Menderes 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Menderes sonuçlarında Hayır %63,0 ile birinci, Evet %37,0 ile ikinci; fark 26,0 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 20,8 puan üstünde. 46 mahalle ve köy arasından 38'inde Hayır önde. Hayır en güçlü Efemçukuru Köyü (%89,5); Evet en güçlü Altıntepe Mahallesi (%82,7). Katılım %82,1 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Menderes 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Menderes, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Menderes | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 26.104 | %63,0 | %63,7 | %42,1 | +20,8 |
| Evet | 15.341 | %37,0 | %36,3 | %57,9 | −20,8 |
Menderes seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 147 | 51.478 | 42.244 | %82,1 | 41.445 | 799 |
Menderes mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmetbeyli Mahallesi | Hayır | %84,5 | %15,5 | %80,1 | 678 |
| Akçaköy | Hayır | %54,8 | %45,2 | %86,8 | 258 |
| Altıntepe Mahallesi | Evet | %17,3 | %82,7 | %73,9 | 1.364 |
| Ata Mahallesi | Hayır | %77,3 | %22,7 | %79,2 | 1.527 |
| Ataköy | Hayır | %70,8 | %29,2 | %89,4 | 1.209 |
| Barbaros Mahallesi | Hayır | %65,5 | %34,5 | %84,9 | 776 |
| Bulgurca Mahallesi | Hayır | %63,1 | %36,9 | %80,1 | 1.244 |
| Cüneytbey Mahallesi | Hayır | %61,7 | %38,3 | %81,8 | 1.946 |
| Çakaltepe Köyü | Hayır | %66,5 | %33,5 | %90,0 | 459 |
| Çamönü Köyü | Hayır | %56,4 | %43,6 | %73,0 | 1.096 |
| Çatalca Köyü | Hayır | %65,0 | %35,0 | %90,1 | 456 |
| Çile Köyü | Hayır | %76,6 | %23,4 | %80,7 | 431 |
| Çileme Köyü | Hayır | %63,4 | %36,6 | %82,5 | 1.246 |
| Çukuraltı Mahallesi | Hayır | %73,9 | %26,1 | %80,8 | 2.679 |
| Değirmendere Fevzi Çakmak Mahallesi | Hayır | %74,7 | %25,3 | %78,3 | 540 |
| Değirmendere İnönü Mahallesi | Hayır | %79,1 | %20,9 | %78,2 | 312 |
| Değirmendere Mahallesi | Hayır | %58,0 | %42,0 | %51,3 | 421 |
| Dereköy Mahallesi | Evet | %35,6 | %64,4 | %84,4 | 981 |
| Develi Köyü | Evet | %48,0 | %52,0 | %77,6 | 1.306 |
| Efemçukuru Köyü | Hayır | %89,5 | %10,5 | %90,2 | 387 |
| Gazipaşa Mahallesi | Hayır | %77,9 | %22,1 | %86,2 | 2.709 |
| Gölcükler Mahallesi | Hayır | %54,7 | %45,3 | %77,8 | 2.328 |
| Gölova Köyü | Hayır | %54,3 | %45,7 | %92,7 | 206 |
| Görece Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %67,1 | %32,9 | %84,1 | 1.388 |
| Gümüldür Atatürk Mahallesi | Hayır | %68,7 | %31,3 | %79,0 | 964 |
| Gümüldür Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %74,1 | %25,9 | %78,7 | 733 |
| Gümüldür Fevzi Çakmak Mahallesi | Hayır | %56,6 | %43,4 | %79,8 | 2.673 |
| Gümüldür İnönü Mahallesi | Hayır | %69,7 | %30,3 | %83,1 | 421 |
| Hürriyet Mahallesi | Hayır | %82,5 | %17,5 | %82,2 | 3.083 |
| Karakuyu Köyü | Evet | %48,4 | %51,6 | %90,8 | 651 |
| Kasımpaşa Mahallesi | Hayır | %59,5 | %40,5 | %82,3 | 2.397 |
| Keler Köyü | Hayır | %62,7 | %37,3 | %85,4 | 158 |
| Kemalpaşa Mahallesi | Hayır | %62,8 | %37,2 | %78,7 | 3.201 |
| Kısık Köyü | Hayır | %54,1 | %45,9 | %84,4 | 411 |
| Kuyucak Köyü | Hayır | %70,2 | %29,8 | %81,4 | 70 |
| Künerlik Köyü | Evet | %35,2 | %64,8 | %82,6 | 1.296 |
| Mithatpaşa Mahallesi | Hayır | %68,8 | %31,2 | %86,4 | 1.711 |
| Oğlananası Atatürk Mahallesi | Hayır | %61,8 | %38,2 | %83,7 | 693 |
| Oğlananası Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %57,3 | %42,7 | %88,2 | 696 |
| Orta Mahallesi | Hayır | %61,4 | %38,6 | %83,5 | 1.691 |
| Özdere Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %68,3 | %31,7 | %86,1 | 1.092 |
| Sancaklı Köyü | Hayır | %79,4 | %20,6 | %87,3 | 638 |
| Şaşal Köyü | Evet | %35,3 | %64,7 | %79,3 | 338 |
| Tekeli Atatürk Mahallesi | Evet | %49,8 | %50,2 | %84,9 | 1.004 |
| Tekeli Fevzi Çakmak Mahallesi | Evet | %49,6 | %50,4 | %88,3 | 964 |
| Yeniköy | Hayır | %53,8 | %46,2 | %91,3 | 646 |
İlgili sonuçlar