Polatlı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Polatlı sonuçlarında Evet %60,5 ile birinci, Hayır %39,5 ile ikinci; fark 21,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 2,7 puan üstünde. 95 mahalle ve köy arasından 72'sinde Evet önde. Evet en güçlü Hacımusa Köyü (%96,8); Hayır en güçlü Karakuyu Köyü (%76,8). Katılım %80,4 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Polatlı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Polatlı, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Polatlı | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 37.506 | %60,5 | %54,1 | %57,9 | +2,7 |
| Hayır | 24.450 | %39,5 | %45,9 | %42,1 | −2,7 |
Polatlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 250 | 78.285 | 62.967 | %80,4 | 61.956 | 1.011 |
Polatlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adatoprakpınar Köyü | Evet | %86,9 | %13,1 | %82,8 | 215 |
| Avdanlı Köyü | Evet | %55,2 | %44,8 | %95,7 | 92 |
| Avşar Köyü | Hayır | %48,1 | %51,9 | %108,0 | 25 |
| Babayakup Köyü | Hayır | %40,3 | %59,7 | %91,7 | 132 |
| Basrı Köyü | Evet | %54,8 | %45,2 | %91,9 | 739 |
| Beşköprü Köyü | Evet | %56,5 | %43,5 | %95,0 | 121 |
| Beyceğiz Köyü | Hayır | %42,9 | %57,1 | %90,8 | 142 |
| Beylikköprü Köyü | Evet | %54,9 | %45,1 | %84,9 | 687 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %52,7 | %47,3 | %75,9 | 10.673 |
| Çamlıca Mahallesi | Evet | %70,8 | %29,2 | %84,2 | 818 |
| Çanakçı Köyü | Evet | %69,2 | %30,8 | %90,2 | 133 |
| Çekirdeksiz Köyü | Hayır | %46,2 | %53,8 | %95,8 | 166 |
| Çimenceğiz Köyü | Hayır | %49,1 | %50,9 | %98,2 | 56 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %63,5 | %36,5 | %76,1 | 2.115 |
| Eskikarsak Köyü | Evet | %80,6 | %19,4 | %79,5 | 117 |
| Eskiköseler Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %95,4 | 175 |
| Eskipolatlı Köyü | Hayır | %45,7 | %54,3 | %93,9 | 99 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %62,4 | %37,6 | %81,1 | 5.082 |
| Gazi Mahallesi | Hayır | %47,3 | %52,7 | %77,3 | 4.223 |
| Gedikli Köyü | Hayır | %26,8 | %73,2 | %91,1 | 124 |
| Gençali Köyü | Evet | %71,2 | %28,8 | %88,5 | 218 |
| Gülpınar Köyü | Evet | %92,5 | %7,5 | %92,4 | 145 |
| Gülveren Mahallesi | Evet | %75,5 | %24,5 | %77,9 | 1.723 |
| Gümüşyaka Köyü | Evet | %62,7 | %37,3 | %96,2 | 79 |
| Gündoğan Köyü | Evet | %77,0 | %23,0 | %88,1 | 84 |
| Güreş Köyü | Evet | %73,6 | %26,4 | %84,8 | 165 |
| Hacımusa Köyü | Evet | %96,8 | %3,2 | %77,4 | 164 |
| Hacımuslu Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %87,9 | 99 |
| Hacıosmanoğlu Köyü | Evet | %86,3 | %13,7 | %83,4 | 157 |
| Hacıtuğrul Köyü | Evet | %57,1 | %42,9 | %85,8 | 141 |
| Hıdırşeyh Köyü | Evet | %56,3 | %43,7 | %93,8 | 96 |
| Ilıca Köyü | Evet | %70,7 | %29,3 | %91,9 | 136 |
| İğciler Köyü | Evet | %69,5 | %30,5 | %88,8 | 285 |
| İnler Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %77,5 | 240 |
| İstiklal Mahallesi | Evet | %54,2 | %45,8 | %76,0 | 1.889 |
| Kabak Köyü | Evet | %68,0 | %32,0 | %91,3 | 161 |
| Karaahmet Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %87,4 | 231 |
| Karabenli Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %93,2 | 59 |
| Karacaahmet Köyü | Evet | %64,3 | %35,7 | %88,4 | 147 |
| Karahamzalı Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %92,5 | 507 |
| Karailyas Köyü | Evet | %71,9 | %28,1 | %86,9 | 260 |
| Karakaya Köyü | Evet | %58,9 | %41,1 | %93,3 | 60 |
| Karakuyu Köyü | Hayır | %23,2 | %76,8 | %94,3 | 88 |
| Karapınar Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %90,4 | 281 |
| Karayavşan Köyü | Hayır | %33,8 | %66,2 | %90,3 | 72 |
| Kargalı Köyü | Hayır | %41,7 | %58,3 | %84,9 | 372 |
| Kayabaşı Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %96,4 | 83 |
| Kıranharmanı Köyü | Hayır | %47,8 | %52,2 | %85,7 | 168 |
| Kızılcakışla Köyü | Evet | %65,9 | %34,1 | %81,5 | 54 |
| Kocahacılı Köyü | Evet | %58,2 | %41,8 | %87,8 | 90 |
| Kurtuluş Mahallesi | Evet | %55,7 | %44,3 | %79,0 | 5.181 |
| Kuşcu Köyü | Evet | %50,5 | %49,5 | %86,2 | 246 |
| Macun Köyü | Evet | %85,4 | %14,6 | %87,3 | 158 |
| Mehmetakif Mahallesi | Evet | %68,2 | %31,8 | %81,9 | 4.269 |
| Müslüm Köyü | Hayır | %49,7 | %50,3 | %85,9 | 199 |
| Oğuzlar Köyü | Hayır | %41,8 | %58,2 | %101,9 | 54 |
| Olukpınar Köyü | Evet | %69,1 | %30,9 | %86,4 | 81 |
| Ömerler Köyü | Evet | %67,9 | %32,1 | %86,9 | 413 |
| Ördekgölü Köyü | Evet | %77,0 | %23,0 | %89,4 | 85 |
| Özyurt Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %82,8 | 279 |
| Poyraz Köyü | Evet | %77,0 | %23,0 | %92,2 | 258 |
| Sabanca Köyü | Evet | %72,7 | %27,3 | %86,8 | 38 |
| Sakarya Köyü | Hayır | %29,7 | %70,3 | %82,2 | 45 |
| Sarıhalil Köyü | Evet | %74,1 | %25,9 | %83,0 | 106 |
| Sarıoba Köyü | Hayır | %39,7 | %60,3 | %90,6 | 530 |
| Sazlar Köyü | Hayır | %32,7 | %67,3 | %85,6 | 194 |
| Sinanlı Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %82,2 | 73 |
| Sincik Köyü | Evet | %85,6 | %14,4 | %69,5 | 131 |
| Sivri Köyü | Evet | %67,2 | %32,8 | %85,4 | 137 |
| Şabanözü Köyü | Hayır | %45,5 | %54,5 | %86,7 | 398 |
| Şehitlik Mahallesi | Evet | %54,0 | %46,0 | %79,5 | 10.739 |
| Şentepe Mahallesi | Evet | %62,0 | %38,0 | %82,9 | 7.166 |
| Şeyhali Köyü | Evet | %52,4 | %47,6 | %85,1 | 74 |
| Şıhahmetli Köyü | Evet | %84,8 | %15,2 | %70,4 | 260 |
| Taşpınar Köyü | Evet | %60,7 | %39,3 | %103,7 | 27 |
| Tatlıkuyu Köyü | Evet | %54,2 | %45,8 | %91,2 | 136 |
| Toydemir Köyü | Hayır | %32,1 | %67,9 | %89,8 | 59 |
| Tüfekçioğlu Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %77,5 | 71 |
| Türkkarsak Köyü | Evet | %71,7 | %28,3 | %88,4 | 147 |
| Türktaciri Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %80,4 | 158 |
| Uzunbey Köyü | Evet | %83,1 | %16,9 | %80,1 | 452 |
| Üçpınar Köyü | Evet | %71,7 | %28,3 | %88,8 | 143 |
| Yağcıoğlu Köyü | Evet | %58,8 | %41,3 | %94,9 | 175 |
| Yağmurbaba Köyü | Hayır | %45,5 | %54,5 | %95,7 | 47 |
| Yaralı Köyü | Evet | %64,0 | %36,0 | %90,8 | 98 |
| Yassıhüyük Köyü | Hayır | %38,2 | %61,8 | %84,7 | 196 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %59,4 | %40,6 | %75,8 | 3.200 |
| Yenice Köyü | Evet | %65,8 | %34,2 | %89,0 | 136 |
| Yenidoğan Köyü | Hayır | %25,8 | %74,2 | %84,8 | 112 |
| Yeniköseler Köyü | Hayır | %48,8 | %51,2 | %87,4 | 381 |
| Yenimehmetli B.m Köyü | Evet | %84,4 | %15,6 | %79,7 | 123 |
| Yeşilöz Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %85,7 | 182 |
| Yıldızlı Köyü | Evet | %60,0 | %40,0 | %83,3 | 66 |
| Yüzükbaşı Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %94,6 | 149 |
| Zafer Mahallesi | Evet | %71,0 | %29,0 | %78,2 | 6.925 |
İlgili sonuçlar