Beypazarı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Beypazarı sonuçlarında Evet %64,3 ile birinci, Hayır %35,7 ile ikinci; fark 28,5 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 6,4 puan üstünde. 83 mahalle ve köy arasından 73'ünde Evet önde. Evet en güçlü Mençeler Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Karaşar-Cumhuriyet Mahallesi (%92,0). Katılım %84,2 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Beypazarı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Beypazarı, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Beypazarı | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 18.115 | %64,3 | %54,1 | %57,9 | +6,4 |
| Hayır | 10.076 | %35,7 | %45,9 | %42,1 | −6,4 |
Beypazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 146 | 34.204 | 28.788 | %84,2 | 28.191 | 597 |
Beypazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acısu Köyü | Evet | %89,4 | %10,6 | %82,8 | 58 |
| Adaören Köyü | Evet | %79,0 | %21,0 | %90,3 | 134 |
| Akçakavak Köyü | Evet | %85,5 | %14,5 | %96,9 | 64 |
| Akçalı Köyü | Evet | %93,8 | %6,3 | %114,3 | 14 |
| Aşağıgüney Köyü | Evet | %73,9 | %26,1 | %104,5 | 22 |
| Ayvaşık Mahallesi | Evet | %61,8 | %38,2 | %85,2 | 5.106 |
| Bağözü Köyü | Evet | %82,1 | %17,9 | %100,0 | 39 |
| Başağaç Mahallesi | Evet | %61,5 | %38,5 | %83,4 | 2.278 |
| Başören Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %100,0 | 52 |
| Batça Köyü | Evet | %69,2 | %30,8 | %118,2 | 11 |
| Beytepe Mahallesi | Evet | %59,9 | %40,1 | %78,7 | 653 |
| Boyalı Köyü | Evet | %51,4 | %48,6 | %100,0 | 37 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %72,3 | %27,7 | %82,9 | 1.183 |
| Çakıloba Köyü | Evet | %63,6 | %36,4 | %104,8 | 21 |
| Çantırlı Köyü | Evet | %83,7 | %16,3 | %101,1 | 91 |
| Dağşeyhler Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %79,5 | 39 |
| Dereli Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %74,2 | 89 |
| Dibecik Köyü | Evet | %71,9 | %28,1 | %90,1 | 101 |
| Dibekören Köyü | Evet | %59,3 | %40,7 | %89,6 | 67 |
| Dikmen Köyü | Hayır | %40,8 | %59,2 | %87,7 | 138 |
| Doğançalı Köyü | Evet | %86,7 | %13,3 | %93,8 | 32 |
| Doğanyurt Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %100,0 | 35 |
| Dudaş Köyü | Evet | %76,2 | %23,8 | %92,4 | 92 |
| Fasıl Köyü | Evet | %80,7 | %19,3 | %90,1 | 101 |
| Gazipaşa Mahallesi | Evet | %66,3 | %33,7 | %81,7 | 377 |
| Geyikpınarı Köyü | Hayır | %25,0 | %75,0 | %109,1 | 22 |
| Gürsöğüt Köyü | Evet | %88,8 | %11,2 | %92,4 | 238 |
| Hacıkara Mahallesi | Evet | %63,7 | %36,3 | %83,0 | 8.968 |
| Harmancık Köyü | Evet | %77,1 | %22,9 | %94,3 | 88 |
| Haydarlar Köyü | Evet | %78,6 | %21,4 | %103,7 | 27 |
| Hırkatepe Köyü | Evet | %70,8 | %29,2 | %91,9 | 99 |
| İncepelit Köyü | Evet | %86,8 | %13,2 | %102,7 | 75 |
| İstiklal Mahallesi | Evet | %66,2 | %33,8 | %85,1 | 710 |
| Kabaca Köyü | Evet | %65,2 | %34,8 | %86,5 | 111 |
| Kabalar Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %109,1 | 11 |
| Kaplan Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %91,4 | 35 |
| Kapullu Köyü | Evet | %88,8 | %11,2 | %92,9 | 168 |
| Karacaören Köyü | Evet | %69,8 | %30,2 | %78,2 | 55 |
| Karaören Köyü | Evet | %79,4 | %20,6 | %103,0 | 33 |
| Karaşar-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %8,0 | %92,0 | %79,4 | 557 |
| Karaşar-Gazi Mahallesi | Hayır | %8,9 | %91,1 | %77,7 | 323 |
| Karaşar-Yeni Mahallesi | Hayır | %8,3 | %91,7 | %78,8 | 326 |
| Kargı Köyü | Evet | %70,0 | %30,0 | %102,0 | 50 |
| Kayabükü Köyü | Evet | %85,4 | %14,6 | %85,9 | 170 |
| Kerbanlar Köyü | Evet | %79,3 | %20,7 | %80,6 | 36 |
| Kırbaşı-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %58,1 | %41,9 | %81,3 | 605 |
| Kırbaşı-İstiklal Mahallesi | Evet | %56,5 | %43,5 | %83,9 | 523 |
| Kırşeyhler Köyü | Evet | %81,3 | %18,7 | %80,8 | 297 |
| Kızılcasöğüt Köyü | Evet | %73,0 | %27,0 | %83,1 | 260 |
| Kozağaç Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %97,5 | 40 |
| Kozalan Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %83,7 | 43 |
| Köseler Köyü | Hayır | %24,6 | %75,4 | %55,5 | 110 |
| Köst Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %93,3 | 75 |
| Kurtkovan Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %107,7 | 13 |
| Kurtuluş Mahallesi | Evet | %66,1 | %33,9 | %83,5 | 3.401 |
| Kuyucak Köyü | Evet | %69,4 | %30,6 | %97,5 | 118 |
| Kuyumcutekke Köyü | Evet | %90,6 | %9,4 | %99,0 | 97 |
| Macun Köyü | Evet | %84,0 | %16,0 | %96,1 | 205 |
| Mahmutlar Köyü | Evet | %86,8 | %13,2 | %81,1 | 185 |
| Mençeler Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %109,1 | 11 |
| Mikail Köyü | Hayır | %48,5 | %51,5 | %84,6 | 39 |
| Nuhhoca Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %105,0 | 20 |
| Oymaağaç Köyü | Evet | %66,0 | %34,0 | %91,5 | 258 |
| Rüstempaşa Mahallesi | Evet | %63,7 | %36,3 | %78,5 | 780 |
| Saray Köyü | Evet | %52,7 | %47,3 | %71,4 | 185 |
| Sarıağıl Köyü | Evet | %92,0 | %8,0 | %86,2 | 29 |
| Sekli Köyü | Hayır | %38,0 | %62,0 | %85,3 | 218 |
| Sopçaalan Köyü | Evet | %87,2 | %12,8 | %100,0 | 39 |
| Tacettin Köyü | Evet | %60,3 | %39,7 | %90,4 | 314 |
| Tahir Köyü | Evet | %90,5 | %9,5 | %94,5 | 238 |
| Uruş-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %57,1 | %42,9 | %83,1 | 130 |
| Uruş-Kaş Mahallesi | Hayır | %47,2 | %52,8 | %85,6 | 125 |
| Uruş-Yeni Mahallesi | Evet | %63,7 | %36,3 | %83,5 | 260 |
| Uşakgöl Köyü | Hayır | %40,0 | %60,0 | %91,1 | 56 |
| Üreğil Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %89,1 | 276 |
| Yalnızçam Köyü | Evet | %80,4 | %19,6 | %97,9 | 95 |
| Yeşilağaç Mahallesi | Evet | %77,2 | %22,8 | %96,3 | 268 |
| Yıldız Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %95,5 | 44 |
| Yiğerler Köyü | Evet | %61,8 | %38,2 | %82,9 | 82 |
| Yoğunpelit Köyü | Evet | %85,3 | %14,7 | %89,1 | 248 |
| Yukarıgüney Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %100,0 | 20 |
| Yukarıulucak Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %98,5 | 135 |
| Zafer Mahallesi | Evet | %64,9 | %35,1 | %77,9 | 1.426 |
İlgili sonuçlar