Salıpazarı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Salıpazarı sonuçlarında Evet %77,7 ile birinci, Hayır %22,3 ile ikinci; fark 55,5 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 19,9 puan üstünde. 44 mahalle ve köy arasından 43'ünde Evet önde. Evet en güçlü Yukarıkestanepınar Köyü (%97,9); Hayır en güçlü Avut Köyü (%90,8). Katılım %83,9 (Türkiye %77,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Salıpazarı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Salıpazarı, Samsun, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Salıpazarı | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 8.863 | %77,7 | %67,2 | %57,9 | +19,9 |
| Hayır | 2.538 | %22,3 | %32,8 | %42,1 | −19,9 |
Salıpazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 54 | 13.933 | 11.687 | %83,9 | 11.401 | 286 |
Salıpazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alan Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %83,4 | 331 |
| Alanyaykın Mahallesi | Evet | %84,1 | %15,9 | %87,1 | 395 |
| Albak Mahallesi | Evet | %90,6 | %9,4 | %97,0 | 133 |
| Avut Köyü | Hayır | %9,2 | %90,8 | %84,1 | 895 |
| Bereket Mahallesi | Evet | %69,1 | %30,9 | %79,2 | 635 |
| Biçme Köyü | Evet | %84,9 | %15,1 | %80,8 | 229 |
| Cevizli Köyü | Evet | %65,0 | %35,0 | %63,2 | 329 |
| Çağlayan Köyü | Evet | %86,7 | %13,3 | %83,5 | 200 |
| Çiçekli Köyü | Evet | %87,7 | %12,3 | %86,9 | 312 |
| Dikencik Köyü | Evet | %73,8 | %26,2 | %88,1 | 219 |
| Düzköy Mahallesi | Evet | %74,2 | %25,8 | %85,8 | 211 |
| Esatçiftliği Köyü | Evet | %72,4 | %27,6 | %81,4 | 467 |
| Fatsalılar Köyü | Evet | %89,0 | %11,0 | %81,6 | 190 |
| Fındıklı Köyü | Evet | %86,8 | %13,2 | %80,9 | 204 |
| Fidancık Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %95,7 | 69 |
| Gökçebaşı Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %90,3 | 155 |
| Gökçeli Mahallesi | Evet | %78,7 | %21,3 | %81,4 | 559 |
| Güzelvatan Köyü | Evet | %82,1 | %17,9 | %86,4 | 110 |
| Kalfalı Köyü | Evet | %84,9 | %15,1 | %88,8 | 276 |
| Karacalar Mahallesi | Evet | %89,0 | %11,0 | %93,2 | 118 |
| Karacaören Köyü | Evet | %93,4 | %6,6 | %83,3 | 221 |
| Karadere Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %96,1 | 129 |
| Karaman Köyü | Evet | %95,3 | %4,7 | %93,2 | 280 |
| Karayonca Köyü | Evet | %83,5 | %16,5 | %79,5 | 307 |
| Kırgıl Köyü | Evet | %95,4 | %4,6 | %90,6 | 352 |
| Kızılot Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %78,6 | 182 |
| Kocalar Köyü | Evet | %62,9 | %37,1 | %86,8 | 174 |
| Konakören Köyü | Evet | %82,2 | %17,8 | %84,2 | 457 |
| Kuşcuğaz Köyü | Evet | %87,1 | %12,9 | %86,6 | 119 |
| Merkez Kocalar Mahallesi | Evet | %81,7 | %18,3 | %87,7 | 276 |
| Mumlu Mahallesi | Evet | %93,9 | %6,1 | %87,0 | 115 |
| Muslubey Köyü | Evet | %85,8 | %14,2 | %88,6 | 351 |
| Orta Mahallesi | Evet | %78,4 | %21,6 | %81,9 | 747 |
| Sarıhasan Mahallesi | Evet | %73,9 | %26,1 | %85,4 | 240 |
| Suluca Köyü | Evet | %69,1 | %30,9 | %80,3 | 244 |
| Tacalan Köyü | Evet | %95,9 | %4,1 | %77,9 | 285 |
| Tahnal Köyü | Evet | %72,2 | %27,8 | %74,1 | 586 |
| Tepealtı Köyü | Evet | %81,8 | %18,2 | %86,1 | 361 |
| Yavaşbey Köyü | Evet | %79,7 | %20,3 | %84,4 | 698 |
| Yayla Köyü | Evet | %94,9 | %5,1 | %86,1 | 366 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %79,5 | %20,5 | %89,9 | 674 |
| Yenidoğan Köyü | Evet | %88,0 | %12,0 | %87,5 | 176 |
| Yeşil Köyü | Evet | %77,8 | %22,2 | %79,9 | 269 |
| Yukarıkestanepınar Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %83,6 | 287 |
İlgili sonuçlar