %82,3 | 277 |
| Saimekadın Mahallesi | Hayır | %47,7 | %52,3 | %80,3 | 7.875 |
| Şafaktepe Mahallesi | Hayır | %49,4 | %50,6 | %78,6 | 8.068 |
| Şahap Gürler Mahallesi | Evet | %82,0 | %18,0 | %82,1 | 6.978 |
| Şahintepe Mahallesi | Hayır | %13,5 | %86,5 | %86,3 | 15.750 |
| Şehit Cengiz Topel Mahallesi | Evet | %61,7 | %38,3 | %75,6 | 3.406 |
| Şirintepe Mahallesi | Hayır | %19,5 | %80,5 | %85,9 | 5.314 |
| Tepecik Mahallesi | Hayır | %45,2 | %54,8 | %82,0 | 4.041 |
| Tuzluçayır Mahallesi | Hayır | %9,3 | %90,7 | %87,9 | 9.948 |
| Türközü Mahallesi | Evet | %68,1 | %31,9 | %76,9 | 7.468 |
| Üreğil Mahallesi | Evet | %70,4 | %29,6 | %82,9 | 627 |
| Yeni Bayındır Mahallesi | Evet | %82,7 | %17,3 | %84,7 | 4.365 |
| Yeşilbayır Mahallesi | Evet | %83,8 | %16,2 | %83,3 | 11.001 |
| Yıldırımbeyazıt Mahallesi | Evet | %67,1 | %32,9 | %89,8 | 1.887 |
| Yukarı İmrohor Mahallesi | Evet | %54,0 | %46,0 | %90,4 | 197 |
İlgili sonuçlar