Yenimahalle 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Yenimahalle sonuçlarında Hayır %56,3 ile birinci, Evet %43,7 ile ikinci; fark 12,5 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 14,1 puan üstünde. 65 mahalle ve köy arasından 33'ünde Hayır önde. Hayır en güçlü Konutkent Mahallesi (%87,7); Evet en güçlü Yuvaköy Mahallesi (%89,6). Katılım %79,9 (Türkiye %77,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yenimahalle 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Yenimahalle, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Yenimahalle | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 208.513 | %56,3 | %45,9 | %42,1 | +14,1 |
| Evet | 162.061 | %43,7 | %54,1 | %57,9 | −14,1 |
Yenimahalle seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 1.158 | 469.513 | 375.024 | %79,9 | 370.574 | 4.450 |
Yenimahalle mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| 25 Mart Mahallesi | Hayır | %68,2 | %31,8 | %76,1 | 5.757 |
| Alacaatlı Mahallesi | Hayır | %80,0 | %20,0 | %81,9 | 3.960 |
| Anadolu Mahallesi | Evet | %36,6 | %63,4 | %74,9 | 5.430 |
| Aşağı Yahyalar Mahallesi | Evet | %19,1 | %80,9 | %83,6 | 1.166 |
| Aşağıyurtçu Mahallesi | Hayır | %53,7 | %46,3 | %86,7 | 301 |
| Avcılar Mahallesi | Evet | %17,4 | %82,6 | %82,6 | 3.849 |
| Balıkuyumcu Mahallesi | Evet | %12,7 | %87,3 | %86,3 | 401 |
| Barış Mahallesi | Hayır | %69,5 | %30,5 | %79,5 | 2.652 |
| Barıştepe Mahallesi | Evet | %25,3 | %74,7 | %83,0 | 5.596 |
| Batı Sitesi Mahallesi | Hayır | %65,1 | %34,9 | %82,7 | 10.650 |
| Beştepe Mahallesi | Hayır | %62,8 | %37,2 | %71,2 | 6.277 |
| Burç Mahallesi | Evet | %18,0 | %82,0 | %84,3 | 4.465 |
| Çamlıca Mahallesi | Evet | %43,0 | %57,0 | %81,4 | 6.142 |
| Çarşı Mahallesi | Hayır | %62,4 | %37,6 | %77,8 | 3.484 |
| Çayyolu Mahallesi | Hayır | %82,0 | %18,0 | %80,3 | 4.087 |
| Çiğdemtepe Mahallesi | Evet | %19,1 | %80,9 | %81,4 | 7.603 |
| Demetevler Mahallesi | Evet | %36,8 | %63,2 | %78,7 | 24.132 |
| Demetgül Mahallesi | Evet | %48,7 | %51,3 | %76,1 | 19.890 |
| Demetlale Mahallesi | Evet | %46,0 | %54,0 | %76,5 | 14.709 |
| Dodurga Mahallesi | Hayır | %75,4 | %24,6 | %80,5 | 4.437 |
| Emniyet Mahallesi | Hayır | %65,1 | %34,9 | %67,6 | 4.943 |
| Ergazi Mahallesi | Hayır | %61,8 | %38,2 | %82,0 | 12.512 |
| Ergenekon Mahallesi | Evet | %44,9 | %55,1 | %81,1 | 12.854 |
| Esentepe Mahallesi | Hayır | %61,1 | %38,9 | %79,6 | 6.519 |
| Fevziye Mahallesi | Evet | %41,7 | %58,3 | %92,3 | 312 |
| Gayret Mahallesi | Hayır | %70,2 | %29,8 | %78,3 | 6.560 |
| Gazi Mahallesi | Hayır | %66,2 | %33,8 | %76,5 | 4.577 |
| Güventepe Mahallesi | Evet | %27,4 | %72,6 | %81,7 | 4.938 |
| Güzelyaka Mahallesi | Evet | %27,7 | %72,3 | %80,3 | 3.712 |
| Işınlar Mahallesi | Hayır | %65,7 | %34,3 | %78,3 | 7.693 |
| İlkyerleşim Mahallesi | Hayır | %72,3 | %27,7 | %81,9 | 14.974 |
| İnönü Mahallesi | Hayır | %71,6 | %28,4 | %82,2 | 15.411 |
| İvedik Mahallesi | Evet | %18,2 | %81,8 | %87,4 | 621 |
| Kaletepe Mahallesi | Evet | %31,9 | %68,1 | %82,0 | 4.698 |
| Karacakaya Mahallesi | Evet | %13,3 | %86,7 | %89,6 | 212 |
| Kardelen Mahallesi | Hayır | %69,6 | %30,4 | %82,4 | 23.407 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %36,8 | %63,2 | %77,3 | 8.930 |
| Kayalar Mahallesi | Evet | %21,0 | %79,0 | %82,4 | 3.239 |
| Kentkoop Mahallesi | Hayır | %70,0 | %30,0 | %82,9 | 24.988 |
| Konutkent Mahallesi | Hayır | %87,7 | %12,3 | %79,5 | 6.200 |
| Koru Mahallesi | Hayır | %87,0 | %13,0 | %78,2 | 12.268 |
| Macun Mahallesi | Evet | %29,6 | %70,4 | %80,2 | 1.221 |
| Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | Evet | %44,8 | %55,2 | %79,6 | 6.266 |
| Memlik Mahallesi | Evet | %16,6 | %83,4 | %83,8 | 573 |
| Özevler Mahallesi | Evet | %24,8 | %75,2 | %78,9 | 6.769 |
| Pamuklar Mahallesi | Evet | %23,3 | %76,7 | %79,3 | 4.947 |
| Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi | Hayır | %86,2 | %13,8 | %80,3 | 15.334 |
| Ragıp Tüzün Mahallesi | Hayır | %65,4 | %34,6 | %76,6 | 3.310 |
| Serhat Mahallesi | Evet | %27,6 | %72,4 | %82,0 | 13.100 |
| Susuz Mahallesi | Evet | %38,8 | %61,2 | %74,9 | 4.065 |
| Şehitali Mahallesi | Evet | %13,0 | %87,0 | %87,5 | 265 |
| Tepealtı Mahallesi | Hayır | %59,3 | %40,7 | %77,0 | 4.795 |
| Turgut Özal Mahallesi | Hayır | %62,5 | %37,5 | %80,9 | 7.480 |
| Uğur Mumcu Mahallesi | Hayır | %69,0 | %31,0 | %81,2 | 17.567 |
| Ümit Mahallesi | Hayır | %84,3 | %15,7 | %80,3 | 10.652 |
| Varlık Mahallesi | Hayır | %61,4 | %38,6 | %74,8 | 4.024 |
| Yakacık Mahallesi | Evet | %15,1 | %84,9 | %77,0 | 7.159 |
| Yaşamkent Mahallesi | Hayır | %82,9 | %17,1 | %81,6 | 9.868 |
| Yeni Batı Mahallesi | Hayır | %69,9 | %30,1 | %82,4 | 14.503 |
| Yeniçağ Mahallesi | Hayır | %65,9 | %34,1 | %78,4 | 3.512 |
| Yeşilevler Mahallesi | Evet | %26,8 | %73,2 | %78,9 | 7.650 |
| Yukarı Yahyalar Mahallesi | Evet | %18,7 | %81,3 | %78,7 | 2.555 |
| Yukarıyurtçu Mahallesi | Hayır | %53,4 | %46,6 | %76,5 | 907 |
| Yunus Emre Mahallesi | Hayır | %56,6 | %43,4 | %77,8 | 7.647 |
| Yuvaköy Mahallesi | Evet | %10,4 | %89,6 | %92,1 | 788 |
İlgili sonuçlar