Kınık 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kınık sonuçlarında Hayır %60,1 ile birinci, Evet %39,9 ile ikinci; fark 20,3 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 18,0 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 22'sinde Hayır önde. Hayır en güçlü Arpaseki Köyü (%97,9); Evet en güçlü Köseler Köyü (%87,4). Katılım %90,4 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kınık 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kınık, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kınık | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 10.726 | %60,1 | %63,7 | %42,1 | +18,0 |
| Evet | 7.107 | %39,9 | %36,3 | %57,9 | −18,0 |
Kınık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 74 | 20.319 | 18.363 | %90,4 | 17.833 | 530 |
Kınık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arpadere Köyü | Evet | %27,7 | %72,3 | %94,6 | 261 |
| Arpaseki Köyü | Hayır | %97,9 | %2,1 | %96,7 | 487 |
| Aşağı Mahallesi | Hayır | %60,3 | %39,7 | %86,4 | 1.183 |
| Aziziye Köyü | Hayır | %87,8 | %12,2 | %96,5 | 141 |
| Bademalan Köyü | Evet | %33,9 | %66,1 | %96,9 | 257 |
| Bağalan Köyü | Hayır | %87,5 | %12,5 | %92,4 | 353 |
| Balaban Köyü | Hayır | %68,7 | %31,3 | %96,8 | 126 |
| Büyükoba Köyü | Hayır | %94,9 | %5,1 | %84,8 | 224 |
| Cumalı Köyü | Hayır | %64,2 | %35,8 | %92,5 | 345 |
| Çaltı Köyü | Hayır | %92,2 | %7,8 | %95,7 | 188 |
| Çanköy | Evet | %39,3 | %60,7 | %95,1 | 224 |
| Çiftlikköy | Hayır | %64,1 | %35,9 | %97,1 | 103 |
| Değirmencieli Köyü | Evet | %25,5 | %74,5 | %97,1 | 102 |
| Dündarlı Köyü | Hayır | %70,7 | %29,3 | %91,4 | 336 |
| Elmadere Köyü | Hayır | %94,0 | %6,0 | %96,4 | 277 |
| Fatih Mahallesi | Hayır | %86,9 | %13,1 | %90,9 | 2.462 |
| Hamzahocalı Köyü | Evet | %39,2 | %60,8 | %94,9 | 216 |
| Işıklar Köyü | Evet | %13,0 | %87,0 | %91,0 | 145 |
| İbrahimağa Köyü | Evet | %37,2 | %62,8 | %94,2 | 103 |
| Kalemköy | Evet | %46,6 | %53,4 | %96,8 | 125 |
| Karadere Köyü | Evet | %28,2 | %71,8 | %94,9 | 234 |
| Karatekeli Köyü | Evet | %20,6 | %79,4 | %90,5 | 84 |
| Kocaömer Köyü | Evet | %38,1 | %61,9 | %94,7 | 321 |
| Kodukburun Köyü | Hayır | %78,6 | %21,4 | %103,6 | 28 |
| Köseler Köyü | Evet | %12,6 | %87,4 | %96,4 | 279 |
| Mıstıklar Köyü | Evet | %12,7 | %87,3 | %99,4 | 169 |
| Musacalı Köyü | Evet | %25,8 | %74,2 | %94,0 | 67 |
| Osmaniye Mahallesi | Evet | %47,1 | %52,9 | %89,0 | 1.565 |
| Örtülü Köyü | Evet | %19,6 | %80,4 | %98,0 | 498 |
| Poyracık-Aşağı Mahallesi | Evet | %49,8 | %50,2 | %88,6 | 1.115 |
| Poyracık-Fatih Mahallesi | Hayır | %78,1 | %21,9 | %88,5 | 513 |
| Poyracık-Gazi Osman Paşa Mahallesi | Hayır | %50,0 | %50,0 | %91,3 | 446 |
| Poyracık-Köşkdüzü Mahallesi | Hayır | %50,4 | %49,6 | %86,3 | 1.000 |
| Poyracık-Yukarı Mahallesi | Hayır | %54,6 | %45,4 | %87,9 | 1.209 |
| Sucahlı Köyü | Evet | %33,1 | %66,9 | %94,7 | 188 |
| Taştepe Köyü | Hayır | %96,6 | %3,4 | %96,1 | 284 |
| Türkcedit Mahallesi | Hayır | %76,1 | %23,9 | %90,0 | 1.196 |
| Yayakent-Cevizlikaraağaç Mahallesi | Evet | %16,6 | %83,4 | %98,8 | 171 |
| Yayakent-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %63,2 | %36,8 | %82,8 | 686 |
| Yayakent-Gazi Mahallesi | Evet | %46,8 | %53,2 | %73,7 | 354 |
| Yaylaköy | Evet | %15,3 | %84,7 | %97,4 | 227 |
| Yeni Mahallesi | Hayır | %70,2 | %29,8 | %88,3 | 1.237 |
| Yukarı Mahallesi | Hayır | %60,3 | %39,7 | %88,1 | 790 |
İlgili sonuçlar