Menemen 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Menemen sonuçlarında Hayır %61,6 ile birinci, Evet %38,4 ile ikinci; fark 23,3 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 19,5 puan üstünde. 66 mahalle ve köy arasından 52'sinde Hayır önde. Hayır en güçlü Villakent Mahallesi (%88,0); Evet en güçlü Gölcük Mahallesi (%89,2). Katılım %77,4 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Menemen 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Menemen, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Menemen | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 41.713 | %61,6 | %63,7 | %42,1 | +19,5 |
| Evet | 25.957 | %38,4 | %36,3 | %57,9 | −19,5 |
Menemen seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 249 | 89.366 | 69.152 | %77,4 | 67.670 | 1.482 |
Menemen mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| 29 Ekim Mahallesi | Hayır | %75,1 | %24,9 | %76,5 | 2.346 |
| 30 Ağustos Mahallesi | Hayır | %71,1 | %28,9 | %75,1 | 7.389 |
| 75.yıl Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %86,2 | %13,8 | %85,3 | 416 |
| 85.yıl Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %81,9 | %18,1 | %88,4 | 189 |
| 9 Eylül Mahallesi | Hayır | %68,6 | %31,4 | %82,3 | 2.592 |
| Ahıhıdır Mahallesi | Evet | %42,2 | %57,8 | %85,4 | 1.594 |
| Ahmetefendi Mahallesi | Hayır | %79,7 | %20,3 | %85,6 | 432 |
| Alaniçi Köyü | Evet | %45,9 | %54,1 | %98,0 | 250 |
| Atatürk Mahallesi | Hayır | %63,5 | %36,5 | %78,1 | 1.664 |
| Ayvacık Köyü | Hayır | %68,6 | %31,4 | %93,6 | 267 |
| Bağcılar Köyü | Hayır | %68,9 | %31,1 | %95,0 | 140 |
| Belen Köyü | Hayır | %72,4 | %27,6 | %94,9 | 197 |
| Bozalan Köyü | Evet | %43,0 | %57,0 | %81,2 | 293 |
| Buruncuk Mahallesi | Hayır | %55,8 | %44,2 | %93,8 | 368 |
| Camiikebir Mahallesi | Hayır | %65,5 | %34,5 | %82,2 | 869 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %53,5 | %46,5 | %81,9 | 923 |
| Çaltı Köyü | Hayır | %79,3 | %20,7 | %96,2 | 157 |
| Çavuş Mahallesi | Hayır | %76,0 | %24,0 | %88,2 | 407 |
| Çukurköy | Evet | %12,9 | %87,1 | %97,1 | 624 |
| Değirmendere Mahallesi | Hayır | %69,1 | %30,9 | %86,3 | 960 |
| Doğa Köyü | Hayır | %78,8 | %21,2 | %95,2 | 518 |
| Emiralem Merkez Mahallesi | Hayır | %69,9 | %30,1 | %89,1 | 810 |
| Esatpaşa Mahallesi | Hayır | %69,3 | %30,7 | %82,6 | 6.224 |
| Fatih Mahallesi | Hayır | %59,1 | %40,9 | %91,6 | 777 |
| Gaybi Mahallesi | Hayır | %63,1 | %36,9 | %87,6 | 467 |
| Gazi Mahallesi | Hayır | %62,3 | %37,7 | %79,8 | 628 |
| Gazi Mustafa Kemal Mahallesi | Hayır | %78,3 | %21,7 | %90,8 | 380 |
| Göktepe Köyü | Hayır | %58,5 | %41,5 | %89,8 | 571 |
| Gölcük Mahallesi | Evet | %10,8 | %89,2 | %44,2 | 3.358 |
| Görece Köyü | Hayır | %74,1 | %25,9 | %96,1 | 280 |
| Günerli Mahallesi | Hayır | %74,5 | %25,5 | %85,8 | 120 |
| Hasanlar Köyü | Hayır | %78,1 | %21,9 | %96,4 | 197 |
| Hatundere Köyü | Evet | %45,7 | %54,3 | %89,7 | 677 |
| Haykıran Köyü | Hayır | %55,0 | %45,0 | %96,4 | 842 |
| Irmak Mahallesi | Evet | %37,9 | %62,1 | %65,5 | 4.658 |
| İğnedere Köyü | Hayır | %73,0 | %27,0 | %97,5 | 79 |
| İncirli Pınar Mahallesi | Evet | %39,6 | %60,4 | %40,1 | 2.576 |
| İnönü Mahallesi | Hayır | %69,1 | %30,9 | %94,4 | 322 |
| İsmet İnönü Mahallesi | Hayır | %50,9 | %49,1 | %76,6 | 5.044 |
| İstiklal Mahallesi | Hayır | %73,3 | %26,7 | %77,7 | 2.998 |
| Karaorman Köyü | Evet | %38,2 | %61,8 | %103,6 | 55 |
| Kasımpaşa Mahallesi | Hayır | %72,7 | %27,3 | %84,3 | 9.082 |
| Kazımpaşa Mahallesi | Hayır | %54,5 | %45,5 | %83,7 | 2.056 |
| Kemal Atatürk Mahallesi | Evet | %44,6 | %55,4 | %71,6 | 1.875 |
| Kesik Mahallesi | Hayır | %75,0 | %25,0 | %82,4 | 666 |
| Kır Mahallesi | Hayır | %69,7 | %30,3 | %83,6 | 183 |
| Mermerli Mahallesi | Hayır | %70,7 | %29,3 | %84,4 | 4.216 |
| Musabey Mahallesi | Hayır | %72,8 | %27,2 | %92,0 | 275 |
| Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi | Hayır | %77,1 | %22,9 | %73,6 | 406 |
| Seydinnasrullah Mahallesi | Hayır | %52,7 | %47,3 | %84,7 | 541 |
| Süleymanlı Köyü | Hayır | %67,9 | %32,1 | %86,5 | 468 |
| Süzbeyli Mahallesi | Hayır | %78,3 | %21,7 | %88,5 | 26 |
| Telekler Köyü | Hayır | %65,4 | %34,6 | %87,1 | 186 |
| Turgutlar Köyü | Evet | %42,9 | %57,1 | %70,0 | 20 |
| Tuzçullu Mahallesi | Hayır | %87,0 | %13,0 | %90,4 | 270 |
| Tülbentli Mahallesi | Hayır | %68,7 | %31,3 | %83,5 | 1.069 |
| Uğur Mumcu Mahallesi | Hayır | %65,2 | %34,8 | %74,1 | 4.412 |
| Ulus Mahallesi | Evet | %41,1 | %58,9 | %71,4 | 1.139 |
| Villakent Mahallesi | Hayır | %88,0 | %12,0 | %83,9 | 491 |
| Yahşelli Köyü | Evet | %38,7 | %61,3 | %66,8 | 2.415 |
| Yanıkköy | Hayır | %68,7 | %31,3 | %87,2 | 698 |
| Yayla Mahallesi | Hayır | %70,3 | %29,7 | %87,1 | 595 |
| Yeşil Pınar Mahallesi | Evet | %29,7 | %70,3 | %54,2 | 1.328 |
| Yıldırım Mahallesi | Hayır | %65,4 | %34,6 | %92,0 | 1.018 |
| Zafer Mahallesi | Hayır | %57,7 | %42,3 | %86,4 | 1.071 |
| Zeytinlik Mahallesi | Hayır | %58,3 | %41,7 | %62,0 | 1.202 |
İlgili sonuçlar